Tuesday, August 14, 2012

Baggage

Pershendetje,

edhe pse me vonese me duhet te postoj dicka per Valixhen e pushimeve mqse e kisha bere gati postimin para se te nisesha.

Gjerat qe s'duhet te harrojme kur bejme gati valixhet.

Kete vere ishim 3 femra :) dhe bushi 4 per tu pergatitur ,dmth familje e madhe dhe pervec nderresave valixhja kish 60 fustane :) 10 dite *2 here ne dite *3 femra :) bejini vete llogarite.Nderkohe termetit te vogel Sharmin duhet ti merrnim dhe 30 body e 20 gushore.
Shampot furcat e dhembeve e pjesen e higjenes se gjithsecilit jane domosdoshmeri  nga 2 peshqire plazhi per secilin dhe vetem sheshka (asnje pale taka per pushime)

Kutia e tualetit nje laps nje fard nje maskara nje parfum,aksesore ato qe shkojne me shumicen e veshjeve qe keni marre.

Aparati fotografik eshte kryesori edhe nese skeni BLOG :)
Pashaportat qe besoj nje pjese i ndodh qe zbulojne se i kane harruar vetem ne check in.

Dhe pjesetaret e dashur te familjes :))) mos i harroni hahahaha

Nese keni ndonje histori te kendshme me gjerat qe keni harruar ndihuni te lirshem ta ndani ketu.

5 comments:

 1. Pershendetje Estela. Uroj te jeni kenaqur me pushime dhe ti keni veshur te gjitha fustanet ( se ndonjehere perton )
  Doja te te pyesja dicka me duket se rrobat e Leas jane te H&M, veshjet e te ciles per femije une i adhuroj. Doja te dija nese i ke blere on line pasi me sa di une kjo firma nuk ka shitje online per vendin tone? faleminderit

  ReplyDelete
 2. Ilza HM nuk sjell ne shqiperi por veshjen e postit e kam gjetur te nje dyqan me logon e HM ai mban pak gjera per femije dhe shume te lira diku te fillimi i MShyrit anes unazes. Fustanet i vesha te tera spertova fare vetem foto sbeja dot shume.KLM

  ReplyDelete
 3. Sharmin shpresoj dhe uroj dhe une ta keni kaluar sa me kendshem me pushime. Sa per harresen sfidoj kedo qe une jam nr1. Edhe kete weekend qe po bejme pushimet e kam harruar dicka, qe insistova ta bleja se s'bente pasi cuni s'e kishte (rrobdishanin) dhe si perfundim e harrova!!!!

  ReplyDelete
 4. Tek rekuizita e stiluar verore besoj ka bërë vend edhe ndonjë libër! Edhe nëse e ke zëvendësuar totalisht Gutenbergun me Kindle, nuk besoj se aty mund të gjesh në shqip "Kësulkuqen" dhe "Mifi në plazh" :-)

  ReplyDelete
 5. Stela, kam harruar celesin e valixhes. vetem kur mberrita ne hotel e kuptova. i keruam recepsionistit nje pince qe mezi na e dha dhe iku dryni samsonite me kod :P te perqafoj. eni

  ReplyDelete

Total Pageviews