Tuesday, May 31, 2016

Mushrooms by SAVAGE

Rregulli numer 1 kur je e ftuar ne nje fashion show eshte te shkosh ne orar!
Pikerisht sepse ti nuk humb pjesen para sfilates fotot me drite dhe vendin me te mire per te vezhguar sfilaten,padyshim dhe shijimin e prurjeve te reja ne pasarele.
Dhe te marresh pjese ne sfilata pas 8 orarshit te punes eshte nje sfide me vete! Njeriu duhet te jete kreativ dhe te gjej elementin qe te beje te mendoje qe je impenjuar dhe me nje veshje te thejshte si total black me ruffles shirt.E ne rastin tim eshte momenti qe vemendjen ta kene floket sigurisht dhe aksesoret,e sa here ti tenton te sjellesh dicka te guximshme ke rrezikun me vete te ngjash me ndonje perzonazh kartonash por who cares Fashion must be Fun right?!

Te ndalojme te koleksioni i Bores! Nuk me duhet te zgjedh fjalet pasi vertet ishte nje koleksion shume i mire.Ne linje me ngjyren e vitit Rose Quartz dhe Serenity edhe Savage solli gjithe nuancat e rozes ne nje koleksion sa romantin e te pafajshem aq dhe fatal e seksi.
Vajzat me nje model flokesh prej Lolite dhe nje makeup avangard sollen sa freskine e moshes aq dhe vendosmerine e nje femre sensuale te vetedijshme per ate qe ka.
Une e shijova pafund dhe me vjen mire qe krijimi ne Shqiperi vazhdon te marri fryme duke sjelle evente te mira dhe koleksione qe se fundmi sic na njoftoi dhe stilistja do mundesohen edhe ne siten e saj online

I urojme suksese pafund.


Wednesday, May 25, 2016

Blush

Gjeja me e mire qe mund ti ndodhi nje blogereje eshte te kete nje mike fotografe dhe gjeja me e keqe qe mund ti ndodhi nje fotografeje eshte te kete nje mike blogere.
Po eshte e vertete,sa here qe une mendoj se kam nje outfit "special" dhe jam e krehur trokas ne porten e Soela Zanit duke ju lutur e pergjeruar si fukara.Por me e bukura eshte kur ajo shikon zgjedhjen time "te bukur" dhe thote shyqyr qe sot aparatet nuk jane me film pasi nuk do e kish shpenzuar kurrsesi per kete veshje lol
Tani une e kuptoj qe keto oversized jumpsuit nuk jane zgjedhja e pare e te gjitheve,por me duhet ti bej avokatin mbrojtes dhe ketij trendi.Une e doja nje Blush piece apo nje veshje roze te hapur thene shqip e doja deshperimisht,ndaj nese do vinte me nje jumpsuit une isha ok.
Por ky ishte dhe jumpsuit i vecante me xhepa dhe menge kimonoje por dhe me gjatesi mbi kavilje duket se ishte i prere fiks per nje "mama trendy"
Ndaj disa aksesore gold dhe nje pale kepuce sandale kadifeje dhe voila seti eshte gati.
Po ju paralajmeroj qe blush nuk do jete vetem jumpsuit im por dhe qoftet e mia te cilat ju bashkuan setit kane zgjedhur rozen e lehte e cila eshte vertet shume e ngrohte.
Monday, May 23, 2016

Green Pleated

E cila veshje mund ti vinte me pak per shtat flokeve te mi te rinj sesa nje fund me pala korente.
E kemi pare pafund ne sfilata e streetstyle sa mendoj se shumica prej nesh mendon se e ka ate fund ne dollap.Kombinimi i jeshiles me blune duket te mos dale asnjehere nga moda derisa e gjejme natyrshem bashke dhe te aksesore si kjo ore e Cavallit.
Nje outfit sa i thjeshte per orarin zyrtar te punes aq dhe trendy e chic per nje "mama moderne"


Total Pageviews