Wednesday, December 30, 2015

New Year New Hair

Vit i ri fillim i ri!
Por pse jo dhe nje model i ri flokesh! Kishte ardhe koha qe te rinovohej procedura e extensions por kur stilisti im i flokeve mori gersheret ne dore qe te hiqte te djegurat e dekolorimit,ne nje vit uhhh sa kane hequr floket e mia, voila nje iluminim. Pse jo te mos i vinim fare dhe une te qendroja disa kohe ndryshe me nje model flokesh shume modern por dhe feminor. Une i kam mbajtur floket me kete model thuajse pjesen me te madhe te femijerise por me kacurrela , ndaj ndjesia ishte shume pozitive ishte si nje kthim ne kohe por ndryshe.
Gjerat e paplanifikuara jane padyshim me origjinalet,sepse kane spontanitetin brenda ndaj nuk ishte aspak cudi qe kesaj rradhe edhe pse ne fokus ishte vetem prerja e flokeve une te vija me nje kurore,kurore qe ne fakt vajza ime e madhe e kish harruar ne makine!
Si mund ta lija te me humbiste ky rast te ndihesha dhe une like a princess!
Fjala qe bie ne fokus jane floket pasi ka disa new entry ne kete postim.
Hope you will like it.

Tuesday, December 29, 2015

Attitude by Savage

Me 21 dhjetor ne kryeqytet u prezantua koleksioni " Attitude" nga Savage me stiliste Bora Kokedhimen.
Eventi ishte menduar ne 3 pjese fillimisht pritja dhe fotot me te ftuarit me pas sfilata me rreth 25 veshje e ne fund fjala pershendetese me falenderimet perkatese si dhe albumi me sete profesionale te personazheve me veshjet e koleksionit Attitude.
Me duhet te pranoj qe femra e Savage dukej e sigurte ne vetvete me pushtet dhe padyshim e pavarur, ekstravagance pafund por dhe nje doze klasi per nje femer te pjekur.
Llojshmeria ne materiale e bente kolesionin edhe me interesant.
Signature e makupit ishin vetullat e fshira nderkohe qe krehja ishte wet dhe e lepire nga pas mjaft ne linje me gjithcka qe u propozua.
Doja te theksoja vecanerisht qe ndoshta modelja me e mire e koleksionit ishte mamaja e stilistes e cila e mbante vertet shume bukur kostumin e bardhe dhe gjithe veshjet e katalogut.
Nderkohe qe zgjedhja ime per sfilaten ishte nje kostum festiv i gjithi me temina ne nuance nude me lejla dhe nje shall pelice. Krehje Hollywood glam me vethe te medhenj dhe nje makeup serish alla diva dukej nje zgjedhje e pershtatshme per atmosferen e festave te fundvitit dhe per nje sfilate Haute Couture.


Monday, December 28, 2015

Divina

Gjate nje prej fundjava ne kryeqytet u perurua dhe investimi mei ri ne Bllok,nje investim 4 katesh Bar Kafe Pasticeri "Divina" me 2 kate hotel.
Nje ndertese shume e bukur e gjitha e bardhe e arreduar me shume shije duke e kthyer ambjentin vertet ne nje parajse shijeje. Nder te paktat organizime qe ishte e pamundur ti rezistoje bufese dhe gjithe krijimtarise se shefave italiane e shqiptare.
Vajzat e familjes Neranxi mbajten nje fjalim gjithe emocion dhe tapeti i purpurt mirepriti shume personazhe te ftuar nder te cilet edhe mua :)
Looku i perzgjedhur per okazionin ishte nje fustan elegant A line i zi me bezhe me te hedhur ,me nje pelice te bardhe kraheve dhe me cante bezhe me te bardhe.Thyerja me nje linje te holle te bardhe u reflektua pak dhe ne kepuce.Pjesa me e pelqyer e ketij looku per mua ishin Hair dhe Makeup,nje krehje natyrale alla Kendall Jenner me baluken e crregullt dhe topuzin si nyje shume lart.makeup me buze natyrale por dhe pak te konturuara :)
Nuk e di mendimin tuaj, por une u ndjeva shume seksi dhe e bukur ne kete organizim aqsa me duhet te ikja heret mos merrja ne qafe njeri.
Just kidding :)

Photography is courtesy of @Geljant Kaleci

Thursday, December 24, 2015

Back to 20's

Urimi im per keto Krishtlindje vjen me nje set profesional me nje look festiv 20's te cilin e zbuluat ne festen e fundvitit.
Falenderoj pafund miken dhe fotografen e vitit Soela Zani e cila ju e dini eshte artiste ne shpirt dhe une e kam shume xhan e cila me eshte gjendur prane ne cdo kaprico te blogut SharminStyle.
Falenderoj Make-up Artist Linda Guri per nje pune profesionale dhe qe ka perkthyer ne detaj cdo kerkese timen duke sjelle nje rikthim te persosur te viteve 20. Jam shume e lumtur qe njoha nje vajze kaq te talentuar.
Falenderoj familjen dhe miqte qe me ndihmojne qe ky blog te jete ende nje kend i vecante dhe i ngrohte per mua padyshim por dhe per gjithe ata qe e vizitojne.
Ju falenderoj pafund dhe ju qe shprehni simpatine dhe interesin tuaj duke mbeshtetur jetegjatesine e kesaj iniciative qe po mbush 4 vjet.
Falenderoj Zotin per gjithe te mirat qe na ka fal dhe i uroj lumturi qetesi e harmoni cdo familje shqiptare!
Gezuar Krishtlindjet dhe kalofshi sa me gezuar!

Tuesday, December 22, 2015

Instagram Interview

Intervista per Instagram u realizua gjate Lunch Brake-ut te nje Workshopi te rendesishem pune ndaj dhe look-u im duhet te ishte i pershtatshem per te dy ngjarjet.Ngjyrat jane domosdoshmeri per nje fashion blogger  por jo per nje bankiere,por syzet jane domosdoshmeri per nje bankiere por jo per nje fashionbloger.Derisa le te themi del nje bankiere blogere dhe i mikson te dyja me permbajtje dhe elegance. Nje krehje e pakrehur nje pallto me design lulesh nje shall pelice dhe syze optike pa skelet duken nje formule fituese per te dyja rolet,
Kjo persa i perket pamjes ndersa persa i perket permbajtjes ju ftoj te ndiqni intervisten ne Thurje ne Digitalb diku tek minuta e 35 😁
ThurjeTotal Pageviews