Thursday, August 20, 2015

Wide Leg Trousers

Pantallonat e gjera kane ardhe kete vere me gjithe triumfin e tyre  per nje look fitues. Nese vitet 70 jane konsideruar gjithnje vitet e revolcionit te modes duket se gjeresia e pantallonave ka qene dhe vula per kete lirshmeri shprehje. Me bel te larte dhe te bardha duken si nje artikull gati gati luksi.Gjithnje kam menduar qe pantallonat e gjera te nxjerrin te shendoshe,e aq me teper te bardha qe mendoj se kerkojne ekskluzivisht nje fizik prej modeleje. Gjithmone deri kur vendosa te mos e privoj veten as nga keto. Por duhet nje zgjedhje qe te valorizoje produktin ne fjale e jo te me murose me gjithe to ndaj nje crop top ne ngjyre roze pastel me te njejtin kontur ne kepuce e portret duken si formula magjike.
Kurre mos lejoni tu tregojne te tjeret cfare s'duhet te vishni por gjithnje jepini vetes nje mundesi duke pyetur me cfare duhet ta vesh :)Tuesday, August 18, 2015

The White KNIT Dress


Ti nuk ke nje Knit Dress unless  ai nuk eshte i bardhe dhe me te cara anash.Mos te thellohem me teper dhe te kerkoja ne te pak golf e nje zinxhir pas pasi keshtu do  e ekzagjeroja...apo jo?!
Fustan akriliku ne vere?! Pse jo ne ditet pak me te fresketa duket se fustani i bardhe eshte nje zgjedhje sa casual aq dhe chic. Une e solla te kombinuar me kepuce me leo prints por me besoni qe ngjan po aq bukur dhe me sandale te sheshta.Nuk me besoni checkoni ne fund :)
Modelet me te mira te flokeve per kete vere jane ato messy dhe natyral ndaj nje Messy Low Bun shkon me cdo teme.
Syzet nga Fendi ma lehtesuan punen pasi dhe ato vijne ne nje kombo leo me te bardhe.
Ju si mendoni thumb up apo down?!


Thursday, August 13, 2015

Long Vests

Te gjithe jane cmendur pas jelekeve te gjate nga Viktoria Beckham te Kim Kardashian. Me prerje xhakete apo pardesyje mjafton qe te mos kene menge :) Por ne dukje artikulli me i deshiruar i kesaj vere duket se nuk eshte perhapur aq shume ne Shqiperi si trend. Ndoshta per shkak  te motit shume te nxehte apo per shkak se trendeve i qasemi pak me vonese une po e hedh gurin tim. Ndoshta ne breg dhe jo rrikoshet me nje kombinim shume safe bardhe e zi qe dhe ju te mos hapni tekstet tuaja me kritika lol...
h
Total Pageviews