Sunday, September 30, 2012

Make up Secrets


Pershendetje nga nje Brune tashme,

ngjyra e re e flokeve duhej inaguruar denjesisht mendova te bej nje post per Grimin mqse shume prej mikeshave te mia e pelqejne ate.
Do ju duket cudi sesa e thjeshte eshte dhe sa pak gjera duhen.
Ne rastin konkret e nisa me qerpiket fallco jo sepse e bej gjithmone por sepse pashe disa tutorials ne internet dhe pyeta veten nese mund ta beja dhe une.
Dhe mesa duket mundesha.


Veme tonin une e perhap me duar dhe ne fund e kaloj me pambuket e fytyres lehte qe te fshij tonin e tepert


Vetullat me laps per mua mbeten celsi i suksesit te nje grimi te mire,kuptohet afer ngjyres se flokeve dhe duke ndjekur vetullen origjinale me pak plotesim te formes qe do.


Pak pluhur te bardhe ne krem poshte vetulles dhe ne kapakun e syrit nje ton me natyral.


LAPSI I ZI arrin cdo gje me te sepse eshte lehtesisht i perdorshem,duhet te mos jete sh i lengshem dhe as i thate qe te leshoje aq sa duhet.Bejme nje kontur jo detyrimisht perfekt.


E shkrijme lapsin me pastrueset e vesheve duke e perseritur procesin derisa te arrijme tonin qe kerkojme.Une e kam bere vetem nje here.


Penel per ato qe duan nje shikim me dramatik,por nese nuk e perdorni dot mos e aplikoni.Ne fund nuk ka ndonje ndryshim te madh.


Pak pluhur te erret me furce ne fundin e syrit nese duam te kemi nje make up pak me te rende.


 E sfumojme dhe pluhurin me furcen e vet ose me pastrueset e vesheve te pastra


Mire jemi deri ketu :)Pervec Fardit te zakonshem nga britanikja Lisa Eldridge mama dhe make up artist e mirenjohur qe bashkepunon me revistat me ne ze te modes dhe me celebrities vjen se fundmi dhe propozimi i perdorimit te te kuqit te buzeve si fard, mos ju duket cudi, po pikerisht ashtu sic benin dikur dhe mamate tona.


E hapim me gishta


Si ju duket?


Buzet... Ne rastin konkret do kisha aplikuar vetem nje shkelqyes natyral ,por qe tju tregoja dhe disa sekrete te tjera apo dhe keshilla perdora lapsin.
Ju lutem kush me lexon lapsi kurrsesi nuk duhet aplikuar si vize e aq me teper e dukshme,por ndihmon ne nje konturim te sakte dhe pengon perhapjen e te kuqit pas disa oresh.
Lapsi duhet te jete ne te njejten ngjyre me te kuqin e buzeve.


Veme te kuqin e buzeve dhe CHEESE :)

Look like sexy

Leshojme floket :)


Dhe u be


Hope you injoy it !


Kalofshi bukur.

Monday, September 24, 2012

1-st Birthday Party

Kush ka femije me kupton fare mire qe pervec ndjesise se krenarise dhe lumturise qe ke prane krijese tende ,ekziston dhe nje ndjenje frike apo keqardhje kur te kujtojne qe Nje vit kaloi...
Nuk e di Termeti i vogel mbushi nje vjec dhe sesi me duket...akoma s'me besohet qe Termeti im u be nje vjec.
Nderkohe mama organizoi nje party te vogel me mamasitas me bebushe,ku s'merrej vesh ku fillonte sfilata e te medhajave e ku mbaronte sfilata e pasardheseve te kurores.
Enjoy pasi eshte posti me me shume foto Ever :)ddd


Friday, September 21, 2012

SHARMIN 1

Do doja te beja nje shkrim per kukullen time por nuk mundem... e dua shuuuume dhe nuk i gjej dot fjalet.
Sa here te shikoj them FALEMINDERIT O ZOT!
Kaq.


Total Pageviews