Thursday, January 31, 2013

Instagram Mania

Per gjithe lexueset qe duan te dine Outfitin e dites para se te presin postin ne Blog mund te me ndjekin ne Instagram me @estelaujka

Me poshte dhe nje artikull per kete mani te fundit.

http://www.panorama.com.al/2013/01/28/mania-instagram-gara-e-fotove-mes-personazheve-publike/


Wednesday, January 30, 2013

Strike that STRIPE!

Kur vjen puna te fjala Trend te gjithe ne femrat behemi shume te ndjeshme dhe te gatshme te perthithim cdo fjali qe perfshin kete fjale me vemendjen maksimale.
Kete fjale se fundmi e degjojme shume shpesh ne ekran revista online e sefundmi ... blogje dhe ne fund
jemi aq te bombarduara nga Trendet sa ne vend te na hype Trendi ndihemi porsi te na kete shtypur Treni.

Se fundmi lexova qe Trend jane Vijat dhe e besoj qe jane Trend, gjithmone do jene, ndaj dhe sa e lexova me shkoi mendja te gjeja kete fustan te Zares qe nje lexuese diku me shkruante qe e kishte dhe ajo te njejtin.
Por jam e bindur qe lexuesja do shikoje shuuume ndryshime ne menyren si mund ta kemi veshur 4 vjet me pare kur mund ta kete blere dhe ajo si une dhe SOT.

Sot vijat jane Trend nese ti i Godet si duhet ashtu sic nuk i ke pare me pare te dikush tjeter me pak guxim dhe interpretim mund te kesh nje veshje origjinale qe nuk eshte e thene te pelqehet patjeter nga te gjithe.
Ne fund do kesh mundesi te thuash Po une isha TRENDY :)

Kalofshi bukur.

P.S per lexuesen qe ka te njejtin fustan PO e kam veshur mbrapsh edhe ky do jete nje trend nga sharminstyle :)Tuesday, January 29, 2013

Mantle

Mantle-Manteli

Zakonisht ndjesia kur vesh rroba te reja eshte e bukur dhe njeriu eshte gjithe kohen ne pritje.
Dikush mund te te pyese Sa eshte ora ? Si e ke pas Gocen ? apo ku di une dhe ti pergjigjesh Po e re eshte apo E bleva tek...

Jo nuk eshte ky rasti i sotem por ndjesia ishte e njejte edhe pse te gjithe artikujt jane shume madje shume te vjeter e sidomos manteli,edhe une sot ndihesha ne PRITJE.

Ne pritje te nje komplimenti te nje pyetje Po kete te re e ke ? qe une me po aq krenari te pergjigjesha qe Jo te gjitha i kisha patur...por nuk i kisha veshur asnjehere bashke.Sepse aftesia e nje veshje te mire eshte ndoshta te vesh bashke artikuj qe ke ne dollap dhe cdo dite t'i sjellesh me fryme te re.

Asgje nuk eshte koincidence
Kombinimi i Motiveve te mantelit me motivet Floral te trikos duke ndenjur te te njejtat ngjyra.
Rripi qe ne pjesen e perparme e shtrengon Pelerinen dhe i jep nje forme Palltoje
Syzet ne pallto trendi i fundit dhe ne ngjyrat e mentes se mantelit.
Pantallonat gri me grine e Mantelit
Vethet gjithashtu mente dhe nude.
Rripi jo kaf por kaf me motive.
Canta me 2 lloje ngjyrash kafe.
As forma e cantes si traste qe i shton notat Gipsy-style.
Jo jo as muri me pllaka Gri me shtyllen Mente e vrare dhe drurin e Kafte nuk ishin Rastesi

Kalofshi bukur
Monday, January 28, 2013

Little Flowers


Nuk e di nese eshte me e veshtire te kujdesesh per shtepine femijet apo femiun me te madh bashkeshortin apo thjesht te paguash dike e te kesh nje pune?!
Ne fakt sigurisht qe e di pergjigjen dhe te gjitha ne e dime.
Ndaj nese shpesh harrojme qe atij personin qe qendron ne shtepi qofte mama vjeherr moter apo dado apo dhe grua t'i themi Faleminderit !!! apo qofte nje puthje ne shenje mirenjohje bejme shume gabim.
Pas nje jave te gjate ne sherbim te luleve te mia te cilat te dyja njeheresh kaluan nje viroze shume te keqe dita e pare e punes sot mu duk si Clirim.Ne fakt per te qene te sinqerte qershine mbi torte e vuri partneri i cili me beri te harroj qe dy gocat kishin kaluar gripin sapo e zuri dhe ate te dielen pasi ai renkonte sikur ne ate moment do jepte shpirt...nejse...

Outfiti qe zgjodha per rikthimin ishte thjesht nje fustan qe me kapi dora dhe qe nuk e kisha veshur ne blog me lule te vogla nuk u lodha shume me geta te zeza e kepuce portokalli si nje pjese e luleve.
Edhe pse vura buzekuqin portokalli te ndezur ndjeja qe dicka mungonte ose mund te ishte me mire,dhe sapo shkova ne shtepi e provova te njejtin fustan me geta lejla plus kepucet portokalli.
Une pelqej variantin e dyte gjithsesi ju jepni gjykimin tuaj.

Kalofshi mire.
Friday, January 25, 2013

Bej si ESTELA

Me kenaqesi te madhe dua t'ju prezantoj me shkrimin tim per Madame MAPO me keshillat e veshjeve per Darkat e Fundvitit.Pak me vonese por meqenese revista eshte ende ne treg duhet te respektonim afatet e tyre.
Me pelqeu pafund ideja qe isha une personazhi qe ata kishin zgjedhur kete vit per keshillat duke cilesuar dhe njehere qe fundja mbeten keshillat e nje mikeshe e njeres prej nesh.
Edhe pse kisha deshire ta mbaja surprize,nuk me mbetet te them vecse qe nuk do jete bashkepunimi i fundit 

Ju pershendes dhe fundjave te mbare :)
Monday, January 21, 2013

Stolen Smile

Askush nuk do mbaje mend c'ka veshur Estela ne kete apo ate post,askush s'do mbaj mend si e kishte emrin blogu e aq me pak per c'arsye, por e vetmja gje per te cilen do kisha deshire te mbahesha mend eshte e qeshura qe me karakterizon per te cilen shpesh dhe kritikohem.
Ajo qe do doja te thoja ne kete post eshte qe kurre mos lejoni t'ua vjedhin buzeqeshjen pasi ajo eshte veshja me e bukur.

Sot solla nje kombinim klasik Bardhe e Zi te cilin e nderthura me Floral Shoes.
Mos u trembni te vini 2 jaka te ndryshme bashke
Mos u trembni dhe kur njera prej tyre eshte e ngarkuar me qendisje e gure.
Mos u trembni te thyeni nje kombinim Klasik me kepuce apo aksesore qe jo domosdoshmerisht jane klasike.

Pas pune per nje darke mjafton nje aksesor i ekzagjeruar qe lidhet me se miri me kepucet and Thats it!


A smile is an inexpensive way to change your looks.
You're never fully dressed without a smile.


Total Pageviews