Thursday, November 26, 2015

Thurje #

Me ne fund doli ne net dhe emisioni Thurje i Jonida Vokshit i cili kete rradhe trajtoi temen e Vanitetit. Nuk eshte aspak cudi qe brezi jone te mos e dije kuptimin e sakte te kesaj fjale perfshire mua,ama ne fenomenin e njohim dhe e jetojme perdite.
Ndaj kush me mire se Jonida Maliqi e Jona Haderi mund te ishin ne panel.
 Ju ftoj dashamiresisht per te gjithe ata qe nuk paten mundesi ta ndjekin qe ta shikojne me poshte ne link dhe te reflektojne sadopak mbi argumentin.
VANITETI


Thursday, November 12, 2015

Backpack

Une qe nuk kam mbajtur cante shpine as ne tetevjecare (binjakja ime e mbante per te dyja) e gjej veten entuziaste qe po e eksploroj ne pjekuri.Eshte dhe ironik fakti qe mund te perkthehet si mode dicka kaq bazike dhe e vonuar si nje cante shpine.
Nese nuk do kisha pare 250 modele off duty ne fotot e streetstyle me ato fytyrat e zverdhura e cigare ne dore,kurrsesi nuk do me ngjallej deshira per nje Backpack.
Qe ta dini ju une kurrsesi nuk do entuziazmohesha per nje cante shpine nese ajo nuk do ishte me cmim shume te arsyeshem ,qe per mua do jete most probably nje perdorimshme :)
Me ponytail dhe superstars,nje maxi knit dress dhe Ray Bans askush smund te me ndaloje edhe me cante shpine :)
Falenderimet shkojne per Lorest qe realizoi fotot.


Wednesday, November 11, 2015

Camel & White

Camel me te bardhen e kemi eksploruar dhe me pare dhe suksesi ka qene i garantuar ndaj nuk eshte aspak cudi qe une i rikthehem me nje fustan  tjeter te bardhe dhe me nje pallto tjeter camel.
Nuk eshte aspak rastesi qe syzet nga Miu Miu vijne dhe ato te bardha me bezhe njesoj si kepucesandalet.
Ndaj nuk di cte shtoj per kete kombinim default! :)Monday, November 9, 2015

Statement Belt

Fillimi javes na gjen ne nje mood fatal dhe shume shik.Dhe kush me mire se e zeza mund te jape kete mesazh ,e thyer me se mire me nje rrip te ngrire!
Xhaketa  me prerje kimono duket se e ka te domosdoshem rripin ne mes trendi me interesant i kesaj vjeshte eshte padyshim ai i eksporimit te rripave!
Sa here qe tentoj te zezen nga koka te kembet me duhet te pranoj qe nuk mbetem e zhgenjyer,por kesaj rradhe risia eshte floke te lepire me vije te thelle anash.
Ju si mendoni?! Duhej rrezikuar ...


Total Pageviews