Friday, January 31, 2014

Asos Sequin Dress

Fustan Asos
Masa UK 16
Cmimi 5.000 All


Tuesday, January 28, 2014

Love of my LIFE

Nje urim...

Atehere kur cdo gje dukej erresire dhe ti ishe shume larg numeroja minutat qe me ndanin nga data 28.Fleta e kalendarit po grisej,e deshperuar me lot ne sy njerezit me dukeshin hije qe po me terhiqnin ne ferr dhe nuk doja ta besoja qe sdo ndjeja nje frymemarrje tenden qofte dhe nepermjet telefonit .Telefonit qe s'kisha e qe me ish thyer kokes sa e sa here per ty.
Ndoshta jo tamam per ty po per ate qe na mashtroi te dyve...Dashurine.
Por me mire te shkrihesha ne pluhur sesa te mos isha per ty te pakten ate dite nje URIM.
Po SI KU?!! Ne ate vend te humbur qe me kishin flakur me xhelatin ne krah qe s'do ushqehej vecse me gjakun tim une e kisha nje engjell qe me mbante ne jete akoma.
Shikoj nje buzeqeshje tek engjelli im dhe nuk kuptoj...
Pse me qesh kur e di qe une do vdes ,ka ardhe te me marre se e di qe une nuk jetoj dot pa ty.Epo mire se te vije ndoshta keshtu duhet te ishte.
Papritmas ndjej nje dore te me shtyje xhelati me ka zgjatur telefonin e tij t'ja ve ne karikim.
Edhe Kujt MUA ... Mua?!!!
Vrapoj ne dhome me telefonin ne dore dhe me duket sikur cdo gje ka ngrire askush nuk jeton me nuk merr fryme vetem UNE DHE TI.
O zot ...formoj numrin me zemren qe tashme ka dale nga kraharori e eshte nisur drejt teje dhe kam frike shume frike dhe pres ...Pa thene alo vetem qaj sepse ti e di qe jam une, degjoj Lutje nga ana tjeter dhe asgje me nuk ka rendesi.

Nje enderr e keqe asgje me shume.Zgjohem.

Tashme ti je KETU dhe une jam KETU per TY per NE,vajzat vizatojne kartolinen tende ku te thone qe te duan shume e je babi me i miri dhe presim oren 12 per te te puthur te treja.
Do doja te te dhuroja boten jeta ime pasi per mua je gjithe bota por per momentin do duhet te mjaftohesh vetem me dashurine time.
Te uroj te jesh i lumtur.


Monday, January 27, 2014

Go BOLD or Go Home

Kur perballemi me pyetjen A jemi Fashion Victim apo jo pergjigja jone noton ne ujra te turbullta e fillon me dicka te tille...
Fashion eshte bere per te na sherbyer e jo per te na diktuar apo per t'na u imponuar...
Pastaj pergjigja kercen e deshperuar ne gjithe skenaret e mundshem qe ne perzgjedhim ne kete larmi propozimesh dhe kurrsesi nuk ndjekim verberisht trendet per tu futur ne fund ne nje rruge qorre ku degjojme veten qe thote blej gjerat qe me duhen ato qe me pelqejne pavarsisht cmimit apo markes.
Dhe ne fund i fut nje te shkundur dhe mendon
ME KE PO TALLEM?!!!

Nuk mund te konsiderohesh nje fashion lover nese nuk je dhe fashion victim,pak a shume si ne nje marredhenie dashurore.
Dhe kthej thiken nga vetja me nje deshperim joshes ,a do e kishe rruar koken Estel nese nuk do ishte ne mode, a do kishe dale  ne kete acar pa geta nese kjo do ishte konform rregullave, apo te shkoje me atlete ne pune nese vete Karl nuk do therriste ATLETEEE cfare s'kuptoni kjo eshte ajo qe ju duhet apo ta gjej veten te humbur ne nje det leshi te virgjer nese Giles nuk do e kish sjelle ne sfilate akoma me te ekzagjeruar e te polemizuar njekohsisht.

Nuk e di cfare eshte Fashion Victim por nese keto propozime te perplasin atje ku ti nuk do shkoje me ndergjegje e vetedije,e te dehin aq sa vetem kur zgjohesh kupton qe tashme jane pjese e jotja nese sa here qe jepesh kupton qe ajo qe ke marre ndoshta vlen ate qe ke dhene (po flas per cmimin hajde mendjen ne mesim ketu) atehere vertet qe nese e do vertet Fashionin smundesh vecse ti dorezohesh pa kushte dhe te perjetosh cdo propozim duke qene Viktime e tij.

Ndaj s'ka nevoje te flas me :)

Friday, January 24, 2014

You can leave your HAT on!

E keni parasysh ate perceptimin qe femrat me floke te shkurtra jane rehat ,nuk e vrasin mendjen, zgjohen, vishen dhe faaap hidhen jashte portes.
Madje ka njerez si nje shoqja ime qe kullon dituri qe  mendon se femrat me floke te shkrutra jane aq rehat sa nuk kane nevoje as te ulen ne tualet.Ok e kuptoj dhe vete qe s'duhet te frekuentoj keshtu njerzish por c'ti bej qe eshte aq e lezetshme sa nuk bej dot pa batutat e saj !
Tani per te qene te sinqerte ky skenari i rehatllekut zgjat nga parukieri e der tek jasteku.
Pasi aty tek jasteku ndryshon gjithcka, nga nje femer e guximshme moderne me klas qe arrite te marresh kete risk persiper i cili mund te te kushtonte gjithe respektin per vete dhe retoriken e burrit tashme ti e qete fle... eh po fle.
Dhe si ne perrallat qe kemi degjuar qe femije, ku bukuria dhe perfeksioni kercenohen pas cdo tik taku te sahatit ,ashtu dhe une e gjej veten ne panik me zilen e celularit cdo mengjes.
E cdo mengjes para pasqyres gjej nje "gje " te cuditshme qe me shikon me habi dhe pyes veten PO TANI?!!!
Po tani c'te bej me ty?!Tik-taku nuk ndalon dhe leshte, sepse pas gjumit sjane as te denja te quhen floke, jane aty secila duke u shtriqur ne hesap te tyre,gjysma jane mbeshtjelle si rrodhe gjysma jane ngrit me heret si antena dhe ti je ende aty para pasqyres me nje arsenal ne dispozicion duke medituar.
Serish PO TANI?!! Vret mendjen se si te heqesh nga vetja djallin qe te ka pushtuar dhe tik taku i ores te thote qe duhet te kishe dale nga shtepia ne kete ore.
Vajza ka terhequr canten zvarre dhe te pret tek dra ti je ende aty ne tualet duke mallkuar Mileyn Ulyanen dhe ato qe i kane bere koken si dhe veten qe more mendte e tyre.
Tani eshte shume vone per tu penduar dhe gjithcka qe mund te besh eshte te vesh nje kapele :) 
Ah sa rehat je me kapele :)Saturday, January 18, 2014

Sequin Dress for Daily Use

 Thone qe nje blerje e mire eshte ajo qe perdoret me shume se njehere.Thone dmth te jem e sinqerte e shpika vete :) sepse keshtu duhet te jete.
Por cfare na ndodh vazhdimisht ,  fustanet qe kushtojne me shume jane ato qe veshim neper evente dhe jane po ato te cilat "nuk mund" ti perserisim me.
Ndaj nje kompromis qe kemi bere me veten eshte qe kur blejme dicka per raste ndonjehere ndodh qe e zgjedhim me shume per te perditshem tone sesa per vete eventin.
E mes kesaj hapesire duket qe ka nje diference te madhe e cila le te themi i "ha hakun" motivit tjeter. Ose pa bere kompromis fare do zgjedhesh fustanin me te ngarkuar e ndoshta dhe me te shtrenjte.
Por hej duke zgjedhur keshtu a nuk duket sikur ne jemi destinuar te vishemi bukur le te themi vetem 2-3 here ne vit :) per ata qe jane me fat ,pa perfshire dasmat e kusherinjve kemi thene qe ato jane me shume hall se qejf :)

Ndaj duke lundruar ne net nderkohe qe une mendoja se kisha bere blerjen e vitit me kete fustanin me temina me vija gjej qe te njejtin kish veshur dhe blogerja e Atlantic- Pacific Blair per perdita YOU Bitch :)
Por nje muaj pasi me kishin ikur nervat me Blair-in tek e shikoja aty varur fustanin me temina vendosa ta perdor dhe njehere pa  u ndare perfundimisht me te. Ja ashtu me sheshka me kemishe poshte nje fustan i tille eshte nje objekt shume i mire dhe per perdorim gjate paradites,por sic e theksova vetem me sheshka mund ti shpetosh shikimeve te cuditshme te cilat te drejtojne akuza dhe pyetje Ku shkon me kete fustan qe ne pike te mengjesit!

Pra mesazhi nese der dje keni menduar se duke veshur nje fustan mbremje ne mengjes ja keni ulur vleren,me besoni me rregullat e reja eshte krejt e kunderta duke e perdore nje fustan ja ke rritur vleren pasi ne te kundert c'vlere ka :D
Nese e do vertet i kthehesh apo jo?

P.S Mos shikoni floket Its not my fault qe kam periudhen e Turkeve tani dhe qe fotografja ime qe e hengert dheri nuk thote ule kacuben pas qafe po thjesht mendon qe eshte modeli :)
Wednesday, January 15, 2014

Back to Black with Fluffy Hairs

Nuk e di nese e mbani mend apo jo, po shume vite me pare.....pak a shume vite me pare, nese kishte dicka qe kishim urryer dhe na ishin bere boze dhe bloze ishin ato kapset me lule artificiale nga te dyja anet qe viheshin anash kokes dhe kishe te gjithe turmen e flokeve ne nje krah, ose maksimumi i ketij aksesori arrinte kulmin e tij dhe ti beheshe komplet IN kur i kapje bishtalec nga njera ane gjithmone dhe vije kete kapsen me lule....Nuk e mbani mend?
Po mire po ato pulovrat e Parashqevi Simakut apo edhe balerineve qe e shoqeronin qe kishin ate pushin dhe qe pasi dolen jashte mode na e sollen ne treg serisht kinezet me renien e komunizmit....as kete s'e mbani mend? 
Epo atehere paska ardhur tamam momenti i duhur per t'ju rikujtuar kete te fundit dmth ate bluzen qe ka kete pushin Fluffy dhe qe tashme s'ka lene reviste apo pasarele pa qene protagoniste. Une sot e solla ne nje kombinim komplet klasik dhe qe s'iken kurre nga moda, cdo lloj regjimi te ngrihet apo te bjere. Ketu mund ta gjeni ne nje Total Black Classic, me floket paksa te shpupuritura per te thene qe jemi ne mes te javes dhe asgje s'na trondit pasi arrijme te mbajme cdo ritem dhe angazhim per me teper me taka.
E nese une s'ju kam bindur me kete Fluffy-in tim atehere mund te prenotoni e blini direkt tek Amazon librin me te fundit te Cameron Diaz qe i dedikon 1 kapitull te tere Fluffy-it!!!!Total Pageviews