Sunday, June 30, 2013

Implementation LIVE


Nese besoni qe keto 2 dite kam qene duke luajtur Candyn gaboheni,kuptohet jo totalisht pasi tu fol tu qesh kam arritur nivelin 51 por jo vetem aq.
Pas 20 muaj pune (te kuptohemi jo pune e imja se nuk jam as fytyra e duhur) gjithcka shkoi sic duhet te shkonte dhe ajo qe duhej bere ishte Festimi.
Cfare mund te zgjidhja per nje feste pune jo te madhe qe per me teper behej ne nje lokal te mirenjohur.
Situata behet dhe me e veshtire kur e para njerzit presin dicka speciale prej teje dhe e dyta  kur ti ske lene gje pa bere:)

Ok

Elektrik Blue Dress me Cut OFF ne bel (qe per disa revista mode ishte dhe trendi me i tmerrshem i 2012) me statement necklace ,high po very very high heels dhe nje stilim flokesh qe koleget e mi e quajne Briri po kush merr vesh e kupton qe nuk eshte bri por nje palosje e mendafshte e balukes apo nje retro style i persosur qe mund ta realizoni edhe vete.

Animal print Cluch me njollat e zebres thyejne blune e fustanit.
dhe sic thone te jashtmit

...and now the comments
Thursday, June 27, 2013

Candy Sugar Crash

Jam e sigurte qe per shume prej jush kjo fjale thote dicka,ndersa per mua ka 2 dite qe kjo fjale thote gjithcka.
I am addicted to it ne nje menyre te pabesueshme,UNE qe nuk luajta kurre Farmwille apo gjithe lojrat qe qarkullonin ne Facebook qe prej 2 ditesh jam bere si rob qe grumbullon karamelet me te njejten ngjyre, apo s'jane te bukura si ne ngjyra dhe forma apo cdo nivel behet me i veshtire dhe me kreativ..Ah mos te flas pastaj qe perfshirja nuk eshte thjesht cel ne dore dhe ti e ulur rehat diku duke vrare mendjen si te besh bomba te heqesh xhelin apo te zbresesh frutat :) jo jo ne rastin tim perfshirja eshte nje dore lugen duke perzier gjellen e ne tjetren Candy-n ne tualet drita e karameleve perplaset ne fytyren time dhe e gjen veten te ngrire per 30 min edhe pse ke mbaruar pune per 2,ne krevat po e njejta dite neoni ne surrat dhe lufta me vajzat per celularin pasi tani E KA RADHIN MAMA,derisa femijet flene dhe une shikoj oren 1 e 20.
Mos eshte turp te kerkosh ndonje jete ne kete ore??!!!
Por s'ka gje une nuk dorezohem,edhe pse dinjiteti ka ik per shele i lutem miqve (dhe armiqve who cares )  per nje jete pasi 25 min me duken nje jete.
Qe te mos zgjatem shume se me duhet te vazhdoj lojen :) veshja e sotme nuk mund te mos ishte si karamele :) jo rastesisht zgjodha ngjyren e verdhe mustard me vethet lejla  per 'ti dedikuar ketij pasioni momental nje post.
Fustani i cili eshte inspiruar nga Koleksioni i Victoria Beckham te cilin e ka veshur dhe vete me se miri ikona e modes ,per te mos permendur dhe Olivia Palermon ndaj kaq mjafton e tepron qe une ta vendosja ne shporte dhe ta beja timin :)

Por lereni fustanin tani po shifni mos ju kam kerkuar ndonje jete :)Total Pageviews