Thursday, March 26, 2015

Total Hair Color

Mirupafshim Shatush e Balayage,Ombre dhe Highlights.
Eshte epoka e ngjyrave te kokes te njetrajtshme :) 
Qofshin keto cokollate, lajthi te zeza apo... TE BARDHA 
Mos thate gje te bardha?!!!


Photography is Courtesy of Soela Zani 


Wednesday, March 25, 2015

Sporty Chic

Ne keto dite te zymta kur dielli duket shume i pavendosur te marre stafeten,nje veshje me ngjyra te hapura duket gati gati si sfide ndaj zotave. Kombinimi bardhe e roze nuk eshte asnjehere i parakohshem nese te themi bluza eshte e trashe dhe me prerje veze dhe fundi eshte A line i gjate. Atletet me funde nen gju per mua jane sa te rehatshme aq dhe moderne nje kombinim qe duhet provuar .Zinxhiret ne fund e ne bluze diktojne nje stil te cilit mund ti vijne per shtat vetem syzet e bardha Enigmatic nga Dior.
Aksesore te rende me atlete?!
Pse jo...Leopard Shoes

Nje nder keshillat e Olivia Palermos eshte Investo ne nje pale kepuce leopardi!
Dhe une bashkohem totalisht me te! Nese deshiron te blesh nje pale kepuce leopardi ato duhet te jene nje investim i vertete.Zgjedhja ime ishin nje pale Pumps nga Diane Von Furstenberg me qime sigurisht ne ulje me nje take jo shuuume te larte.Me printet e leopardit  rreziku qe te biesh ne krahun e gabuar eshte gjithnje prezent,pasi vija qe ndan elegancen nga vulgariteti ne printet e leopardit eshte vertet sa nje fije floku.
Duke deshiruar te qendroj nga krahu i elegances dhe fitimtareve solla nje kombinim sa te zakonshem aq dhe te pazakonshem. Printet e leopardit i shohim  shume shpesh me veshje te zeza ose te kuqe, i shohim dhe me jeans e kemisha te bardha,por nuk na ndodh shpesh ti shikojme me 3 ngjyra njeheresh.
Camel ,Burgundy dhe Gri! Nje kombinim qe kish kohe qe me kish ngacmuar nje miksim sa klasik aq dhe modern,ngjyrat i kemi pare shume shpesh me njera tjetren por takimi i te trejave me leopardin dukej nje risk i cili deshiron qe fijen e flokut ta beje kacurrel per te qendruar gjithmone nga ana e fitimtareve.
Ju si mendoni ?
Apo i keni gjithe syte te floket :D


Tuesday, March 24, 2015

Stella for Estela

Ndihem aq e perkedhelur nga surpriza qe Stella's Atelie me kish pergatitur sa me duhet ta falenderoj shume perzemersisht .Pervec mirenjohjes per mendimin,vleresoj pafund dhe krijimin e saj shume te vecante te personalizuar per stilin tim.
Nje vajze e re ne moshe Stella Sallaku duket se premton shume duke veshur me krijimet e saj shume personazhe te Showbizit shqiptar. Ajo mori persiper te krijoje nje veshje pa me njohur e takuar me pare dhe rezultatin po jua le ju ta gjykoni.
Nje Fustan-Triko oversized me nje prerje asimetrike  me te  gjate para vjen ne bojeqiellen e bebeve ne nje material leshi. Une padyshim qe u entuziasmova shume kur e vizitova ne Atelie pasi kurioziteti si me shikonte e perkufizonte ajo ish i madh.Zgjedhja ishte befasuese nje fustan qe mbulon format por qe njekohsisht terheq vemendjen me origjinalitetin e tij pikerisht ajo qe me nevojitej.Asnje prove asnje mase nje fustan One Size dhe unique.
Une preferova ta vesh me skinny pants poshte e jo me strece pikerisht per ti dhene nota pak me official veshjes,Guccit bojeqielli me ingranazhe metali me lehtesuan punen per kepucet dhe duke i shtuar veshjes nje shall pellushi mendoj se outfit u kompletua.
Duke komplimentuar Stelen dhe njehere per krijimin e saj,fjalen e keni JU te dashura mikesha...
Total Pageviews