Friday, July 27, 2012

Ready for the BeaAACH

Pershendetje femra ne detaj :)

Flitet vetem per pushimet,ku disa u kthyen e disa do nisen. E shqetesimi i ne femrave nuk eshte as ku do shkojme dhe sa do shpenzojme po ajo e shkrete valixhe qe nuk nxe gjithe dollapin.
Kete vit e menduam paraprakisht qe do behemi "njerez" dhe do marrim vetem "il minimo indispensabile",dhe pak a shume valixhja jone do ishte si e Mr Bean nese  e mbani mend.
E nese Mr Bean pret e shkurton ato qe ka der dhe arushin e shkrete,ne femrat jemi ndryshe, ne duhet t'i blejme me stilin qe duam te kemi kete vere.

E keshtu fillon Refreni Skam per paradite per te vajt ne plazh Skam per te dale ne Darke po Skam dhe per ndonje Disko verore po Skam rroba banjo se te vjetshme  s'vishen me Skam Kapele Skam peshqire te mire Skam vajrat per tu nxire Skam shapka me gisht po skam dhe shapka per det se andej ka shkembinj, po skam dhe ca lule se po nuk i vure ne vere kur ti vesh ,po Skam dhe ndonje maxi se duhet po Skam dhe cante plazhi po cilen cante te marr per pasdite e monologu i Skameve qe duhet te behen KAM KAM nuk mbaron.

Akoma nuk e kuptoj pse nuk i kane keto probleme meshkujt,i imi tha me merr nderresa e 2 pale pantallona te shkurtra 2 kanatjere kaq me duhen per ne plazh.

Spo zgjatem me pasi e premte sot e te gjithe po bejne gati valixhen per fundjaven ndaj dhe une po ju sjell nje veshje qe e bera KAM per plazh :)

Kalofshi bukur.


Thursday, July 26, 2012

Wedding Invitation


Pershendetje,

edhe pak dite dhe vjen gushti muaji i dasmave. Dhe ne mos martoni dike te afert te familjes,eshte thuajse e sigurte qe do jeni te ftuar ne te pakten nje dasem.
Pyetja e radhes eshte Cfare duhet te veshim ne keto raste dhe c'eshte me e rendesishmja Ku ta gjejme si e duam dhe me cmimin qe mund te perballojme.

Alternativa Shqiptare MShyri TEG City PARK Bllok ETC QTU s'ka rendesi renditja ka kosto KOHE dhe CMIMI por ne fund nuk ke surpriza ti e di cdo veshesh je pare me detaje ne pasqyre.
Alternativa Online ka dhe kjo kostot e saj ne KOHE dhe CMIM... por nese ti nuk  e le per diten e fundit mund te jete me e leverdisshme.

Dmth ne sitet online kur ke bere shopping me pare dhe i di masat e secilit site si te rrine apo dhe cilesine,ti mund te ruash ne cdonjerin prej tyre 5 fustane te preferuar ate Wish Listen qe do doje te kishe ne garderobe.
Dhe ne kete rast ke kursyer kohen e nese keto fustane ne gusht i shef ne SALES gje qe ne te shumten e rasteve ndodh ti atehere ke fustanin e preferuar me cmimin e arsyeshem pa asnje kosto KOHE pasi deliveryn e ke ne shtepi direkt.

Po ndoshta per kete do shkruaj me gjate nje dite tjeter.

Sido te jete zgjedhja Online apo jo  ti duhet ta dish cfare kerkon kur del per shopping.Cilen pjese do ekspozosh ne dasem cila gjatesi fustani te shkon cila ngjyre dhe cilat kepuce e cante duhen per fustanin qe ke zgjedhur.
Une personalisht do zgjidhja fustanin pastaj kepucet e canten,nuk e di si do funksiononte e kunderta. Por per kursim kur shikoni fustanin mund te mendoni me cilat kepuce qe dispononi mund te shkoje,nese nuk ka beni gati portofolin dhe per kepucet e canten e duhur.

Tani mendoj se ka 2 kategori ne dasem:

E para njerzit e afert qe mendoj duhet te kene veshjet me te bukura te dasmes me te ngarkuarat do thoja, apo me pikantet.
Cdo gje varet nga mosha por nuk e di pse mamane e dhendrit e shikoj te ndrij e gjitha si pema e vitit te ri e s'me shqeteson fare kjo pamje.Dmth gjeja me e bukur e dasmes eshte mamaja apo vjehrra me gura perla temina me stresin dhe gezimin qe mbart dita,e te kuptohemi me gjithe sugjerimet e vajzave apo mbesave c'rendesi ka per frizuren ,apo dhe me ate debatin e kendshem nese duhet te grimohet apo jo shume :)
Pjesa tjeter e afert  me e re e dasmes te shikoje trendet te sjella me alla Couture. Ne kete dite nje marke e mire te ben pune ;P

Ndersa pjesa tjeter hallexhie :) keta te ftuarit qe kur shikojne ftesen mendojne c'pati me mua KY... keta sipas rendesise e afersise me ate qe martohet mundet te zgjedhin keshtu
Pershkallezimi mbrapsht nga me pak i interesuari

1- Kerkon borxh nje fustan se s'ka nerva as te mendoje qe duhet te shkoje ne dasem
2-Vesh ate fustanin qe e vesh per cdo dasem apo mbremje nderron ndonje aksesor tek tuk.
3-Kap nje fustan te zi ne garderobe
4-Hap garderoben dhe zgjedh nje fustan qe ka perzemer qe i rri mire 
...e ndjeni qe po rritet interesimi eeee!!!!

5-Fillon shqetesohet cfare do vesh e ketu mund te krijohet rrethi vicioz qe te con nga 1-5 vazhdimisht ose nese jeni tipa me botekuptim si mua :) vazhdojme me 6
6-Del neper keto dyqanet e preferuara teston tregun dhe shikon c'mund te blesh der ne kuoten qe ke vendosur te blesh 
7-Shikon online cmund te kesh me Kuoten qe ke vendosur dhe vendos per njerin.
8- e ky Njeri nuk duhet te jete i BARDHE vetem nese je me pak se 10 vjec :)
9-e ky Njeri po te jete i gjate do jete akoma me i pershtatshem per eventin nese dhe ju vete jeni te gjata.
10-No mini-mini ne dasem pasi ne shqiptaret jemi dhe ballkanas e i kemi gjysmat e kercimeve me shkundje.

Une po jap disa alternativa per keta "hallexhinjte e larget" nga Wish Lista ime nese dikush i zgjedh i lutem te me sjelle nje foto per Blogun.
nderohe po bashkangjis dhe 2 foto te Dasmave te vjetshme qe une kam qene shtatzene me Sharmin.

Kalofshi bukur


http://us.asos.com/pgeproduct.aspx?iid=2300091
http://us.asos.com/pgeproduct.aspx?iid=1972497
http://us.asos.com/Three-Floor-Hidden-Gem-Lace-Pleated-Midi-Dress/ydqwv/?iid=2382779&cid=15801&sh=0&pge=0&pgesize=200&sort=-1&clr=Blue&mporgp=L1RocmVlLUZsb29yL1RocmVlLUZsb29yLUhpZGRlbi1HZW0tTGFjZS1QbGVhdGVkLU1pZGktRHJlc3MvUHJvZC8

Tuesday, July 24, 2012

An error has occurred

Pershendetje,

se pari mendoj se ka ardhur momenti per nje falenderim per gjithe leximet dhe komentet e bukura qe keni lene,kjo vertet me motivon te shkruaj e te sjell stil e buzeqeshje ne diten tuaj.E s'mund te le pa pershendetur ne vecanti ketu lexuesit nga  India Rusia Belgjika Suedia Izraeli Turqia (ndoshta me lexon dhe Ezeli nje dite :)  te cilet me duken vende qe jo detyrimisht jane lexues shqiptare.

Posti i sotem eshte per ngjyrat Neon nje trend i veres qe mesa duket e gjen zbatimin tmerrsisht gabim ne rruge.E historia do fillonte me sakte keshtu,une personalisht nuk do blija kurre nje veshje neon vetem nese online do kisha bere ndonje Gabim sic edhe ndodhi.

Keshillat per Neonin do ishin:
Vishni neon per te vene ne pah te nxiren e plazhit por do mjaftonte nje rrip, nje aksesor, ose pjesen siper ose pjesen poshte ,pls jo te dyja.
Nese zgjidhni neon PLS zgjidhni nje ngjyre NEON jo 3-4 neone ne nje veshje PLS e kuptoni cfare i shkaktoni tjerit.
Pse duhet te blesh nje cante apo kepuce NEON kete investim s'kam per ta kuptuar ndonjehere.
Jo THONJ NEON pleassseeeee zgjidh ngjyrat e veres limon mustarde gurkali bojeqielli korale cfaredo por JO Neon.

Me Neon e sigurte qe bie ne sy, por kjo s'do te thote qe bie ne sy per mire :)

Kalofshi bukur dhe mos harroni te reflektojme ne veshje driten e brendshme NEONI nuk mjafton:)
Friday, July 20, 2012

Dukan Diet vs Kim Kardashian

Nuk e dija si ta titulloja postin e sotem Dieta Dukan apo Kim Kardashian :)

Ose mund ta titulloja fare mire 15 Eur Dress

http://us.asos.com/ASOS-Midi-
tank-Dress-In-Textured-Stripe/y4nhk/?iid=2093282&mporgp=L0Fzb3MvQXNvcy1NaWRpLVZlc3QtRHJlc3MtSW4tVGV4dHVyZWQtU3RyaXBlL1Byb2Qv

Meqenese dieta Dukan dhe palestra e bene te veten,ne fakt vetem 3 kile kam hequr pas lindjes por e nxira dhe palestra bejne te ndihem pak me mire me veten,dje me kete ngjyre gurkali te forte s'mbeti njeri ne kembe, aksidente shkaktova njerez qe perplaseshin me makina, i binin shtyllave te tensionit  ,i rrezoheshin gjera nga duart ngeleshin ne semafor te ngire e nuk e di c'te them me teper cfare pasojash pati veshja...
Bej shaka po gjithsesi mora mjaftueshem komplimenta dhe ne koken time kisha vetem "Po 15  euro e kam blere :)"

Ah dhe dicka kjo eshte nje keshille miqesore per femrat mqse dje me se shumti mora komplimente nga femrat.Me vjen shume mire qe jemi cliruar e arrijme te komplimentojme njera tjetren kur na pelqen dicka.
Vazhdoni ta beni plsss sepse efekti eshte shume pozitiv nese vertet e mendoni dhe e vleresoni nje veshje te mikesha apo e njohura juaj THUAJANI,ama vetem nese eshte e sinqerte.
Kaq per sot.

Tuesday, July 17, 2012

Crisis

Jo jooo nuk  do bej asnje shkrim per krizen ekonomike, por sa here shikoj cmimet dhe qeset kur bejme pazare them: A e dine burrat sa kushtojne ushqimet dhe detergjentet qe gjithmone kane pyetjen apo akuzat gati.....Ku i con paj Zotin???? I bere leket fustane kepuce!!! Ti falimenton dhe Sheiket e Dubait po i more persiper. 
E kur te vjen ndonje dite me 2 kumbulla e 2 fiq ne qese e te thote" 15 mije leke keto?????
Po kur te them UNE!!!!!!!!!!Friday, July 13, 2012

My Biggest Fan ...

Mirembrema,


ua tani ne darke qe te gjithe po flene po ndihem si Carrie Bradshaw :)

Ok po e nis shkrimin keshtu...

...sic e kam permendur dhe ne postin DIY Guy ky djali do te me konkuroje me cdo kusht.
Ndoshta kjo ka dhe avantazhet e saj pasi gara ne cift ndodh qe t'i diktoje te dy partnereve te jene me kerkues ndaj vetes dhe ndaj tjetrit.
E une s'kam c'te kerkoj me shume pervecse te mesoj prej tij,e te frymezohem.
Ndaj keshilla e radhes do ishte nese jeni cift luani duke u kombinuar me njeri tjetrin duke mbajtur te njejtin stil dhe te jeni pasqyre e njeri tjetrit.Mos vraponi duke e lene partnerin pas,keshilla vlen per te dy sekset por merreni perdore e permirsojeni pasi pamja eshte dicka qe mund te ndryshoje. Mos e eklipsoni tjetrin po behuni 2 diej qe te verboni te tjeret.

Ne rastin tim cdo mengjes kur shkembejme puthjen e "mirupafshim" gjysma e shkelqimit iken me te ...


Wednesday, July 11, 2012

Shorts

Ne keto dite te nxehta eshte e pamundur te mos kesh deshiren te heqesh c'te mundesh nga trupi dhe e shtuna me gjeti para dilemes... C'te vesh?!!!... Po c'do thote bota ?!!!

Dhe nuk e mendova gjate e zgjodha pantallona te shkrutra bezhe me penca me kanatjere te bardhe XL .E meqenese nuk behet fjale te veshesh taka ne fundjave taken e vura ne kanatjere  e nje take mente qe te freskoheshin njerezit duke e pare.
Sheshka me gisht qe per disa si motra ime jane te domosdoshme,ndersa per mua akoma cuditem pse i kane shpikur :)

Nejse ne total ndihesha mire dhe kur pashe fotot kuptova pse keto kanatjere tip boksieresh ne stervitje i veshin  me sytjena SY dmth une i kam veshur gabim,mend per here tjeter :(
E nderkohe nuk do doja ta mbyllja shkrimin pa dhene nje keshille te fundit Para se te dilni nga shtepia me "pantallonat e shkurtra" te rrotulloheni 3 here para pasqyres me sy kritik e jo duke u admiruar qe kur te dilni ne rruge te thone bota "Po Kjo Ka pasqyre Magjike ne Shtepi?!!!!

Kalofshi mire 

PS kam qe te shtunen pa internet s'me ka ndodh asgje e keqe :)Thursday, July 5, 2012

Granny SKIRT

Pershendetje,

Sot jam shume entuziaste per propozimin qe do ju bej.
Kuptohet dhe nga titulli gjithsesi po e shqiperoj me sakte.Nuk e di kur i keni vizituar gjyshet tuaja per here te fundit por sugjerimi im do ishte Mos i coni petulla kesaj radhe,po pasi t'i keni perqafuar fort,rremoni ne garderoben e tyre per te gjetur Funde me pala apo dhe pa pala boll te kene qemer statik i them une,dhe te kene gjatesine e fundit te gjyshes.Do ju keshilloja te mos e prekni gjatesine pasi aty qendron dhe pikantja e ketij stilimi dhe vidhjani para se ta veshe Ujku :) para JUSH.
E une meqe jam UJKa sot kam sjelle pikerisht kete kombinim Fundin e Gjyshes me nje kanatjere te gjere te bardhe pambuku (sivjet jane shume ne mode madje mundesisht dhe me xhep te vogel te gjoksi)
Fundi kerkon patjeter Taka te larta ne te kundert dhe gjyshja do dukej me mire se JU.

Kalofshi bukur.Dhe mos i flisni te panjohurve :)Total Pageviews