Tuesday, March 22, 2016

Slip Dress

Kisha kohe qe e mendoja te sillja ne blog nje fustane kemishe nate por cdo here e shtyja me pretekstin le te ngrohet ca apo aq me mire te marrim pak ngjyre e te kemi hequr ca kile.
Dhe ndersa fustani rrinte varur ne dollap asnjeri nga faktoret nuk mu duk bindes per pritjen.
Ndonjehere gjerat e mira vijne pa pritur gjate dhe te mjafton te mos mendosh asgje qe te krijosh dicka sa te guximshme aq dhe te bukur.

Photography is courtesy of Soela Zani
  

Sunday, March 20, 2016

Striped Pants

Ndonjehere mjafton qe ngjyrave tuaja neutrale ti shtoni ndonje vije serish me ngjyre neutrale por dhe me pak ngacmim lejlaje.Veshja e sotme eshte nje opsion sa elegant aq edhe i pamundimshem qe vjen ne nje kombinim shume te thjeshte.Pantallonat me vija thyejne disi monotonine dhe te japin mundesi te luash me aksesoret vethe serish vertikale oren me nje rrip  te holle dhe lejla si dhe canten colorblock.


Thursday, March 17, 2016

Carpisa Opening

Te jesh bloger kerkon nder te tjera dhe te jesh prezente ne aktivitete promovimi e perurimi sic ishte dhe hapja e dyqanit te ri te Carpises ne M Shyri. Koleksioni siguronte nje game shume te gjere cantash simpatike ne gjithe nuancat e ngjyrave te forta por dhe ato pastel. Cmimet e Carpises jane vertet konkurrese dhe zgjedhja te behet mjaft e thjeshte ne brandin italian.
Outfiti i rradhes per mua ishte nje veshje sa e thjeshte aq dhe e plotesuar. Fjongo e ngrire ne qafe mund te konsiderohet si elementi surprize i veshjes pasi vjen ne linje me printin e palltos dhe i rri fare mire veshjes se zyres dhe takimit te pasdites me Carpisen. Aksesoret Camel jane gjithnje zgjedhja e duhur! Me nje kapje flokesh natyrale dhe make up natyral askush s'do bente figure te keqe.

Photography is Courtesy of Revista Class
Tuesday, March 15, 2016

Cyber Crime in Top Show


Sot ne Top Show flitet per Cyber Crime dhe Cyber Bullying.
Per the gjithe ata qe nuk jane te njohur me termat do munden qe sot te informohen si te mbrohen si te veprojne ne rast se ndihen te tallur apo te kercenuar nepermjet internetit. Rreziqet e ekspozimit ne medial sociale jane vertet te medha por ne nuk duhet te privohemi nga liria e shprehjes vetem sepse shperndarja ne rrjet ka nje shpejtesi te paimagjinueshme.
Mendoj se pergjegjsine me te madhe sot ndaj ketyre rreziqeve e kane prinderit,qe duhet te survejojne dhe te udhezojne sa me shume te munden femijet e tyre qe ta perdorin sa me shendetshem internetin.
Per me gjate ju ftoj te ndiqni Top Show :)


Photography by Gerhard Pregapuca


Photography by Soela Zani


Friday, March 11, 2016

Bomber

Eshte shume interesant fakti sa shpejt katapultohet nje artikull ne Top te Must Listes.
E tille eshte per momentin xhaketa Bomber.Ajo ka qene ne fokus te cdo reviste mode ne qender te fotove me te mira ne Fashion Weeks.Ajo gjen perdorim te perditshem dhe eshte e mundur ta kombinosh si me stilin sport po ashtu dhe sport chic me funde e fustane.
Xhaketat me te lakmuara Bomber te momentin jane ato me qendisma,por nese doni te jeni ndryshe rrymes dhe nje bomber njengjyresh eshte super cool.Varianti Kaki dhe i Zi jane 2 opsionet me te kombinueshme ndaj dhe ne postin e sotem kemi shkuar per nje zgjedhje te thjeshte.
Nje veshje Total Black per nje look very casual me thyerje te portokallise vjen me golfin klasik dhe me pantallonat me gjunje the prere.
Syzet e momentin kane vetem nje specifike ato kane xhama Superflat  te sheshte si nje pasqyre.
Ashtu si Dior edhe Celine solli versionin e saj i cili duket super cool me Xhaketen Bomber!
Total Pageviews