Saturday, October 31, 2015

Tosca Blu

Te enjten isha e ftuar ne Hapjen e butikut me te ri ne Tirane Tosca Blu i cili tregeton Canta Kepuce e aksesore lekure nen brandin Tosca Blu. Meqenese orari ishte pas pune dhe ne pune per dreq ishim ne workshop me te huaj dukej se misioni per te bere figure te mire ne te dy rastet ishte disi i veshtire. Por jo per mua!!! 
Zana as kesaj rradhe nuk do me linte ne balte. Pak shkelqim ne fundin maksi nje triko neutrale Camel cfare po thonim dje... e ja keshtu prape camel dhe cizme lustrafin me take te trashe qe per fat te keq nuk duken ne foto. Ushkurin me vete dhe sigurisht nje pallto oversized dhe duket se prova ish kaluar, askush nuk do shqyente syte ne pune po kjo?!dhe askush sdo me qellonte me domate ne event. Nje buzeqeshje rrezatuese si dhe nje shoqeri e mire duket se jane elementet qe bejne te ndrij cdo event dhe mbremja kalon si ne perralla.
Photography is Courtesy of Genti OnuziFriday, October 30, 2015

Stuck in Camel


Une duhet te jem e cmendur e pranoj !
Eshte dita e trete rradhazi qe vesh Camel,duket vertet sikur nuk jam nderruar fare e pranoj,por me besoni qe dhe per nje detaj krejt indiferent per syrin tuaj,mua cdo gje Camel me behet e domosdoshme dhe e deshirueshme!
Ndaj kesaj rradhe ishin menget e gjera dhe gjysem golfi i kesaj trikoje qe me bene te sillja nje veshje casual dhe bazike, Pantallona te ngushta me taka per nje look aspak impenjativ por njekohsisht terheqes sa duhet.
Floket nen golf edhe pse per binjaken time jane budallalleku i rradhes vijne si trend i vjeter por per te vene dhe theksin te Bluza eshte e re :)


Monday, October 26, 2015

Ladylike

Kohe pas kohe te gjithave na vjen deshira per t'u dukur si GRA,te pakten mua.
Dhe kur them si gra kam ne mendje Zonja Gra nga ato qe te imponojne respekt edhe pa folur.
Ndaj nese per disa ky look i perket nje moshe tjeter apo te rrit ne moshe mua me duhet ta pranoj qe s'me tremb fare ,madje me josh.
Edhe pse motra ime me akuzon per maskim ,duket se ky maskim me vjen per shtat dhe me konceptin qe kam une per te bukuren,it doesnt have to be perfect or e pelqyeshme nga te gjithe.
Mjafton qe une te ndihem vetvetja dhe komforte me ate qe dukem.
Dhe si dukem po jua le ta zbuloni me poshte nepermjet fotove.
Total Pageviews