Wednesday, July 31, 2013

Mixing Patterns

Mendoj se Trendi me i veshtire dhe me pak i konsumuar ne Shqiperi mbetet ai i te kombinuarit te printeve te ndryshe sidomos kur keto te fundit jane motive.
Kur motive te ndryshme jane te vendosura te gatshme me njera tjetren ty te mbetet vec te mrekullohesh,  ama ndodh qe ndonjehere ky miksim te te kthehet dhe ne sfide.
Nese do isha stiliste do merrja dhe une disa lapsa me ngjyra e do kombinoja ngjyra dhe motive te ndryshme duke rrezikuar dhe mendoj se dicka e mire mund te dilte ne fund.
Nderkohe qe de facto gjerat veshtiresohen pak kur zgjedhjen jane pak te kufizuara si ne shumen qe deshiron te shpenzosh si ne produktet qe ste lene shume mundesi zgjedhjesh.
Por jeta na ka mesuar qe arti qendron mbi cdo kufizim dhe kufizimi i mundesive jo domosdoshmerisht lidhet me kufizim ne prodhim e krijimtari ndaj dhe kombinimi i meposhtem vjen mendoj une i goditur edhe pse nese do i kishit pare vec e vec jo shumekush do kish vendosur t'i vishte bashke.Ndaj vlera e ketij kombinimi qendron pikerisht tek fakti qe jep nje opsion te ri nje opsion qe s'e kishe provuar me pare dhe qe tashme te shtohet ne garderobe si mundesi.
Duket sikur sfida per te tejkaluar veten vjen edhe ne keto lloj sfidash.
Ju do e provonit?

Tuesday, July 30, 2013

Gold Rose

Ne dukje shume veshje jane thuaj njesoj por mjaftojne disa detaje te vogla qe ti japin veshjes nje shije tjeter.
Mjafton qe Tshirt te kete pak Shkelqim te florinjte ne roze qe kombinon perfekt me te njejtin shkelqim ne minorance te kepucet.
Duke ruajtur te njejten fryme trasgresive te tigrit te padukshem me lekuren apo printet e gjarprit ne kepuce veshja vjen mjaftueshem ngacmuese.
Takat e trasha te larta gjyzemcizme apo shapka ishin alternativa me e mire e kesaj vere.
Mos i qendroni besnike skemave duke degjuar dhe besuar dhe instiktet tuaja mendoj se del gjithnje nje gje ndryshe dhe origjinale.
Ju si mendoni?
Friday, July 26, 2013

Little Blue Flowers

Ok duhet ta pohoj qe dashuria per kombinimin bardhe e blu vjen ne maksimumin e saj nese ka dhe printe te vogla lulesh.Ky motiv vjen i paprekur ne nje fustan qe vjen i gjithi me nje fryme tradicionale nga  firma austriake Isola.
Por dashuria ime per kombinimet e blue floral prints eshte percaktuar eksluzivisht vjet nga nje stilist rus shume i talentuar Aleksander Terekhov qe  tashme ka dhe dyqanin e tij ne Moske.
Kush ndjek Mira Dumen padyshim ja njeh punen dhe pikerisht koleksioni i vjetshem vinte i prezantuar ne nje sfond ligustrash shume te thjeshte si i postit te sotem.
Ndaj frymezimi i sotem i dedikohet printeve blu te luleve qe me pas i perdori dhe Stela McCartney Gucci Dior e Valentino ose ndoshta dhe para ketij sjam e sigurte

Kalofshi nje fundjave te bukurTotal Pageviews