Thursday, August 16, 2012

Lopud -Dubrovnik

Pershendetje,

pas 3 ditesh lavatrice non-stop gjeta pak kohe te hedh fotot e pushimeve.Edhe pse kisha marre aparatin e mire shumica e fotove u shkrep me Iphone Galaxy Nokia apo cdo I thing apo SmartPhone apo Android ne qarkullim nje zot e di pse kane emra te ndryshem...nejse.

Lopud eshte nje ishull ne Dubrovnik nuk e di sa km larg por duhet marre anije qe te ndalon ne 3 ishuj Kolocep-Lopud-Sipan (quhen ishujt Elaphiti keta) ne kemi bere vetem 2 te paret,ishuj te qete shume te bukur.

C'ka me beri pershtypje dhe qe po e qaaaaj ende jane Parqet e lojrave per femije,te apartamenti ku morem me qera kishte park lodrash as 5 min me kembe,vajtem te porti te merrnim anijen serish park lodrash ngjitur...vajtem ne ishull dhe cte shikoje park lodrash edhe aty !!!

O sa mire me qene shqiptar o leleeeeeeNo comments:

Post a Comment

Total Pageviews