Tuesday, April 30, 2013

This is AFRICA

Ja qe ndodh ndonjehere qe ngrihesh me deshiren per te ndryshuar ,per te shkalluar :) qofte per nje dite deshiron te kesh nje look ndryshe.
E kur me mire se ne fundjave mund te eksperimentosh dhe kjo dite s'duhet te jete ndonje event qe ti do te besh figuren e "perfektes" por mund te jete pikerisht nje piknik apo barbeque nje shetitje nga liqeni apo nje dreke jashte qytetit mjafton qe ti te kesh inspirimin e duhur.
Pikerisht kete fundjave ishte mikja ime "Mami Kela" ,se keshtu i therrasim tashme te gjithe meqe eshte nje supermami i 2 vajzave te mrekullueshme, e cila kish organizuar nje feste me femijet per koleget e punes.
Mqse ajo u kujdes vete per te gjitha mua me duhej vetem te "krijoja lookun e festes" dhe pse te mos i surprizoja pak meqe ishin dhe femijet ne mes mendova  te behem pak si palaco cirku :)
E keshtu erdhi dhe look-u prej gabeli te vogel i cili s'mund ta fsheh me beri aq vape ate dite sa perfundova me rreth pasi ish e pamundur ti duroja floket.
Poooor surpriza rezultoi me sukses vajzat qeshen e lozen secila nga pak me sustat,koleget serish u kapen ne befasi nga looku i rradhes dhe u kenaqem pafund me ushqimet e mrekullueshme dhe lojrat qe organizuam vete.
Ndaj me ardhjen e stines se nxehte mendoni te organizoni gjera te bukura me te dashurit tuaj mundesisht sa me afer natyres dhe ushqimit te shendetshem ah se harrova dhe jo detyrimisht me RRICA

Saturday, April 27, 2013

Boyfriend Jeans

Xhinse stil boyfriend e verdhe e lehte stil Retro
Masa UK12
Cmimi 3.000ALL

Mund ti shikoni ketu dhe ketu
Little Lilac Flowers Dress

Fustan me bel lart i pershtatshem per shtatzani
Masa M
Cmimi 2.000ALL
Deep Blue Dress Koton

Fustan Koton
Masa S
Cmimi 2.000ALL

Mund ta shikoni edhe si fund ketu

Friday, April 26, 2013

Cheating

Po po pikerisht per mashtrimin do flasim sot.
Dhe une jam e sigurte qe tashme kam gjithe vemendjen tuaj cfare rrefimi interesant do jete kesaj rradhe.

Mashtrimi i cili mendohet qe ka lindur me Femren (Even) eshte ai qe mundon boten pa te cilin ne nuk do ekzistonim.Dhe mendjet tona djallezore nuk mundet vecse te mendojne forma sa me te sofistikuara te tij qe si perfundim te kene ne dore ATE ndaj finalja cdo gje behet per gjysmen tjeter.
Sado t'i mbushim mendjen vetes qe gjerat i bejme per vete duhet te na hedhin ne nje ishull vetem per te vertetuar cfare do benim realisht per veten ne kete aspekt te mirembajtjes.

Nuk dua te prek aspak ne kete teme nderhyrjet e medha,por dua te flas per ato mashtrimet e vogla ato te pademshmet qe here mirepriten e here jo ne boten e modes dhe ne ate te perditshme.
E njera prej ketyre eshte Push-up shoes sic i quan me te drejte Garance apo Wedge Sneakers sic i njohim ne tokesoret e tjere.
Take e fshehur ne atlete , trendi qe infektoi gjithe boten nga stilistja franceze Isabel Marant i lancuar ne Vjeshten e 2010 i cili me pas u huazua edhe nga Marc Jacobs,Giuseppe Zanotti apo Ash do ishte dhe trendi me i diskutuar i 2 viteve te fundit.
Qendrimet per te jane ekstreme,ose mund t'i dashurosh ose duhet t'i urresh.
Mes shume dilemash nese duhet ta provoja dhe une kete trend dhe pas diskutimesh te gjata me mikeshat e mia te cilat me se shumti i urrejne :) une vendosa qe PO te pakten nje pale te lira qe percjellin sadopak imazhin duhet t'i blija.
Dhe ja ku jam me wedge sneakers te markave te mases (River Island ne kete rast) ,edhe pse per Isabelen e dashur riprodhimet te gjitha :) jane shume vulgare dhe bitchy (yes she said so) dhe me te drejte nese do ishin me te bukura keto 40 Paund askush nuk do blinte Atletet e saj qe kushtojne 400 Paund.
Por kush na siguron qe keto atlete pas nje viti do kene te njejten fame dhe Isabela s'do nxjerre dicka tjeter shume larg kesaj siluete,keshtu qe ne kete rast me mire te riskojme me pak.

Gjithe diskutimi ne fakt nuk eshte per cmimin dhe as per markat,pak a shume diskutimi vertitet rreth faktit qe shumica i konsiderojne te shemtuara dhe qe TAKA u duket e pakuptimte pasi  c'kuptim ka qe po vesh atlete nese ato kane take.
Nderkohe nuk marrin ne konsiderate argumentat e pales tjeter,qe taka edhe pse eshte aq e vogel te krijon mundesine te shtosh besimin ne vete me nje stature pak me te larte,te lejon qe duke mos hequr dore nga Taka te eksplorosh veshje me sport te cilat me nje atlete te thjeshte te sheshte nuk do shkonin apo nuk do i perjetoje njesoj.Pastaj eshte e vertete qe ta tregojne kemben  me te vogel efekti i takes.

A nuk ishin Push UP Bra shpikja me e mire e mundshme,edhe pse per to nuk besoj se mund te kete patur ndonje kontestim nga meshkujt as nga femrat hahahaha pse gjithe kjo polemike per Mitin e Atletes.

Ok tashme ka ardhe momenti te jap verdiktin tim :) Kam vendosur te bej disa hapa para se te flas nje here e mire :)
Pooor tani qe u ktheva nga ecja jam me konfuze se para se ti blija.
Nuk mund te them qe ishte nje shetitje me atlete :) pooor nuk mund ta perballoja kurrsesi me taka te njejten trajektore.
Pra si perfundim kjo eshte e mesmja e arte qe dhe aq e arte nuk duket te jete,sepse si perfundim kembet te jane lodhur, pasi taka dhe pse e fshehur eshte aty dhe tenton qe gjithe peshen ta coje para.Definitivisht nuk jane atlete per te ecur gjate e aq me pak per te vrapuar hahahaha por jane nje zgjedhje jo per tu hedhur poshte ndaj une jam totalisht kunder qendrimit ekstrem.
You don't have to Love them or Hate them,por meqenese Fashion Must Be FUN une ua garantoj se me atlete me Hiden Heels eshte FUN,pasi cheating ne mos e drejte apo e gabuar eshte FUN apo jo:)
Dhe meqe Cheating nuk eshte nje sport qe e praktikojne te gjithe Dont judge those who do,edhe ne kete rast if you dont like Wedge Sneakers it's Ok ka te tjere qe i pelqejne,pasi keshtu duhet te jete.

Ne rastin tim nuk shkova per obvious choice preferoj ti them une skinny trousers qe mesa duket are the right choice for wedge sneakers,as per shorts pantallonat e shkurter por preferova te vesh nje fustan thes me 2 materiale te ndryshme ne ngjyren e bluse se xhinsit por qe ne fakt pjesa para eshte krem e derdhur e cila per pjesen e shkelqimit mua me lidhej me grine metalizato te atletes ndersa pjesa pas eshte pambukur qe mua ma kthente kete fustan ne sport.
Ju jepni verdiktin tuaj :)

They are perfect for the weekend anyway <3


Total Pageviews