Sunday, November 20, 2016

Meet the 4 Bloggers @Nenette

Nenette kesaj rradhe e solli prezantimin e koleksionit Vjeshte Dimer 2017 ndryshe!
Meet the 4 Bloggers ishte event i cili mundesoi takimin me 4 blogere Irena Kita Marigona Nila dhe Stela Plaka per te patur nje kujtim special si dhe keshilla e biseda te ngrohta mes mikeshash.
Te gjithe ishin te ftuar dhe ketu vlen nje falenderim i vecante per te ato qe u prezantuan te parat disi me ndroje per te thyer keshtu akullin e per te nisur keshtu nje tradite shume te bukur.
Faleminderit Nenette per kete mundesi dhe per mbasdite aq te kendshme per te cilen jam e lumtur qe sakrifikova te paraqitem dhe me doren e fashuar.
Pasioni mbi te gjitha.
Friday, November 18, 2016

Maxi Metallic Skirt

Kete sezon fundi metalik eshte nje domosdoshmeri,e nese vjen me triko leshi casual me besoni nuk e humb aspak sharmin dhe elegancen nga paraditja ne darke.
Kombinimi i rradhes vjen nga Nenette me cante nga Tosca Blu dhe makeup te realizuar i gjithi me podukte organike Purobio Cosmetics.
Nje set i realizuar rastesisht dhe per te cilin i jam shume mirenjohese fotografit Soni K Elson

Wednesday, November 16, 2016

October Fest 2016

Kete vit  pata nderin dhe kenaqesine te moderoj  festen me popullore bavareze,October Fest 2016.Festa u zhvillua dy nete rresht te premten dhe te shtunen ne resortin Stella nen shoqerine e bandes Gaudiblosen. Nuk munguan lojrat me te ftuarit ndarja e cmimeve,numrat speciale si dhe salcicet e birrat.
Sfida e rradhes ishte ardhja ne teme me ane te veshjes ne me pak se 12 ore per te sjelle nje version dirndl nevojitej ndihma e stilistes Stela Sallaku.Kombinimi i 3 "yjeve" garantonte sukses gjykojeni vete.
Photography is courtesy of Armand Habazaj.
Total Pageviews