Thursday, June 28, 2012

DIY Guy

Pershendetje serish,

Sot nuk do flas fare per veshjen time po do flas per veshjen e partnerit tim,te cilit do Zoti i mbushet mendja ndonje dite te me lejoje ta fotografoj.
 Nuk e zgjodha rastesisht sot te flisja per te ,pasi mendoj se vertet ka nje shije shume te rafinuar brenda sportives dhe guxon shume ne modele ngjyra e kombinime,ndryshe s'do ishte partneri im :)
Po se fundi e shikoj qe Bluja saks Mentja Roza e Lejlaja nuk jane me ekskluzivitet i yni pasi dhe te Meshkujt rrine shume mire.Mos hezitoni t'i provoni.

Historia e sotme ne fakt nuk eshte Himn per t'i thurur lavde elegances se tij, sesa himn i injorances TIME qe si Blogger nuk me falet...
E nejse po e ndaj me ju qe te me kuptoni me mire...
Darke ora 00:00
...kthehet burri nga puna i lodhur e zhvishet e hedh bluzen e xhinset ne nje cep e meqenese ishte goxha vone une me sy kritik po i numeroja kafshatet :) dhe po eksploroja nga larg rrobat "e reja".Dhe shikoj xhinset nga mbrapa qe ishin tere pika boje te bardha,e meqenese hobi i gjysmes se burrave mendoj se eshte te lyejne me boje vaji edhe ky i imi s'mund te bente perjashtim.E pyes"Me cfare i ke bere keto pantallona keshtu ?!" Ai qete qete duke u pertypur "Lyva ca karrige" dhe meqe ka karrige hekuri ne lokal e besova se eshte nje adet i pervitshem ky. "Epo mire- i thashe -se mos ruheshe pak". 
Mengjes ora 8:00
...burri zbret i pari ,pas tij vij une me Wedges dhe aparatin per blogun :) Dhe para se te hipnim ne makine shikoj kete qe rrotullohej perqark makines duke bere inspektimin e gervishtjeve te mia ,e une vazhdoja inspektoja Xhinset me pika.Shikoj qe dhe nga para kishte plot te tilla pika boje te bardha,dhe i them Uaaaaa po ti i paske bere dhe para.
 Pergjigja ishte...
"Kaq katunar te dukem sa te vesh pantallona me boje !!!!  :)

e keshtu pra moj shoqe nese shikoni meshkujt tuaj me pantallona me pika boje kujtohuni "Qe mesa duket ka dale MODA"

E une foto te zoterise nuk kam po ju premtoj qe do ja fotografoj sapo ti lere shkujdesur te zhveshura.

Kalofshi mire
Tuesday, June 26, 2012

...EX Dress


Pershendetje,Postimi i sotem eshte sa ngacmues aq dhe i dobishem.Si te dalesh sa me mire nga nje Divorc ?


Dhe aktorja qe ka perballuar  me mire jo nje,po plot 9 divorce eshte Zsa Zsa Gabor.Aktore e Brodway-t me nje kurrikulum te pasur me filma e shfaqje ne televizion po mbi te gjitha nje personalitet publik brilant i i njohur me se shumti per 9 divorcet e saj dhe martesen me manjatin e Hotelerise Conrad Hilton. Dhe Hiltonin e akuzoi per perdhunim gjate marteses si pasoje pati nje vajze (te vetmen nga 9 martesa).
Zgjodhem pikerisht kete personazh te admirueshem per Quotes apo Theniet qe ka lene ne raport me" ISH -Burrin" 

Po citojme disa me pikantet:

Nje burre i dashuruar eshte i pakompletuar derisa martohet ,pastaj eshte i mbaruar.
Te divorcosh nje burre sepse nuk e dashuron me eshte po aq idjote sesa ta martosh sepse e dashuron.
Ai me mesoi sesi te mbaj shtepine,dhe une kur e divorcova Mbajta shtepine 
Une jam nje "Housekeeper" shtepiake e mrekullueshme,sa here le nje mashkull mbaj shtepine.
S'kam urryer kurre nje mashkull aq sa t'i kthej diamantet.
Dua nje burre te sjellshem e te me kuptoje eshte shume te kerkosh kete nga nje Milioner ?!

E meqenese ne kete kontenkst ne Shqiperine tone ka vetem Divorce e aspak Milionere po ju sjellim nje Keshille vertet Funny Si te merrni me te miren nga Ish-i Juaj.

Zonja me te cilen jeni njohur tashme ka sjelle nje gjetje qe eshte vertet interesante.
Me kemishen e ish-bashkeshortit 100 % mendafsh te Versace-s ka stiluar nje fustan plazhi me kopsat ne kurriz shume veror e intrigues.
E shikoni qe ndonjehere ISH-i ju sherben dhe kur nuk eshte me ?!!!

Dhe sic ka thene Zsa Zsa-ja "Mos lejoni t'ju zgjedhe nje mashkull po zgjidheni JU ATE! Sepse kjo zonja e Hollywoodit eshte 95 vjec sot dhe ka gjithe ekperiencen e nevojshme:)

Kalofshi bukur

        

Monday, June 25, 2012

Studded Flats

Per gjithe shqiptaret qe po pyesin veten cfare eshte STUDDED mos hyni ne Google Translate,une thjesht doja te perdorja termin ekzakt dhe kete po bej. Hyte eee c'paskeni qene ?!!!
Tendenca e radhes e promovuar tej mase nga bloggers anembane botes eshte qe kane te pakten nje look me studded detail (mund te jene sheshka,canta xhaketa,vata kemishash).
E meqenese une kam pak postime me Flats jam teper e lumtur qe gjeta dicka me te pranueshme afer stilit tim nje pale sandale te sheshta me keto stud qe i bie te jene tip kunjash gurash me maje si te doni i quajme.
Nuk e di ndjesine e Loafers me te ekzagjeruara me kunja me te theksuar po nese jeni transgresive dhe nuk doni t'ju bije ne qafe njeri feel free t'i mbani.
Une po sjell nje veshje per pasditet e weekendit qe mund te jene kafe shopping apo cfare do dhe kur je me karroce e me femije per dore,sheshkat te vine me per shtat.
Kalofshi bukur.
Friday, June 22, 2012

Freshness Friday

Pershendetje,

Veshja e te premtes per mua eshte me frymezuesja dhe me tolerantja,pikerisht kjo eshte fjala e duhur.
Mund te jesh me nje stilim flokesh te kapur cuditshem me nje dekolte me te hapur apo kurriz jashte me ndonje T-shirt 2 numra me te medhenj dhe serish nuk do kesh asgje per t'u kritikuar.Ose te pakten une vete keshtu ndihem te premteve.
Te gjithe diskutojne cilin plazh apo pishine do frekuentojne kur do nisen si do organizohen dhe asnjeri nuk ve re veshjen e tjetrit vec nese kjo nuk eshte...
Fund Klosh ciklamin me xhepa te padukshem qe bie ne sy 1 km larg me rrip kaf te lidhur ne nje menyre alternative se ishte shume i gjate :) kanatjere me topa te nderthurur pas trupit me gjysmen e kurrizit jashte,sandalet si nallane me taka me platforme pikerisht me keto funde shkojne shume dhe jane shume ne mode.Mua personalisht mu desh te mendohesha pak per sandalet kur i bleva psi nuk jane stili im po pasi i vesha u ndjeva rehat dhe shuuume e gjate :)
Ky tip fundi mund te vishet dhe me kanatjere me rripa te plote te bardhe pambuku, do dukej njesoj bukur dhe me sheshka pse jo.

Kalofshi nje fundjave te bukur larg metropolit :)

Thursday, June 21, 2012

Birthday Girls

Pershendetje,


...sot Sharmin ben 9 muaj , e mua kjo me frymezoi per disa keshilla si te dukeni ne festen tuaj te ditelindjes.
E meqenese mua me ka kaluar ditelindja e per me teper qe ishte 30 vjetor sivjet, po zgjedh te postoj disa foto te asaj nate.E per ata qe me njohin e dine qe une kam patur fatin te mos rri  9 muaj vetem ne bark,keshtu qe ditelindja ishte Double -fish me e bukur :)
Keshillat ...pse duhet te jene 10 gjithmone ?!!!


1-Veshja duhet te jete e re (done)
2-Veshja duhet te jete pak me e ngarkuar qe te dallosh pak nga te ftuarit. Ti duhet te jesh ne qender te vemendjes dhe kete mund ta forcosh dhe me veshjen qe do zgjedhesh.(done)
3-Krehja duhet te jete e rregullt asnje ekperiment nuk lejohet per ate nate,qe njerezit ta njohin personin qe kane shkuar te urojne,eshte vec nje ditelindje fundja.(done)
4-Veshja duhet te jete dhe e rehatshme ne trup per ulje ngritjet apo dhe kericimin.(hajt mo Done)
5-TAKA TAKA TAKA dhe s'ka diskutime.Persa i perket takave nese ka kercime ne menu nuk sugjerohet te jene te reja sepse hera e pare eshte gjithmone e dhimbshme.(done)
6-Grimi i plote do te thote me ton dhe gjithe etapat. Sugjeroj fort Fake Lashes me gjatesi normale qe askush mos ta kuptoje qe ke vene qerpik.(done dhe qerpiket jane aplikuar)
7-Manikyr pak me special per ate nate.Une mbaja thonj ovale me design kombinimin e bojeqielles as Mint as turquoise me jeshilen e barit.(done)
8-Aksesoret ne nje linje me veshjen por mund te shtoni dicka nga e perditshmja pa qene e ngarkuar.
9-Mos pini shume alkol ju jeni "zonja" e mbremjes dhe duhet te jeni perfekt deri ne fund duke treguar vemendjen e duhur per secilin te ftuar...po dhe per grimin krehjen apo veshjen.
10-Shkelqim ne sy.Mos harroni me kryesoren qe lumturia vjen nga familjaret e miqte qe keni te pranishem,nga dhuratat qe s'ju lene indiferent sidomos kur jane Lule apo Tigane :) dhe ajo qe do ju sjelle patjeter ndricimin te syte jane "te ndjerit e dashuruar dhe te dashurosh..."


Paci nje jete te bukur me te dashurit tuaj pavaresisht sa e gjate apo e shkurter do jete ajo...Wednesday, June 20, 2012

Vertical Point of View

Pershendetje,

sot keshilla nuk eshte edhe aq per outfitin sesa per opsionin e nje pasditeje ndryshe ne kete vere te nxehte.Nuk e di sa nga ju e bejne ama mbetet nje opsion alternativ shume interesant,mua ma propozoi mikesha ime e cila ka dhe ajo 2 vajza te kalonim nje pasdite ne Kopshtin Botanik (Hyrja 50 All per te rriturit).
Morem nje top me vete dhe dicka per t'u ulur ne bar dhe kaq mjaftuan per te kaluar nje pasdite shume me te bukur se ajo ne KAFE.

Tani si introduction pas nje dite te lodhshme pune u gjenda perballe dollapit c'te vesh me kete vape dhe kapa 2 gjerat me te pershtatshme per vapen por dhe per aktivitetin qe me priste.
Duket sikur te gjithe do veshin "pantallona te shkurtra " sivjet edhe pse te disa ,perfshire mua ketu,nuk jane nje simfoni e vertete per syte e te tjereve.
Nejse aktiviteti duhet promovuar pavaresisht pantallonave te shkurtra apo streceve apo fustaneve verore qe mund te sillen me gabime ne nje pasdite te tille.

Duhet te them qe ishim 2 Mamat Kela e Stela 2 Leat dhe Sara e Sharmin me e vogla :) dmth Koktejl sh interesant.

E si ne cdo gje qe une ve shpirtin edhe ketu s'diskutohet qe isha mese aktive kapja topa hidhja topa e pasi u lodhem me topat :) filloi sfida e radhes me numra gjimnastike.
Se fundmi kisha kuptuar ne palester qe arrija te beja sparkaden dhe ndihesha njesoj si ne 8-vjecare e filluam me fletat (keto i beja) me uren qe  e bene 2 Leat e une nuk e mora mundimin.Tani me duhej t'i merrja barazimin 2 Leave dhe i them Dini te beni vertikalen? Ato mesa duket nuk dinin,nderkohe une ndjeja pergjegjsine t'ua tregoja si t'i lija gocat injorante ne kete fushe e gjej nje trung Peme 100 vjecar qe ma mbushi syrin qe i mban kembet e mia te holla ne vertikale :) nderkohe mami Kela me Sharminin e Saren hanin biskota per 7 pale qejfe.
E pasi mora vrull 2 here e kembet nuk u ngriten as ne gjysem te vertikales i them vetes Daiiiiiiii  jepi pak dhe ti dhe beje sikur c'po ben e marr vrull duke menduar dhe veten me koke poshte qe i binte te shikoja Kelen me gocat me koke poshte.
Dhe marr vrull dhe e bej nderkohe ne vend te shikoja Kelen me gocat me koke poshte... shikoj kaltersi ... qiell te paster :) nejse pasi e kuptova qe isha e shtrire ne shesh dhe ne vend te vertikales kisha dale HUQ me pemen e kisha bere Saltro :) pashe qe kemba ime e kish ferkuar mire e mire pemen e pasojat ishin nje gervishtje me 5 yje.

E kuptohet Shoqet e mia  nuk me lane ne balte po ma frynin "plagen" qe te ma sheronin e mua me vinte t'u thoja "Me fryni mendjen te keqen ... jo plagen" :)

Kalofshi bukur
Tuesday, June 19, 2012

Love knows no AGE

Besojeni ose jo kjo mbetet e vertete!

Sot vendosa t'ju sjell nje zonje me shije te sofistikuar e cila ka vendosur te sfidoje kohen.
E ne kete rast bindem akoma me shume qe stili lind me njeriun.

Friday, June 15, 2012

I don't MINT(D)

Pershendetje,Sugjerimi i radhes vjen nga Koleksioni Balenciaga Spring 2011 dhe eshte Metal Detail on Collars.
Dhe pse jo dhe kete Oxford shirt meqe cdo gje Oxford duket te jete ne mode...BAGs Shoes...everything :)

Kalofshi nje fundjave sa me te bukur :)
Total Pageviews