Wednesday, April 23, 2014

#Girlzzz #Nightout

E dini qe nisi si nje propozim idjot ashtu i hedhur ne tavoline si nje proteste e pamenduar dhe rezultoi qe nje nate vajzash nuk ishte dhe aq e pamundur.
Me lejen ne xhep besojeni ose jo 3 mama ligjerisht te lumtura dhe me femije vendosen te kalonin nje nate ne PUB.
Mos filloni nga pyetjet qe tani dhe ju por lexoni si shkoi nata...
Ok qe te kuptohemi ne e dime qe per burrat tane dhe burrat e botes ky do jete posti me i lexuar ndaj do mundohem te jem e sinqerte sa mundem :D
Qe te kuptohemi edhe ne vete u cuditem qe kur u mor i mireqene fakti qe mund te kalonim nje nate mes vajzash ndaj duhet te zgjidhnim vendin e meqenese te gjitha vendet per ne ishin same shit vendosem te shkonim te ai me me emer ose te pakten keshtu na thane :) Fusion
Te kuptohemi une propozova oren 10 e cila mesa duket ishte ore absurde per nje nate ne pub e keshtu qe skenari qe te prisnim oren 11 apo 12 te lokali i burrit ishte mese i mirepritur,keshtu do shikonte sa "yll" isha bere dhe sa "mire" ishim veshur shume normale te permbajtura ama me frymen e pubit :)
Pas 2 gotave te lokali jone i hypem makines me kunaten,uh harrova te themi qe mamaja e trete qe morem ne qafe rezulton te jete gruaja e vellait i cili po na falenderon ende dhe sot :)
Ok ndalojme para COIN-it kaq e dinim dhe po shikonim njera tjetren ne sy he pra nga eshte hyrja ?!
Qeshem te treja dhe vendosem te ndiqnim nje cift para nesh qe padyshim ish nisur per te Fusioni edhe nese ngaterrojme hyrjen askush sdo na vinte re se me te bardha dhe taka 13 cm ishim fundja:) shume normale :)
Ne te majte te Coin lexojme Fusion dhe na mirepresin 4 ose 5 bodyguard me pyetjen shume te kulturuar KU PO SHKONI ?
Me gjysem zeri kunata pergjigjet Ja te ky pubi ketu :)
dhe vjen Pyetja e dyte sikur po kalonim kufirin dhe ne fakt ne po e kalonim :)
Vetem JENI?
Serish kunata pergjigjet Poh e zene ne faj sepse te kuptohemi ne te tjerat as pipetinim.
Nderkohe qe pasi kaluam kufirin une vazhdoj pergjigjen e plote ...Dmth kemi dhe burra dhe femije por sot jemi vetem se mos na ngaterronte me shushkat qe sgjejne dot nje burre e sbejne dot femije :)
Ne jemi shushkat qe dhe kur i kemi keto nuk dime cfare dreqin duam :)
Nje zonjushe na akomodon ne nje tavoline ne cep dhe te treja hodhem veshtrimin rreth e qark te hutuara PO TANI ?!
Ca behet tani?!
Muzika upsi gupsi ne sfond nuk po na ftonte shume ndaj pa humbur kohe porositem pijet Caipirosa e Caipirina te cilat pretenduam qe nuk te bien sh ne koke dhe sigurisht qe s'mund te mos qeshnim me veten.
Kuptohem ndame ndjesite se si ndihej secila pa burrin por me shume me thene te drjeten u morem me pjesen si ndihen burrat tane pa ne :) e sidomos kenaqeshim me idene si ndihen ata duke ditur qe grate jane jashte, i mbushem mendjen vetes qe na duhej nje nate si kjo :) pastaj ja mbushem per te kunderten qe ndoshta disa gjera kane me kuptim nese behen para se te kesh familje pastaj erdhi pija e dyte dhe aty ishim te bindura qe na duhej dhe pike mbaroi dmth e katerta pije ne total.
Tani si vajza trendy ne smund te mos porosisnim edhe ndonje Shoots just for fun per te kujtuar qe mbanim mend numerimin deri ne 3 dhe ja ku vjen kamarieri me nje tabaka plot me shotsa I keni nga lokali.Epo mire menduam ja po i kthejme zeher por kaloi si prove ,kur s'kalojne 3 min kur i njejti kamarier vjen serish me shotsa pak me ndryshe keta se ju i porositet :) Uh shit duhet patjeter ?! Ne i kishim porositur kehstu qe smund ti shkonim dem dhe ja voila fluturuan dhe ato.
Mes fotosh te shkrepura kot me kot me celular,mes te qeshurave te pakuptimta dhe inskenimesh idjote duke matur suksesin e seciles ,mes batutash me fjalor qe nuk na perkiste dhe aq ,pame qe ora kish shkuar 2.
Burrat tane kuptohet qe asnjeri spati miresine te pyeste si po kalonim dhe kuptohet qe as ne nuk ishim aq te pameshirshme ti drejtonim te njejten pyetje,ndaj rreshkitem me finese rreth kesaj ore per te bere dhe selfiet e fundit ne makine si per te mbajtur mend gjate kete grilzz nightout u perlotem me gjuhen e Mileyt apo Duck face perseritem dhe njehere domethenien e madhe te hashtagut :) se sa i rendesishem ishte ai :) dhe me pas duket se nata kish perfunduar.
Mekat i madh te pranosh qe U KENAQE ose me sakte qe kenaqe veten me ndergjegje te plote.
Per kenaqesine tuaj do doja te shkruaja edhe me shume, por morri qe me terheq krahun se duhet ta ferkosh para se ta zere gjumi me kujton serish qe cdo kenaqesi ka kohen dhe vleren e saj dhe te gjitha duhen shijuar ne kete jete .
Ndaj edhe nese nuk perseritet Girlzzz Nightout me Hashtage padyshim do perseritet Pub-i me Couples Nightout pa hashtage :)
Naten e mire dhe kalofshi sa me bukur.


Sunday, April 20, 2014

Happy Easter

Gezuar e Pershumvjet Pashket!
Ju uroj nga zemra qe kjo feste t'ju gjeje shendosh e mire ne familjet tuaja plot harmoni e begati.
Gjej dhe une rastin te falenderoj Zotin per gjithcka me ka dhene ne kete jete.

Tuesday, April 15, 2014

Camel Coat

Ka nja 2 arsye pse une nuk po ankohem per kete kohen e shpifur  
E para sepse sic ju kam bere me dije tashme jam pa aparat dhe mund te me gjeni pa grim e pa taka madje ne trajte thuajse te paidentifikueshme ,une qe vishesha per veten e jo per blogun.
Dhe e dyta arsye e mire kjo eshte qe mund te vesh akoma pallton time Camel qe spata shume mundesi ta shijoj e tani duket se po merr gjithe vemendjen e saj te merituar.
Sic kuptohet tashme kjo nuk eshte gjendja sic e kam veshur keto dite por sic e solla per revisten LIVING.
Pa asgje poshte vetem me taka e syzet Gucci veshja vjen si nje arratisje e kombinim fatal.
Sunday, April 13, 2014

Sequined Crop Top

Jua pata thene qe barku jashte nuk eshte nje tabu as per ne mamat "joperfekte".
Ok qe te mos merrni per kot ...nese vjen ashtu sic duhet, dmth thjesht te krijoje efektin pa nxjerre vertet lakrat ne shesh :)
Propozimi i dyte per revisten Living ishte nje interpretim pak me i trendy i teminave i cili vjen me nje bluze te gjere e cila supozohet te lejoje shfaqjen e pjeses se barkut.Thashe supozohet pasi me nje fund me bel lart ende mund te prekesh endrren por pa zgjuar askende aq me pak tmerruar.
Fundi vjen si nje miksim materialesh pikerisht per te hequr rendesen e teminave duke i marre vemendjen me lekure ,pelice e pambuk.Ndoshta duket nje miksim i tepruar por nese rrini ne territorin e ngjyres se zeze parakalimi i tyre s'do bezdise askend,madje do zgjatet ndonje hunde per te kuptuar cili material kaloi pa u vene re fare.Fundi eshte nje modifikim i imi meqenese ky eshte kthyer tashme ne nje pasion te madh per mua ti rikthej ne jete gjerat :) e kur jane rroba me duket sikur ua degjoj falenderimin.
Serish me floket dallge gishtash  e me kepucet me maje duket qe look-u eshte kompletuar.
Pa prisni pak mos ndoshta duhet dhe nje jehone Valentino e cila vjen me se miri e aplikuar ne manikyr me kombinimin roze e vjeter dhe bojeqielli me dallgen transparente ne mes e cila duket se ne vend te ndaje ka ardhe per te bashkuar gjithe temen e veshjes e per t'ju ftuar ju ne nje lum komentesh :)
Saturday, April 12, 2014

Tulip Red Dress

Nga rubrika Cocktail Dress vjen per ju nje sugjerim per darkat intime te cilat kane mandatore ngjyren e pasionit TE KUQEN.Diku nje dekolte pak me bujare e diku nje kurriz i hapur por sidomos forma e tulipanit ne fund krijon efektin e menjehershem te terheqjes.
Floket Finger Waves te cilat vijne ne linje me gjithe sensualitetin e veshjes ishin nje nga zgjedhjet e mia per numrin e fundit te revistes LIVING.
Duke falenderuar fotografin Armand Habazaj por dhe gazetaren Santana Comora s'me mbetet vec t'ju ftoj te blini Revisten Living per te lexuar shkrimin e plote dhe nderkohe te shijoni por dhe te komentoni zgjedhjen e pare :)

Thursday, April 10, 2014

Elegance

Jam kaq e lumtur qe u ftova nurmin e kaluar nga Revista "Elegance" per te ndare me te dhe gjithashtu me ju arsyen e hapjes se nje blogu, krah nje vajze shqiptare qe jeton ne Paris, krah nje vajze tjeter shqiptare qe jeton ne Milano gjeni dhe nje vajze shqiptare nga Tirana :)
Me kenaqesi te madhe shikoj qe vajza si une kane realizuar ne kryeqytetet e Europes blogjet e tyre cilesore e mjaft te ndjekura dhe ndihem serish e perkedhelur qe jam renditur krah tyre per Revisten Elegance.

Tuesday, April 8, 2014

Takimi i Pasdites


Shikoni se kur te merr per mire te merr,e une me thene te drejten nuk i thashe JO disa Tapeteve te kuq qe une i kam aq per zemer gjate fundjaves qe shkoi,e qe ju patet mundesi ti ndiqnit pak nepermjet profilit ne Instagram.
Por duket se ftesat nuk mbarojne me kaq.Te premten isha pjese e panelit ne Takimin e pasdites per te folur per Tendencat e modes SS2014.
Nuk mund i thoja Jo dhe s'lashe faqe mode pa shfletuar edhe pse mendoja se i kisha shfletuar tashme i rioganizova ne raftet e trurit plot dashuri duke menduar te jap me te miren.
Po si gjithnje kur ben plane aha ketu gabohesh se tjeter plane ka rezervuar fati per ty.
Sapo ti je ndezur per ti dhene gaz,ndodh qe te cahet goma e ty te duhet te presesh karroatrecin.
Pak a shume keshtu ndodhi dhe ne Klanin tim te dashur qe kisha 10 vjet pa e vizituar e qe me kish marre shume malli,edhe pse dukej sikur vetem Rudinen dhe grimerin Dashamir Turku kishte ruajtur me fanatizem.
Sigurisht qe emocionet me kapluan pasi kuptova qe vertet kisha ndryshuar edhe pse ende ndihem  pjese e tij.
Nga zhgenjimi i vogel qe pesova nga koha e rezervuar ne fund te emisionit ju plasa mikes time fotograve Soela Zani ne studio per nje set ashtu rastesor mqse veshjen e kisha te menduar ne cdo detaj.
Koleget e mi ishin te gjithe kunder por une isha me ide te qarta,doja nje triko oversize me printe te forta,doja fund nen gju dhe aksesore te renduar doja dhe atlete por ketu ju dorezova keshilles se Albes qe nuk mund te shkoja me atlete pas 10 vjetesh.
Gjithsesi ne mos intervista te cilen preferoj mos ta shikoj me pasi vertet me duket pak vetja si mendjemadhe paedukate dhe une s'doja vertet te shfaqesha keshtu por thjesht ti jepja shpejt e te sintetizuara keshillat :),uroj te pakten tju pelqeje seti i Soeles dhe grimi i Dashit.

Nesje se u zgjata shume shijoni setin apo intervisten te cilen mund ta shikoni ketu dhe jam ne pritje te komenteve tuaja
PS Nuk pres komente per Bluzen qe pasi u vu mikrofoni nuk u kujdes kush te me thoshte rregulloje pak :(

Total Pageviews