Tuesday, November 26, 2013

Estela's Creation

Fustan i modifikuar nga Estela
Masa UK16
Cmimi 10.000ALL


Metallic Knitwear

Mesa duket dimri e paska marre seriozisht por kuptohet te njejten gje bejme dhe ne.Vetem sepse shiu nuk do te pushoje dhe vetem sepse jashte eshte ftohur shume kjo nuk eshte arsye qe ne te mbyllemi brenda apo aq me keq te dalim me cizmet e llastikut qe tani (edhe pse nuk do ishte fundi i botes me thene te drejten)

Per fatin tone te mire Trikot e leshit do jene kryefjala e ketij dimri sa me te medha sa me te ngrohta me golf apo pa me punim apo lisho me lesh me push apo me lesh me qime (qe anglisht i thone fluffy pastaj ankoheni qe perdor ndonje term anglisht kam faj une:) me besoni cdo triko leshi e veshur mire e kombinuar sakte mund te jete po aq e bukur sa nje kemishe mendafshi.Nje opsion shume interesant i leshit eshte ai i punuar trashe me fije metalike i cili eshte lehtesisht i kombinueshem kur te pakten nje pjese e veshjes e konkuron ne shkelqim (ose ky eshte mendimi im te pakten)
Se fundmi kuptoj qe deshira ime me e madhe e momentit eshte gjithashtu te eksploroj materiale e mundesisht ti nderthur ne nje veshje.Si veshja e sotme ku fijet metalike te trikos qendrojne mjaft komod ne nje pencil skirt me nje shirit lekure dhe me nje xhakete me menge peliceje.Nje detaj floriri ne kepuce e nje detaj leopard ne cante dhe une ndjehem si ajo amvisa qe ka gatuar dicka pikante shume te mire.
Po a do me shitet thuaj???!!!...

Monday, November 25, 2013

VOGUE

Nderkohe qe te gjithe mundohemi t'i ngjajme sadopak kopertines se "Vogue" realiteti eshte shume ndryshe atij perfeksioni apo endrre qe ofron shkelqimi i letres se revistes.
Ndaj nuk mendoj se jam une e para apo e fundit mama qe kur zgjohem ne mengjes me duhet ta filloj diten me luften per te zgjuar nje femije nga gjumi,por pa zgjuar femiun tjeter nga gjumi dhe as babain e dy femijeve sigurisht.Mes luftes per te lare dhembet e per te pire goten e qumeshtit duhet te mendosh per floket e shkurter qe s'te binden  me ,per pak tualet te lehte meqe eshte e hene mund ta marrim pak veten me te mire.
Dhe ja me rradhe cadrat cantat takat sheshkat aparati celulari dhe koka sigurisht per te ngecur ne trafik e ne fund mberritur ne destinacion.
Dhe ketu per mua fillon shpalosja e revistes per mua nje kafe ne  "Marylin Monroe" me pas nje "asgje" te kafja e punes por smund ti lesh ne erresire keshtu qe ska asgje te keqe te vish  verdalle kot.
Gjate pushimit 30 min edhe pse bie shi te duhet te mendosh per vendin e setit e te gjesh nje fotograf disponibel.Po kujtdo qe pranon ne kete faze ti premtosh paraprakisht qe nuk do i ulerasesh cilido te jete rezultati i setit.Mes shume peripecish ne pune qe nuk i ke zbritur takave per asnje cast vjen dhe ora per tu kthyer ne shtepi. Nese per te tjeret shtepia konsiderohet relax me besoni pasi beheni me femije pas 5 fillon puna e vertete(ok do thoni ju po blogun c'e deshe po per ti hapur pune vetes).
Po si nuk u ngjita njehere 6 kate pa 17 canta dhe mundesisht edhe ndonje koli uje per merak dhe e dini qe ne fund sapo hap deren me del para pasqyres kjo T Shirt me Printin Vague si per te ironizuar Voguen tim te brendshem e kombinuar mese miri me fundin e ngushte nen gju ngjyre gjaku me xhepa dhe me varesen zinxhir floriri me buzet qe ndrijne me xhaketen e gjate te zeze dhe kepucet trengjyreshe dhe aq me mjafton te perhumbem ne endrra serish...
...deri kur me zgjon nje ze qe me kerkon llogari ku ishe moj goceeeee (pergjithsisht Sharmin flet me kaq edukate)e ndersa akoma s'kam leshuar cantat e qeset mendoj  qe ka ardhur koha te heq tshirtin dhe te vesh perparesen pasi Vogue mund te prese der neser apo jo :)Friday, November 22, 2013

Ultra Shine

E kishit menduar ndonjehere qe dhe mushamaja mund te jete veshje dhe madje shume trendy :)
E pra mos u cudisni kur pervec pardesyse me mushama kunder shiut ta gjejme veten me nje fund apo bluze prej mushamaje. E ne fakt nuk ka asnje surprize ketu kur gjithe tendencat flasin per veshje strukturore qe nuk shkojne fare pershtat me linjat trupore ky material i permbush gjithe kerkesat ashtu si neoprene apo veshjet prej sfungjeri apo lekure. Por prape me besoni kurioziteti apo habia lexohej ne cdo veshtrim apo kryqezim ne cdo parakalim ti e ndjeje qe dikush pas teje kish kthyer koken me ate rene ne koke "Po kjo c'dreqin ka veshur?".Dhe cfare kenaqesie kur vetem ti e dije si ndihesh ne te dhe te tjereve i mbetej vetem pyetja dhe shume kohe per te shuar kuriozitetin.
Dhe ne kete rast nuk shkova per nje zgjedhje "obvious" qe do ishte dhe me e thjeshte e zeze,por preferova serish te bardhen.Eshte kaq paradoksale me Shqiperine e bardha saqe s'mund ti rezistoja provokimit fundja si cdo absurd tjeter ne vendin tone.
E solla ne versionin shik dhe sport pasi per mua kjo veshje ska kufizime dhe qendron shume mire ne te dyja versionet,por ndoshta dhe sepse eshte e pamundur te ecesh ne kembe maje takave nga Marylin Monroe te Rr eKavajes ndaj zgjedhja eshte dhe pak me detyrim.
Nga shkrepjet profesionale besoj e kuptoni ke duhet te falenderoni :) 

Tuesday, November 19, 2013

Knit Love

Kush do e kish besuar qe ata  femijet qe nuk i kapje dot neper divanet 7 mije leksh qe leshonin tallash sa here uleshe, vetem te mos vishnin nje jelek leshi  pasi vertet ishin te urryeshem sikur kishe veshur zympare SOT jane ata qe i japin nje mundesi tjeter trikos se leshit.

Une qe deri para 2 vitesh cdo triko leshi automatikisht e klasifikoja si fshatareske te panevojshme te shemtuar te papranueshme sot e gjej veten ta kerkoj ta enderroj ta deshiroj dhe ne fund ta blej pa hezituar.
Nuk e di ku me zuri magjia po realisht mendoj qe ky eshte pushteti i modes, te magjeps aq shume sa cdo dite mund te biesh ne dashuri  me dicka te re,apo une qe e kam zemren e dobet.
Ndaj cdo topth blu leshi tashme ishte nje cope arti me vete cdo gershet mbante nje thurje te embel e te dashur endrrash,e si mund te vije ngjyra mbreterore ndryshe pervecse me windowpane print.Kepucet e reja blu qe ju shtuan rradhes se kepuceve duket qe vetem plotesojne figuren e leshit (I mean te mrekullueshme te trikos se leshit)
Pse te zgjatem kot une e adhuroj kete veshje.

Monday, November 18, 2013

Shine bright like a Floral

Postet e ETC-se vazhdojne ndaj prisni me te miren :)
Pantallona me ndricim per paradite me printe lulesh te qendisura si me kryq jane way too much nese siper nuk ke nje Tshirt Oversize qe mbulon pjesen me te madhe te shkelqimit pra.. poshteshpinen apo si i thuhet te pasmeve shqip hahaha
Statement Necklace sepse ndryshe me cfare do i kombinonim lulet e pantallonave,pa te veshja do ishte si nje fjali e lene ne mes.
Cante metalike qe lidhet mjaft mire me shkelqimin e pantallonave por dhe me grine metalike te sandaleve,si dhe ne fund palltoja bardhe e zi si per te shtuar ne kompleks nje mundesi.
Palltot me  sandale pervecse nje trend mjaft i vecante ne kete dimer te shtyre ishin dhe te mundura per ne perpos te mrekullueshme si kombinim.
Mesazhi duhet te ishte qe s'duhet te hezitoni te shtoni dicka me shume nese miksimi nuk te thote JO
Apo kete e them vetem une?...


Total Pageviews