Thursday, April 30, 2015

Knit Dress

Fustanet qe ishin mainstream kete dimer ishin padyshim ato prej akreliku dhe pas trupit.
Une prej kohesh e kisha enderruar nje fustan qe te kishte mundesisht dhe golf dhe me gjatesine nen gju mundesisht te ishte gri e hapur,ndaj nuk u merzita aspak kur vendosa ta blej ne prag pranvere dhe qe rrezikoja te mos e vishja fare kete sezon.
Who cares! Fatet tona u ndeshen sot meqe ndodhi qe koha te freskohej e te me jepte dhe nje shans mua "te vonuaren". Prej kohesh prisja te eksperimentoja floket nen golf ndaj ku kish shans me te mire sesa diten e dyte te krehjes kur majat nuk te binden,duke qene njekohsisht dhe stylish.
Menget e gjata me sandale jane nje kontrast qe serish ndeshet si trend i viteve te fundit ,nje loje sa e rrezikshme aq dhe emocionuese kjo e kapercimit te stineve.Miksimi i materialeve akrelik pupla dhe pasqyra duket si nje recete e cila te josh.Tuesday, April 28, 2015

Daisy White Dress

Fustan akrilik i RI (me etikete)
Masa UK 8
Cmimi 4.000ALL

Mund ta shikoni edhe ketu


Sunday, April 26, 2015

Pops of Neon


Neoni eshte nuanca me e rrezikshme ne perdorim, deri ne momentin qe vjen ne pakice e alternuar me shume ne aksesore sesa ne veshje. Pavarsisht rrezikut qe mbart ka gjithashtu nje doze ngacmimi origjinaliteti dhe kurioziteti qe ste le ti rrish indiferent. Une sjam ndonje fan e madhe e neonit por here pas here e gjej veten ne tundim e siper. Si kesaj rradhe qe fundi im i preferuar duhej perdorur dhe ne nje pasdite casual disi me sport pooor me sandalet veryy high fashion. Kesaj rradhe guximi nuk ndalet vetem ne perdorimin e ngjyres neon, por shkon dhe pak me lart pikerisht ne modelin e flokeve. Ne pamundesi te hairstylist cdo dite duhet thirrur dhe urgjenca e ne kete rast modelet e bera ne shtepi te cilat te nxjerrin nga situata. Trendi i kesaj vere do jene padyshim floket e pakrehur por per mua duan me shume guxim se te dalesh me mbathje ne rruge. As vete nuk e kuptoj pse panikosemi per nje fije floku qe nuk na bindet ndaj kesaj rradhe fitoj une. Floke mund te merrni fryme lirshem askush sdo ju kritikoje pse jeni vetvetja. Half Bun eshte ketu per ju!


Total Pageviews