Wednesday, October 31, 2012

My Halloween

Nese ju po mendoni se cilin personazh ka zgjedhur Sharminstyle per Halloween,gaboheni...Halloweeni im eshte ne shtepi me familjen dhe duke menduar c'punojne keto te dyja me duket mjaftueshem "i frikshem".
Por dhe ne kete Halloween s'mund te rrija pa sjelle nje propozim qe i vjen pershtat kesaj Nates se te Vdekurve dhe jane pikerisht dizenjo e thonjve e propozuar nga Prabal Gurung per Vjeshte Dimer 2013.
Dhe sigurisht qe realizimi i ketij arti apo dhe kapricos time nuk mund te jete i mundur pa ndihmen e profesionistes Jeta te ciles i shkojne gjithe meritat .

Me thoni cfare mendoni do e provonit ?!
Thursday, October 25, 2012

American Dream

Sot meqe isha pushim dhe nuk thera asnje po asnje gje te gjalle :) vendosa te aplikoj dhe kete vit per llotarine amerikane me shpresen qe ndoshta nje dite mund ta prekim dhe ne endrren amerikane.

Per ata qe ende nuk kane aplikuar mund t'u them qe kane kohe deri me 3 Nentor.

Me poshte po vendos Fotot e aplikimit pasi gjithnje me sjellin te njejten buzeqeshje ne mendje.
Kane fytyre keto per Amerike ?!!!!Wednesday, October 24, 2012

Cocktail Dresses

Une mendoj se ne shqiptaret kemi shume festa me te ngrena e shume pak festa me te veshur.
Nuk e di po akoma nuk jam e bindur kush ka me shume te drejte ?!Dmth ne qe mendojme qe 2 muaj para se cfare do vesh ne kete apo ate Feste apo pjesa tjeter qe ndoshta hap dollapin vetem ne momentet e fundit per t'ja lene zgjedhjen shortit.

Ajo qe do ju beje te jeni ju"ajo" ne nje feste padyshim do ishte:
nje ngjyre fustani qe bie ne sy,
nje model flokesh padyshim qe ju rri mire por dhe qe ju diferencon,
High heels po mundesisht shume high :)
aksesore in,aq sa duhet
dhe grimin e festave ate me fake lashes :)


Por nga viti ne vit duhet te sillni nje risi nese serish doni te jeni "ajo" dhe une po i pervishem punes cfare do sjell per festat e darkat e fundvitit pa me kapur paniku.

Nderkohe po ju le nen shoqerine e disa fotove nga nje feste e organizuar nga puna qe do thoja eshte me e rendesishmja ajo e fundvitit,po me keqardhje shikoj qe eshte dhe e vetmja :)

Monday, October 22, 2012

You blue my mind

Ideja e postit te sotem eshte vertet ajo e nje mendje te cmendur.
Pallto me sandale?!!!
Apo pallto e gjere me Pencil skirt?!!!

Mesa duket s'kane mbetur me rregulla per te thyer me trendet e fundit,e madje dhe moti ne Tirane i vjen pershtat ketij miksimi stilesh e materialesh.

Testi i pare shkoi mese mire pati nje jehone interesimi dhe pelqimi te pranueshme ne Live Environment,nuk e di ju c'mendim keni?C'pershendetje presidenciale qe ish kjo !!!


Thursday, October 18, 2012

BoY -friend styleNe femrat s’dime cfare duam!
Nje moment duam te jemi te pavarura e ti bejme gjerat vete,momentin tjeter ankohemi pse nuk ishe aty kur kisha nevoje .
Nje moment duam te ndihemi te forta duke I arritur gjerat me kembenguljen tone,  momentin tjeter qe I kemi I leshojme pa e lodhur fare mendjen.
E duam aq shume fitoren  qofte dhe ne ndonje debat absurd ne shtepi e mandej ndihemi te vetmuara pikerisht se fituam e ai ka ikur bashke me humbjen.
Nuk e di po kjo puna e pantallonave mua po me lodh shume,sigurisht qe sot I vesha per te sjell Boyfriend Style-n por qe e shikoj qe te ndjeren e paskam totalisht kundra J
Nuk dua te jem e forte as e pavarur dhe as fituesja  e asgjeje,dhe as vete nuk e di cfare dua...

Ndryshe nga Sharmin qe e di mire cfare do :)


Sunday, October 14, 2012

Black Overall

Pershendetje,

meqenese si mam e 2 gocave jeta e nates nuk eshte prioritet dhe as ndonje ngjarje qe ndodh shpesh ,organizimi nga puna i nje feste ne nje pub te Tiranes me gjeti para pyetjes me pikecuditese ne fund Po c'duhet te veshesh neper Pub-e xhanem?!
Si eshte dress code per kete ambjent dhe meqenese ata rreth e rrotull me kthyen pergjigje te vaketa N-o-r-m-a-a-a-al, Po ja edhe taka edhe sheshka,Po ja fustan ,Po ja xhinse me kemisha... e ne fund si cdo vendim tjeter ne jete Pyet 100 vete e bej si di vete vendosa te vesh kete!
Asnjehere s'e kuptova ndryshimin mes Jumpsuit dhe Playsuit dhe meqenese nuk po shkoja as te kerceja pupthi e as te lozjaaa e quajta Black Overall sic e kishte shkruar ne Fature :)
Perdorimi i Lace-Dantelles me motive siper dhe pantalloni i gjate dhe i gjere mendoj se ishin zgjedhja e duhur per te krijuar imazhin e ftofte dhe njekohsisht misterioz per ambjentin ne fjale.
Nje veshje qe nuk binte ne sy,por qe therret klasin e fshehur ne cdo detaj material gjatesi cdo gje e mbuluar e fshehur dhe intriguese njekohsisht.
What do you think ?!Total Pageviews