Friday, August 31, 2012

Hair accessories -FLOWERS
Nuk e di si eshte puna me lulet ne koke,por une i dashuroj.
Dhe mesa duket i kam infektuar te gjithe :)

Kalofshi bukur se po behem gati te dal :) .

Wednesday, August 29, 2012

Nails ART - Outliner Nails

Pak publicitet nga Dubrovniku se mu bene thonjte per ti bere prape dhe ende nuk i postova :)
Apo nuk kemi nje propozim qe eshte veper arti ,qe dyshoj t'ja keni pare ndokujt deri tani.

Ju nuk e keni pare ama syri im s'mund te linte pa vene re Manikyrin e Kesha-s qe ngjason pak me thonjte kur ishim ne Fillore e beheshim me stilolapes po prape eshte shume trasgresiv i vecante qe nuk ja shikon rendom te gjitheve.

Une e realizova te JETA e Nails Company e cila pervec artiste e profesioniste eshte dhe nje mikeshe e mire.
Jam kurioze te di nese do e provonit ?

Kalofshi bukur.Tuesday, August 28, 2012

Dubrovnik at Night

Pershendetje serish,

me duhet te shfajesohem disi per vonesen e gjate ne postime dhe jam e pavendosur duke pare popullaritetin e blogut qe rritet nese duhet te them arsyen qe dhashe ne pune qe "kisha gocen semure" ,apo thjesht qe atje ku isha une nuk  kishte internet.

E nejse po e vazhdoj aty ku e lashe ne Dubrovnik meqenese arsenali i veshjeve s'ka mbaruar ende e ndoshta  mund tju vleje ndonje info.
Te gjithe besoj e kemi te degjuar e tashme e dime qe sapo kalon kufirin shqiptar njerzit zgjaten ne nje menyre gati gati te frikshme.E meqenese per mua ish hera e trete qe vizitoja Dubrovnikun kesaj radhe me mbetej vetem te konstatoja ato qe i kisha thene kunates time e cila eshte 1.78cm qe atje do ndihesh e shkurter. Kuptohet qe natyra jone femrore analizone cdo centimeter te staturave te tyre duke pritur mos gjenim rastesisht ndonje difekt por jo perfudnimisht jane popull i bukur dhe sekretin e bukurise e kishin  te thjeshtesia.
E vendosem qe te hynim ne nje dyqan syzesh mos gjeja te preferuarat e mia MIU MIU per kete sezon pasi i pame ne poster ne vitrine.Hello may i help you? qe ketu filloi diskriminimi e kuptuan qe jemi turiste e jo Kroate :) nga gjatesia. We want to see those MIU MIU sunglasses please i thame.Nderkohe kishim 2 meshkuj qe po shikonin e provonin syze para nesh.
Bejme ti shikojme syzet tona te dashura vervit koken ketej e vervit koken andej po hic s'na linin ata dy zdapet.Gjej hapesira bosh qe ti gjenim syzet te stendat po hic vetem xhepat e pantallonave te atyre kishim para syve.
E dolem nga dyqani duke share Po ju .... dhjefsha rracen pra :)

MIU MIU Sunglasses Fall 2011


                         

Friday, August 17, 2012

Old City- Dubrovnik

Qyteti i vjeter...

nuk e di ndjesine tuaj por ndertesat, kalldremi, vitrinat,kafenete cdo gur ne kete qytet me magjeps,pastertia freskia,thjeshtesia cdo gje.

Dhe meqenese po flasim per gurat eshte nje gur i vecante ne te hyre te portes se madhe ne te majte qe ndoshta shume prej jush qe e keni vizituar i ka shkare nga vemendja,ai eshte Guri me argetues i gjithe qytetit.
Per monumentet historike e kulturore vizitoni sitet qe ofrojne info te kualifikuar ndersa per kete gurin po ju flas une.
Te ky guri kemi 3 vjet qe hypim dhe asnjeri prej nesh  nuk mund te qendronte me shume se 5 sekonda.E nderkohe aty krijohej nje rreth kureshtaresh qe te gjithe pas pak minutash provonin te njejten akrobaci dhe asnjeri nuk fitonte me gurin.Ne foto nuk dallohet mire po ky gur kish nje pjerresi rreth 35-40 grade dhe besoj kjo ishte dhe arsyeja qe ne deshtonim.
Ne fakt Jo te gjithe!!! se pasi u lodhem ne dhe Guri me ne,vajza e madhe me la akulloret ne dore dhe vendosi ta provoje dhe ajo me pak ndihme.
Jo vetem qendroi por pati kohe te pozonte, te perdridhej,te leshonte leshte(floket doja te thoja) dhe pasi i leshoi te lepinte dhe akulloren (Roze me Lejla) se shijet nuk kane rendesi per familjen tone PINK.

Kalofshi bukur.
Thursday, August 16, 2012

Lokrum-Dubrovnik

Ishulli perballe Qytetit te Vjeter ne Dubrovnik qe eshte dhe ishulli me i afert arrihej me udhetime me anije te vogla per 10 min udhetim dhe me nje bilete rreth 15 euro cifti vajte-ardhje.

Ishulli quhet Lokrum dhe te ofronte mbi 5 plazhe nder te cilet njeri per nudiste park lojrash, palester te hapur, nje kafe dhe 2 restorante, park, manastir e c'mund te kerkoje me shume.

E  vend me te pershtatshem per te bere shkrimin per rrobat e banjos nuk mund te gjeja.

Keshillat e mia do ishin keto:

Rrobat e banjos duhen pershtatur padyshim fizikut te gjithseciles e sidomos gjoksit dhe vitheve qe jane me problematiket.
Une personalisht jam per rrobat e banjos me shtrat poshte sy mundesisht per nxirjen e plote te dekoltese por duke i alternuar me rrobabanjot me trekendesha per nxirjen sa me te plote.

Dicka qe vura re ne Kroaci madje kam 3 vjet qe e ve re ishte qe shumica e femrave sapo dilnin nga deti nderronin rroba banjot dhe ne trup mbanin te thata ashtu ne mes te njerzve me peshqire te mbeshtjelle.
Dmth kur te shkoni ne Kroaci sa here te shkoni ne plazh merrni 2 pale rroba banjo me vete.Ndoshta ka nje arsye llogjike se cdo plazh ishte me anije dhe me autobuze ndaj dhe s'mund te udhetoje si pule e lagur.
Cfare vura re tjeter ishte qe dhe ato femra qe benin plazh topless mundesisht aty ku ishim dhe ne vetem merrnin rreze topless dhe kur donin te hidheshin ne uje i vishnin serish pjesen lart.
Tani kuptohet kishin dhe nga ato qe nuk i vishnin dhe ne pjesa femerore ishim duke shtremberuar turinjte sesi njera nuk kishte apo tjetres i varej :)

Nese dhe ju po pyesni si kunata ime pse nuk perdor braziliane :) pergjigjen po jua jap idem sepse ndonjehere dua dhe ti mbuloj EDHE UNE :)

Kalofshi sa me bukur me apo pa rroba banjo :)Lopud -Dubrovnik

Pershendetje,

pas 3 ditesh lavatrice non-stop gjeta pak kohe te hedh fotot e pushimeve.Edhe pse kisha marre aparatin e mire shumica e fotove u shkrep me Iphone Galaxy Nokia apo cdo I thing apo SmartPhone apo Android ne qarkullim nje zot e di pse kane emra te ndryshem...nejse.

Lopud eshte nje ishull ne Dubrovnik nuk e di sa km larg por duhet marre anije qe te ndalon ne 3 ishuj Kolocep-Lopud-Sipan (quhen ishujt Elaphiti keta) ne kemi bere vetem 2 te paret,ishuj te qete shume te bukur.

C'ka me beri pershtypje dhe qe po e qaaaaj ende jane Parqet e lojrave per femije,te apartamenti ku morem me qera kishte park lodrash as 5 min me kembe,vajtem te porti te merrnim anijen serish park lodrash ngjitur...vajtem ne ishull dhe cte shikoje park lodrash edhe aty !!!

O sa mire me qene shqiptar o leleeeeeeTuesday, August 14, 2012

Baggage

Pershendetje,

edhe pse me vonese me duhet te postoj dicka per Valixhen e pushimeve mqse e kisha bere gati postimin para se te nisesha.

Gjerat qe s'duhet te harrojme kur bejme gati valixhet.

Kete vere ishim 3 femra :) dhe bushi 4 per tu pergatitur ,dmth familje e madhe dhe pervec nderresave valixhja kish 60 fustane :) 10 dite *2 here ne dite *3 femra :) bejini vete llogarite.Nderkohe termetit te vogel Sharmin duhet ti merrnim dhe 30 body e 20 gushore.
Shampot furcat e dhembeve e pjesen e higjenes se gjithsecilit jane domosdoshmeri  nga 2 peshqire plazhi per secilin dhe vetem sheshka (asnje pale taka per pushime)

Kutia e tualetit nje laps nje fard nje maskara nje parfum,aksesore ato qe shkojne me shumicen e veshjeve qe keni marre.

Aparati fotografik eshte kryesori edhe nese skeni BLOG :)
Pashaportat qe besoj nje pjese i ndodh qe zbulojne se i kane harruar vetem ne check in.

Dhe pjesetaret e dashur te familjes :))) mos i harroni hahahaha

Nese keni ndonje histori te kendshme me gjerat qe keni harruar ndihuni te lirshem ta ndani ketu.

Total Pageviews