Thursday, February 26, 2015

Track Wheel

Gomat e traktorit me kujtojne aq shume vitet e gjimnazit sa ishte e pamundur te mos deshiroje te jetoje nje rikthim flash ndersa shikon se vitrinat po mbushen me ate take me dhembe.
Duket se per gomat e traktorit duhet te pergatitemi menderisht e shpirterisht ti fusim ne menune e kesaj vere me hir a me pahir :) ne sandale apo kepuce, me taka apo sheshka nuk ka shume rendesi disa dhembe do bejne te tyren kete vere.
Nese jane dhe te bardha kontrasti vjen me i plote dhe efekti traktor me i dukshem.
Me notat sport qe ky stil perfaqson na lejon te jemi sa stylish aq dhe komode me nje fund nen gju Aline dhe nje bluze scuba oversized.Kombinimi i thjeshte bardhe e gri vjen i thyer natyrshem me pallton oversized lejla e hapur.Syzet e bardha jane nje domosdoshmeri per stinen qe vjen dhe nese ato jane nga Stella McCartney atehere mendoj se nuk mund te presesh veren per t'i patur.
Ju c'raport keni me gomen e traktorit ...ne kepuce te kuptohemi :D


Friday, February 20, 2015

New Balance

Ti nuk je Blogger nese nuk ke te pakten nje pale New Balance ne garderoben tende.Ok mund te kesh dhe NIKE apo Dior e Chanel Sneakers Zoti ta shtofte inatin :D
Por minimumi i mundesh eshte New Balance.Edhe nese nuk je tip sportiv,kush po te pyet cfare tipi je njehere TI DUHET patjeter te kesh nje veshje me Maxi Coat dhe Atlete.
Dhe me besoni nuk eshte sugjerim i keq persa kohe qe ndihesh shume komode e vecante dhe trendy.
Nese i shtoni dhe nje kapele me besoni maskimi ka efekt absolut,me syzet Dior Soreal pastaj mbushet kupa dhe urat e Lanes te behen korridoret drejt pasarelave.
Nese dikujt i duhen takat apo nje parfum per te humbur ne endrra ,nje blogereje i mjaftojne dhe nje pale atlete. E nese me keni ndjekur edhe palltoja nuk eshte me poshte per nga rendesia.Sic ndodh dhe ne jete jo cdo martese me shkese rezulton e keqe,e mbani mend muhabetin e palltos Camel qe ishte dashuria por qe une s'po e kapja dot dhe perfundova me nje Lilac (pra shkesa) Kjo eshte martesa :) e cila me ingredientet e duhur mund te kthehet ne nje dashuri me te madhe se Pallto Camel qe eshte kthyer si pare e kuqe.
Dhe si cdo dasem per te qene te duhet nje fotograf profesional dhe kete rradhe falenderoj Sonin i cili u disponua te shkrepte fotot e setit  te sotem.
Ju uroj  te gjitheve nje fundjave te kendshme me te dashurit tuaj

Photography is courtesy of Sonny K.Elson
Tuesday, February 17, 2015

Into the BLUE

Keni menduar ndonjehere te zhyteni ne nje ngjyre te vetme?Duket tunduese por a do e merrnit guximin.Se fundmi perjetimi i javeve te modes ne New York na ka veshur me kete guxim te dale ku te dale ,une po e provoj.
Asnje nga artikujt e sotem nuk jane te rinj,por vene ashtu bashke,krijojne nje outfit "te papare".
Ngjyra Cobalt Blue duket se nuk e ka arritur maximumin e saj ne kombinime vetem nese ti e vesh nga koka te kembet vetem ashtu mund te ndihesh se tashme e ke permbushur misionin :)
Croped Trousers jane gjithnje nje zgjedhje e mire edhe nese jashte bie bore e ty nuk te lejohet te mbash corape :) ,por te pakten kur vijne me golf te trashe nuk merr me pamjen e trumcakut te mberdhitur.Syzet pasqyra te Guccit kompletojne outfitin duke i sjell shkelqimin e merituar.
Total Pageviews