Saturday, August 31, 2013

A Beautiful Mind

Fashion isn't about having is about feeling dreaming and loving -Estela :)

Nuk mund te jesh krijuese vetem sepse mundesh apo ke,krijimi vjen nga brendesia edhe kur ti nuk e do.Por duhet dhe shume deshire dashuri dhe besim ne vetvete qe realizimi te jete i suksesshem.
Porsi shkencetari qe beson ne zbulimin e tij dhe nuk dorezohet derisa eksperimenti te reaizohet ashtu si dhe ne nje madhenie dashurore ti jep gjithe veten tende ashtu ndodh dhe me nje krijim veshjeje.
Pasioni mbetet i njejte.
Une kur bleva kete bluze te bardhe asimetrike gjithcka qe mund te mendoja ishin nje pale strece te zeza.
Por kur vendosa ta vesh hap doapin dhe shikoj qe ajo qendronte varur mbi nje fustan te zi qe une e kam veshur ketu .Si mund ti ndaja kur kombinimi kish ndodhur natyrshem pa asnje mundim dukej sikur kishin kerkuar nj tj pa nderhyrjen tim,madje tani qe e mendoj i paskam kapur mat.
Vendosa ti vesh me nje pale sandale patforme roze e vjeter vetem per nje arsye.Jam betuar qe nuk blej me pa veshur gjithe ato qe jane ende te paveshura asnjehere...betim i mire ky :)

Tani ju me thoni nese kam bere mire apo keq dhe floket jane pasoje e eksperimentit te shkuar dem...Une nderkohe kam kryqezuar gishtat.
Fundjave te mbare.

Pasioni


Friday, August 30, 2013

Playsuit

Cfare ndodh kur ti do te shtrosh nje dreke ne kopshtin e shtepise se plazhit.
Cfare te veshesh ne keto raste??!!

Ah dhe c'eshte me e rendesishmja kur ke dhe femije te vegjel me shume neper duar sesa neper kembe?!

Ngjyra e bardhe perjashtohet ne menyre eksplicite para dhe se te shtrohet si opsion.Sado e zonja te jesh kurre mos zgjidh te bardhen ne tavolina me femije do pendohesh shume keq.
Mendo te jete nje veshje komode me ngjyre qe jo domosdoshmerisht te tregoje cdo gjurme te femijeve qe ngjiten dhe zbresin ne trupin tend cdo 5 min.

Une vendosa te vesh nje Playsuit mendafshi qe nje zot e di sa i rehatshem eshte ne trup shume i gjere i cili me mundesonte te ulesha e ngrihesha pa menduar per veshjen.

Nje print i bukur si lekure gjarpri me kombinimin e lejlase se erret me rozen ishte pikerisht zgjedhja e nje dreke ne familje,kuptohet sandalet jane gjithnje kafet pasi vetem ato marr si "te mira" ne plazh dhe qe kombinojne me te gjitha :)

Tani nese prisni qe fotot e pushime do jene Better po ju paralajmeroj qe me shume jane Beterr if you know what that means :)Finger Waves

Sipas kerkimeve te mia shkencore Finger Waves apo thene shqip Dallge me Gishta eshte nje stilim flokesh qe daton ne vitet 20 ne Ameriken Veriore dhe ne Europe.
Realizimi I tyre behet duke perdorur gishterinjte dhe nje kreher te imet ne floke te njome.
Per te qene e sinqerte kjo perzgjedhje erdhi pak nga halli dhe shume nga qejfi.Te kuptohemi drejt krehja  e turkut e pat nje nate me pare ndaj me kushte te kufizuara meqe duhet te rregulloheshim vete ne shtepine e plazhit kuptohet  une vendosa te rrezikoj.
Thone qe nese nuk di te besh finger waves nuk merr titullin stilist flokesh jashte ndaj sfida ishte e hapur.
Per mua qe kam vetem gjysmen e kokes procesi zgjati thuajse 30 min qe kur ke tim ate afer qe e perjeton kohen sikur do shkojme ne ekzekutim e jo dasem duken si 300 vjet.
Gjithsesi une vertet mendoj qe duhet provuar nje here ne jete edhe nese nuk cmendeni pas ketij stilimi.
Te ndalemi pak te veshja. Une sinqerisht kam nje alergji te theksuar ndaj teminave vec ne rast se ato jane aq te mrekullueshme sa te ma turbullojne shpirtin dhe mendjen.
Ndaj fustani I zgjedhur nuk eshte thjesht  nje fustan me temina,eshte nje cope qielli me yje I zbritur ne toke nje nate e vjedhur.Fustani ne prerje kemishe nate me kurrizin zbuluar per mua ka qene modeli me I bukur I kesaj vere pas Chloes sigurisht. Plus qe keto temina nuk ishin dosido po vinin ne forma lulesh e une jo me kot zgjodha kepuce me lule te ndritshme blu si aksesor.

Une fola  shume tani e keni rradhen ju…
Total Pageviews