Tuesday, June 30, 2015

Revolution Food Albania

Te vetmet here qe do shikoni ushqim ne blogun tim,do jene pjata qe nuk kam gatuar une.
Edhe pse nuk shquhem per nje marredhenie te persosur me kuzhinen,kam krejt te kunderten me ushqimin dhe kjo duket do thoni ju :)
Kesaj rradhe ftesa erdhi nga @lugaeargjendte apo znj.Dhurata Thanasi e cila drejton nismen Revolution Food Albania! Organizimi behej ne rezidencen e Ambasadorit Italian ku pervec nje prezantimi shume te kendshem dhe te vertete mbi revolucionin historik por dhe evolimin apo regresin e menyres se te ushqyerit  ne Shqiperi por dhe ne mbare boten.
Pas prezantimit te ilustruar dhe me foto jetesore u servir nje koktejl me cfare do thoni ju ?!
Me tarator ne gota shampanje . E kishit menduar ndonjehere!
Thelbi i gjithe organizimit te cilin dua ta besoj dhe ta mbeshtes fort dhe une eshte qe gradualisht te largohemi sa te mundemi nga produktet e demshme per shendetin dhe ti zevendesojme me produkte bio apo me pak te demshme quajini si te doni. Ne mamat kemi nje rol thelbesor ne kete ceshtje ndaj do doja qe ne festen e rradhes  Cola te zevendesohej me leng portokalli dhe patatinat me kastraveca e karrota.
Mendoj se jemi ne ate faze ndergjegjsimi na duhet vetem pak vullnet i mire!
Zgjedhja ime kesaj rradhe ishte nje fustan i bardhe puplin i gjere me xhepa.Meqenese ftesa thoshte Creative Morning per Creative People i lejova vetes supet jashte,por nuk hoqa dore nga takat.

Photography is Courtesy of Besfort Kryeziu

Photography is Courtesy of Adrian Guri


Wednesday, June 24, 2015

Mad Albania

Ne do mbahemi mend si brezi i selfie-ve. Ata qe zbuluan veten e tyre jo nepermjet nje pasqyre por nepermjet nje ekrani  dhe mesuan pak nga pak ta dashurojne aq shume sa nuk kishin sy per askend tjeter. Tashme perqendrimi te vetja jote mundesisht me filtra dhe me hashtage #nofilter instead duket me i rendesishem  se cdo emocion apo personazh i rendesishem.
Dhe ne eventin e Mad kishte plot te tille te rinj te frymezuar te cilet padyshim jane pjese e epokes se selfie-ve dhe te cilet duan mbi te gjitha veten.
Une si rrallehere pranova ftesen per nje event te tille edhe pse e dija qe Clubet s'jane pika ime e forte pasi duan nje Outfit dhe Attitude qe ndoshta tani nuk me rri me. Gjithsesi une perpjekjet e mia i cova deri ne fund sigurisht duke u konsultuar me mikeshat ne nje numer selfiesh e belfiesh te pafund derisa u vendos. Kesaj rradhe looku do ishte very glam me nje doze ekstravagance Black dhe nje extreme makeup plus floke shume te lepira meqe jemi ne Club.
Pritja nga blicet eshte dhe adrenalina me e madhe per nje bloger nese sme besoni mua pyesni Ninen 😉
Me pas vjen porosia nuk e di si eshte per ju por per mua edhe pse im shoq drejton lokale prej 15 vjetesh prape eshte nje pain in the ass. Pse nuk mund ti thuash kamarierit thjesht si ndihesh dhe ai ta gjeje me magji cfare do. Pasi nga fjalori i pijeve me doli nje emer Pinacolada qe mesa mbaj mend eshte koktejl me pak alkol dhe me ananas ( per me shume check google) kamarieri thote serviret me shishe. Une ne shishe vetem Vodken dhe Martinin njoh ok i thame ate qe ka me pak alkol, keshtu perfunduam me Jegermeister qe per hir te te vertetes nuk ishte keq. Nje kane plot me akull dhe Red Bull dhe 2 mikesha qe s'pinin alkol!!!
Atmosfera sikur po ngrohej mes prezantimeve videove me gafa te Mad dhe muzikes e kengetareve te ftuar.
Pasi u shkunden dhe nje cift me ngjyre u fryne dhe qirinjte e tortes i mean qiriu i tortes cope 1 #take1 pra :)
Sigurisht qe s'mund te ikja pa bere ndonje gafe nga eventi e keshtu keshilloj nje djale per te hequr ca gota nga boksi pasi rrezikonin te rrezoheshin ne shesh. Pasi djali me pa i habitur kuptova qe s'paskesh qene kamarier. Nejse i kerkova falje dhe pashe oren 2. Aty filluan te grumbulloheshin ne stomak gjithe ndjenjat e fajit e nje lemsh kompleksesh qe nuk ja shpjegon dot as vetes por shkurt muhabeti me dilnin pyetjet Ca ben akoma ketu? si shigjeta ne cdo drejtim qe shikoja.
E te mendosh qe me se shumti shikonim vetem veten permes ekranit te aparateve celulare.

Photography is Courtesy of Genti Onuzi

Saturday, June 20, 2015

Giveaway Giveaway

Cfare dreqin kam qene duke menduar ndersa kam blere kete fustan vetem nje zot e di!
Por lajme te mira !
Nese per mua ky fustan do te ishte nje denim me vdekje per dike tjeter si Nicole apo kjo bjondja eshte nje alternative e mire per cdo Koktejl apo Darke. Nuk po e vras mendjen ku do e perdorni ju pasi me vjen sh keq qe vete nuk e vesha dot asnjehere ne perpjekjet e mia te kota per tu dobesuar :P
Gjithsesi ju ftoj miqesisht dhe perzemersisht te merrni pjese ne kete Giveaway thjesht duke lene ne komente adresen tuaj te mailit. Perzgjedhja do jete e rastesishme di gjithmone nga Sharmin te dielen 28 Qershor ne oren 23:00
Ju falenderoj pafund qe me ndiqni.

Fustani eshte versioni ngjyre krem mase UK 12

Wednesday, June 17, 2015

Pleated Dress and Sneakers


Kur vjen puna te nje fustan me pala korente duket se eshte aq femeror sa nuk do guxoje kurre,thashe kurre ta vishje le te themi me... atlete!
Por ka dicka ne kete fustan qe do te shtynte ta beje,prerja e tij poshte perngjan me uniformat e tenisteve ndaj ka dicka qe me thote qe sdo ishte ndonje gabim fatal.
Une  provova,i shtova dhe kapelen e kashtes per te bere nje miks sa interesant aq dhe te pakonsumuar.
Tani me thoni ju nese ishte nje ide e mire apo e keqe ;)
Total Pageviews