Thursday, April 28, 2016

Shades of Blue

Ne mendjen time kur bleva fundin mendoja qe ishte e njejta ngjyre me bluzen dhe ishin outfit monocolor shume interesant dhe po ne koken time mendoja qe ta thyeja me cobaltin.
Une nuk tentoj te bej shume prova para pasqyres pasi kombinimet me shume i kam ne koken time se reale,ndaj kur i vura bashke keto 2 bojeqielli kuptova qe kishin nje diference te madhe.
Ndaj si te veprosh kur outfiti jot monocolor rezulton me nuanca te te njejtes ngjyre por kurrsesi e njejta ngjyre.
Te mos heqesh dore dhe te provosh nje mundesi te re te te veshurit te nuancave te ngjashme te te njejtes ngjyre,madje ta komplikosh situaten me nje te trete bojeqielli ne mente.
Sandalet i vene vulen ketij kombinimi aksidental por qe mendoj se japin dhe mesazhin e qarte gjithe nuancat e bluse mund te rrine ne nje veshje.

Tuesday, April 26, 2016

SS Collection by Mirela Gjoni

Jam mese e lumtur qe jam deshmitare e koleksionit me te ri te stilistes Mirela Gjoni,nje koleksion i gjithi Made in Italy.
Koleksioni qe prezanton nje femer sensuale dhe chic por mjaft te pjekur ne zgjedhjet e saj duket se gjeti rrugen te ndeshet me Sharminstyle. Ndihem e nderuar qe jam nder te perzgjedhurat e stilistes per te prezantuar koleksionin ne Shqiperi dhe mjaft e mrekulluar me cilesine e veshjeve dhe prerjet e sofistikuara.
Zgjedhja ime e pare ishte nje maksi dress mendafshi me printe lulesh mes rrobdishambrit dhe kimonos,nje veshje sensuale dhe perrallore vinte ne kohe me stil me disa xhepa sport dhe nje jake kemishe.
Une u ndjeva vertet komfort me kete design sa sexy aq dhe chic e romantic.

My dream dress in a real world :)

Duke i uruar stilistet sukses te metejshem dhe ta shohim ne revistat me ne ze te modes me duhet ti them paca "kemben" e mbare  :D


Friday, April 22, 2016

Denim

E premtja eshte definitivisht per atlete dhe xhins,dhe ne kete rast xhinsi vjen si fustan i kombinuar me 3 nuanca te ndryshme te rozes.
Nese njerzit normale nuk e gjejne dallimin mes pink purple e violet mamat e vajzave nuk e bejne kurre kete gabim :)
Dhe kush tha qe nuk rrine ne nje veshje 3 tipe rozash.Ti pikerisht qe i ke bere namin femiut tend kur ka miksuar roza te ndryshme tashme e gjen veten entuziaste per te njejtin gabim.
Violet Atletet
Purple Ora dhe buzet dhe
Pink Kapelja ne nje veshje ku xhinsi bojeqielli i hapur duket se i mire pret te treja rozat ne nje gabim apo vleresim te vetem :)Wednesday, April 20, 2016

Burned Orange

Portokallia e djegur eshte ngjyra me in e sezonit,nje e mesme mes ndryshkut dhe camelit kjo ngjyre eshte e duhura per ndryshimin e sezoneve.Bluzat me detajin e lidheses para ishin nje trend i propozuar fort nga gjithe brandet ndaj dhe Lindex nuk mund te ishte indiferent duke e sjelle nje nje prerje klasike dhe retro njekohsisht.
Nje kombinim i thjeshte me jeans dhe sandale shumengjyreshe  qe te ben te ndihesh sa moderne aq dhe interesante.Kesaj rradhe zgjedhja e syzeve dhe e cantes nuk eshte e natyrshme dhe vjen per ti shtuar veshjes elemente surprize te pelqyeshme.
Mqse theksi kesaj rradhe binte te bluza nuk ngurrova te sjell 2 kombinime me taka dhe sheshka per pune dhe pasdite ndarjet bejini vete,une i preferoj te dyja versionet :)Total Pageviews