Monday, June 30, 2014

Total White Look

Ndonjehere me duket se marredhenia ime me te bardhen eshte me shume se  e vecante.Aq sa nese do me duhej te vishja nje ngjyre gjate gjithe kohes padyshim do zgjidhja te bardhen.
Dhe per me teper kur propozohet ne gjithe veshjen me nje Total White Look atehere deshira dhe ekzaltimi merr nje tjeter dimension si te nje femije kur pret ti zgjasin akulloren :)
Po aq entuziaste edhe une per kete veshje e gjitha ne te bardha me kemishen oversized me jake prifti me fundin nen gju por dhe birkenstocks-at kesaj radhe origjinale dukej se asgje s'mund te me ndalonte per te shperndare driten "te kuptohemi se e bardha e reflekton me se shumti driten ne krahasim me gjithe ngjyrat e tjera" ne gjithe territorin ku shkelnin shapkat e mia.
Nuk mund te mos me vinte re aq te ndritshme dhe nje vajze simpatike qe ndiqte blogun per te bere foton e rradhes e shprehur pergezimet e saj.Sigurisht dhe une ja ktheva komplimentat per fustanin e Zares me takat e bardha duke u ndjere pafund mire.
Asos Sandals

Sandale Asos Bronxe
Masa 39
Cmimi 3.000ALL

Friday, June 27, 2014

Cheering for World Cup

Nen ethet e ketij Boterori nuk mund te mos kishte nje post per skudren per te cilen bej TIFO Gjermanine.
Padyshim qe nuk do flitet ndonjehere per sport ne blogun tim,ama mund te flitet per veshjet e tifozeve te cilat gjithashtu te japin nje emocion te vecante qofte me bluzat e skuadres se zemres qofte me vizatimet e fytyres apo aksesoret e tjere si kapelet.
Mua personalisht atmosfera me pelqen shume por meqenese ne te njejten kohe duhet te bejme 100 gjera menyra ime fashion e te mbeshtetjes se atmosferes ishin atletet portokalli me fustanin thes me lule dhe syzet portokalli.
Nuk e di a do ishte krenare Gjermania per mua por une jam sh krenare per te :)
Thursday, June 26, 2014

Ripped Jeans

Fiks para 15 vjetesh kur me pyeten nga cfare mendoja se nuk do hiqja dore kurre pa hezituar jam pergjigjur Xhinset e Grisura. Mendoj se te gjitha I kemi dashuruar marrezisht asokohe dhe vijne me po te njejten bindje per te na pushtuar serish zemren dhe kete sezon ne versionin boyfriend por dhe skinny pikerisht ato...Xhinset e Grisura.
Une I solla ne te dy versionet sport dhe chic duke nderruar vetem kepucet gje te cilen e bej rendom ne mes te rruges ;) pikerisht per te sjelle dhe kete avantazh te xhinseve qe mund ti perdoresh me te gjitha stilet. Kanatjeret si kemisha nate me kapelet e medha duket se jane mjaft provokuese si me shapka ashtu dhe me taka.
Ju cilin variant preferoni?Total Pageviews