Friday, January 29, 2016

Winter Faves

Tashme nuk ka me dyshim qe une jam me shume ne linje me uljet se sa me motin.
Madje me motin s'kam lidhje fare,edhe pse ai eshte po aq i paqendrueshem si une mendoj se te dy shkojme ne drejtime te kunderta nuk jam ende e bindur kush i shkon pas kujt.
Sot nuk ishte aq dite e ftohte por who cares,une duhet te vishja jorganin tim!
Sot ne kete post vij praktikisht me 4 artikujt me te pelqyer te mite per stinen e dimrit.
Xhupat jorgan te cilet s'kane me nevoje per koment se jane kudo,fustanet oversized akrilik ,atletet Adidas Superstars dhe syzet Ray Ban.Wednesday, January 27, 2016

Asos Red Carpet

ASOS Red Carpet
Masa UK 16 Petite
Cmimi 5.000ALL

Mund ta shikoni edhe ketuMonday, January 25, 2016

Monday in Colors

Ndonjehere te henat jane nje gare e vertete ku ti nga e hena ne te hene thyen rekordet qe ke vendosur vete. Rekordi i pare eshte qe cohesh me zilen e shtyre vetem 2 here e imagjoni dot, une qe ngrihem vetem kur i hap deren dados ose aq me keq kur shoh nje njeri neper shpi prape dadon. Rekordi tjeter dush floke dhe dhembe ne 12 minuta, nuk me besoni?! Epo mire vleresoni rezultatet. Ne keto kushte nje tjeter rekord eshte outfiti ti duhet te zgjedhesh nje veshje pa drita qe mos te zgjosh femiun dhe burrin, kur themi pa drita nenkuptojme dhe qe te kesh thyer qafen 3 apo 4 here neper pizhamat qe ke hedhur ne shesh dhe te jesh perplasur 2 here me kapakun e dollapit ne perpjekje per te mos bere zhurme. Kepucet ne kete te henen e rekordeve  e veshtireson dhe nderrimi i kutive qe ka pasion ime bije e vogla. Une kepucet i mbaj mend nga emrat ndaj te henen nuk me mjafton te zgjedh emrin pot njekohsisht dhe enigmen te cila kuti do i kete futur kesaj rradhe femiu im. Ne kete perpjekje per te thyer rekordin qe te coj vajzen e madhe vetem me 4 minuta vonese ne shkolle gjeni si me poshte veshjen rekord.Sunday, January 24, 2016

Friday, January 22, 2016

Embellished Sneakers

Atletet me zbukurime jane prej dy vjetesh nje artikull tmerrsisht i deshiruar dhe i konsumuar nga fashion bloggers por dhe adhuruese te modes ne mbare boten.
Sapo Dior e ngriti ne nje tjeter dimension atleten me take running duket se gjithe femrat aprovuan ta veshin me cdo gje,nga fundet tulle e der te strecet e xhinset fustane akriliku apo dhe veshje me klasike e te cmendura.Keto atlete rrinin me cdo gje.
Ndaj nuk eshte aspak cudi qe sapo doli versioni nga Zara shume here me i perballueshem une te isha te kasa me atletet e mia ne dore (who cares nese eshte nata e Krishtlindjeve?! pasi keshtu ka qene kur i bleva)
Nuk e di nese ju do i aprovoni dhe keni te njejten ndjesi si une por une vertet mendoj se jane nje blerje e zgjuar.Sot vijne me nje kombinim Sport Chic me kombinime te ndryshme materialesh ku dominon ngjyra e zeze!
Bluzat me shkrime jane nje tjeter trend qe se fundmi kane pushtuar zmerat lehtesisht te pushtueshme te adhuruese te modes.Nuk ka rendesi cfare shkruajne ne to,mjafton te jene Funny.
Nje kombinim i thjeshte qe te pergatit per nje Weekend te mbare!
Total Pageviews