Monday, December 29, 2014

Checked Coat

Ben kaq ftohte sa te postosh eshte luks.
Ndaj dhe une nuk dua tju mbaj gjate duke dhene keshilla te teperta pervecse Vishuni Trashe shuuuume trashe.
E nese visheni dhe bukur atehere i beni nje nder komunitetit :D
Palltot me kuadrate s'kane qene kurre ne Top Listen time,dhe per kete arsye dhe kjo pallto kish qe vjet qe me sillej verdalle pa e kaluar asnjehere testin.
Por ja kur ne nje nga ato ditet qe ste binden as floket dhe as lekura nuk eshte ne formen tende me te mire e ti mberthen sheshkat duket se pallto me kuadrate ishte  e vetmja gje interesante pasi ofronte te pakten nje golf te ngrire te larte ku te mund te fshiheshe.
Me detaje lekure ishte fare e thjeshte per ta sjelle me pantallona lekure e sheshka.
Nuk eshte nder veshjet me te mira ndaj konsiderojeni gia ne Shop My Closet :)Sunday, December 28, 2014

Merry ChristmasNata e Krishtlindjeve na gjen dhe kete vit te bashkuar me familjen te shtepia e vellait tone "Ezelit " me falni Indritit :D por kesaj rradhe me me shume te ftuar.
Ashtu sic e enderroj une tavolinen e Krishtlindjeve te arreduar ashtu sic vetem kunata jone di dhe me ate rremujen e adhurueshme te femijeve qe ne rastin e shqiptareve mund te perfundoje dhe ne sherr.
Ne gjithe kete kasaphane ku te gjithe ndihmonin njeri tjetrin dikush merrej me femijet dikush kujdesej per veren ne tavoline dikush ngrinte dolli e dikush merrej me politike ,kuptohej qe vetem njera kujdesej qe asnjeri femije apo i rritur te mos rrezonte gjene e saj me te rendesishme ... aparatin.
Kuptohej qe vetem ketij "dikushit" me aparat i lejohej te hynte ne parket me taka,kjo dhe sepse ishin pjese e outfitit ,por dhe sepse i mungonin 15 cm per te arritur pjesetaret e tjere te familjes perfshire Ezelin me gruan :)
Veshja ime ishte e thjeshte dhe e rehatshme per nje darke ne shtepi. Fustani i shkurter i Zi LBD te shpeton gjithmone nese vjen i thyer me ngjyrat e festes kesaj rradhe jo e kuqe por jeshilja e bredhit ne vethe kepuce dhe manikyr.
Nje krehje natyrale per te qene natyralisht Ok pa shume mundim.
Dhe si cdo here kur e vetmja gje per te cilen me duhet te mendohem eshte pamja,atehere rezultati eshte i pritshem.Ndaj dhe keto vazhdojne te jene Krishtlindjet e mia te preferuara :)
Nje nate qe dhe njehere te kujton te falenderosh Zotin per te mirat qe ke!


Total Pageviews