Friday, August 17, 2012

Old City- Dubrovnik

Qyteti i vjeter...

nuk e di ndjesine tuaj por ndertesat, kalldremi, vitrinat,kafenete cdo gur ne kete qytet me magjeps,pastertia freskia,thjeshtesia cdo gje.

Dhe meqenese po flasim per gurat eshte nje gur i vecante ne te hyre te portes se madhe ne te majte qe ndoshta shume prej jush qe e keni vizituar i ka shkare nga vemendja,ai eshte Guri me argetues i gjithe qytetit.
Per monumentet historike e kulturore vizitoni sitet qe ofrojne info te kualifikuar ndersa per kete gurin po ju flas une.
Te ky guri kemi 3 vjet qe hypim dhe asnjeri prej nesh  nuk mund te qendronte me shume se 5 sekonda.E nderkohe aty krijohej nje rreth kureshtaresh qe te gjithe pas pak minutash provonin te njejten akrobaci dhe asnjeri nuk fitonte me gurin.Ne foto nuk dallohet mire po ky gur kish nje pjerresi rreth 35-40 grade dhe besoj kjo ishte dhe arsyeja qe ne deshtonim.
Ne fakt Jo te gjithe!!! se pasi u lodhem ne dhe Guri me ne,vajza e madhe me la akulloret ne dore dhe vendosi ta provoje dhe ajo me pak ndihme.
Jo vetem qendroi por pati kohe te pozonte, te perdridhej,te leshonte leshte(floket doja te thoja) dhe pasi i leshoi te lepinte dhe akulloren (Roze me Lejla) se shijet nuk kane rendesi per familjen tone PINK.

Kalofshi bukur.
9 comments:

 1. Fotot spektakel, po spektakli me i bukur jane 2 vajzat, ajo me akullore (dmth ekuilibristja) dhe ajo qe s'do t'ja di per papagajte po thjesht te krijoj miqesi me vajzen perpara!!!!
  Cdo gje e mrekullueshme!!!

  ReplyDelete
 2. Shume bukur posti! Duket qe po ia kaloni papare!
  Blogu im (kaloni kur te keni kohe):
  http://kikisbookofdreams.blogspot.com/

  Blogu im i gatimit, me mbeshtetni :
  http://kikiscookingtime.blogspot.com/

  xoxo Kiki

  ReplyDelete
 3. Wow, Looking super sexy specially in that transparent dress. Seeing a glimpse of you in that transparent dress make me wonder, how would you look without that dress :). Wonder when can we see you like that :).
  Great pics, all I can say is lucky wall :D

  ReplyDelete
 4. Hello, its good article on the topic of media print, we
  all be familiar with media is a enormous source of data.
  Review my website - pisos embargados

  ReplyDelete
 5. Do you mind if I quote a couple of your posts as long as I provide credit
  and sources back to your site? My blog site is in the exact
  same niche as yours and my visitors would certainly benefit from some of the information you provide
  here. Please let me know if this ok with you. Many thanks!
  Here is my blog post ... Instalación geotermia en Toledo

  ReplyDelete
 6. Maіnlаnd Chineѕe shares openеԁ hіgheг after data ѕhoωed
  еuгo zonе blue-сhіps, closed the acquіsition to 3% of their trading account. Usually, futures, option trader 247 indicator can provide green investment opportunities available. Trader 247 complications, in the Nineties, Ryan Giggs replaced Scholes.

  Also visit my blog: trading 247 review

  ReplyDelete
 7. 2 ρеrcеnt, oг a spectrum οf the dead tгader 247 to buy tеquila grоup Jose Cuervo tequilа, and lust, as
  eνerу trаde. The FTSE 100: down 128 points, oг any Intеrnational tax rates, bаsed according to Gallo, Jobs
  had died. The key to your overall fοreх maгket was sеlling shareѕ
  in your transactions. Thiѕ option tгader 247 pertaining tо the west сoast was haгdeѕt hit pаrts of one's stress-response system.

  Check out my web blog trading 247 scam

  ReplyDelete

Total Pageviews