Saturday, January 31, 2015

Under my LACE Umbrella

E dini qe une dhe binjakja ime jemi dy persona totalisht te ndryshem,une qe dua te jem ne qender te vemendjes dhe ajo qe eshte gjithnje ne hije dhe e heshtur.Une kerkuese e fokusuar ne gjerat e mia ,ajo me pak kerkuese e gatshme per cdo sakrifice nese vlen per te miren e dikujt tjeter.
Une gjithnje me hilanjose meqenese isha me e imet,DIKUUUR dikur as mbahet mend sa kohe para e ngarkoja ate te mbante canten e shkolles, te bente 2 pune shtepie me shume (ne fakt per te qene e sinqerte une s'beja asnje se me shume kerceja me shkopin e fsheses sesa fshija ).
Une e fokusuar ne pamjen e jashtme dhe ne trendet e fundit,ajo qe akoma nuk i ka gjetur formulen thinjave dhe vishet ende si adoleshente kjo sepse ja lejon dhe fiziku qe ka.Binjakja ime per fatin TIM te keq eshte 173cm dhe peshon 60 kg me mik,peshe te cilen une e kam patur para 5 vjetesh mos me shume.Nejse te mos ndalojme ne detaje te parendesishme une kuptohet pavarsisht te gjithave jam me e mira me e bukra me e zgjuara :D
Se fundmi puna qe i kam gjetur motres time eshte te beje fotot e blogut,foto te cilat ajo pas kaq kohesh ka filluar i qan,po ju duhet ta shikoni sa impenjim ve ne nje foto qe te kuptoni sa person i adhurueshem eshte, dhe sa kafshe eshte binjakja e saj pra une.
Ajo mund te vije me autobuz nga maja e Berzhites per te mos lene motren pa post keto dite edhe me shi dhe ne te ftohte dhe motra mund te zbrese nga banka me fustanin e tapetit te kuq dhe cadren Dantelle,sepse SOT pikerisht duhet te fotografonte cadren.Se nuk i dihet ndoshta neser dhe e humb :)
Po kjo binjakja ime qe kohet e fundit e therras Geli eshte bere njesh fare ka kuptuar fokusin edhe jua verteton fare mire foto nr.... e ajo me pemen :D
Duhet ta shikoni pozicionin e saj kur fotografon ,jo nuk ulet barkas apo ne gjunje ,ky Geli im behet ne forme Ure por Ure me kurriz me kembet gjysem te hapura dhe me duart plot canta e qese,serish te kafshes qe ka per binjake :) mua pra prape ajo e mira e bukura e zgjuara.
Ne fakt e kisha menduar te shkruaja per Cadren Dantelle qe nuk e di a eshte ne mode por mua me pelqeu aq shume sa vesha dhe fustanin e tapetit te kuq me pelice vetem per ta interpretuar sakte.Getat e erreta me taken e ulet e bejne me te pranueshme veshjen per diten dhe cadra si bastun i shton pak nota pjekurie e klasi veshjes,e ben pak si plakash dmth.
Dantella s'mund te mos shoqerohej me syzet LACE nga Jimmy Choo nje mrekulli me pasqyra neutrale qe shkojne me cdo gje.Ju ftoj te shijoni fotot dhe duartrokitjet i shkojne te gjitha Gelit tim dhe qe e dua pafund!

Monday, January 26, 2015

Total Leather Look

E keni menduar ndonjehere te visheni me lekure nga koka te kembet dhe te mos i hipni motorrit,perkundrazi te jeni ende shume femerore  dhe trendy?
Nuk me besoni ?!!
As une nuk do e besoja veten time deri sot...
Bluza e lekures me efektin e te cares apo rrjeposures kish mbi nje vit varur ne dollap dhe priste qe personazhi ne fjale ta vishte.Por personazhi kish vendosur ta vishte kur te dobesohej pak e keshtu kaloi viti.
Meqenese personazhi jo vetem nuk u dobesua por mund te themi  dhe u shendosh atehere ju trash dhe truri dhe sot vendosi qe ate lekuren e rrjeposur ta perdorte.
Zgjodhi fundin kembane te cilin me mburrje e thote qe e ka krijim te sajin bluzen e lekures kepucet e lekures dhe xhaketen e lekures,por personazhi smund te beje zgjedhje kaq te varfra :D
Secili nga keta artikuj kane nga nje sekret qe ne fund rezulton te lidhet e te kthehet ne melodi,edhe pse materialet jane te serta e lekure.
Fundit kembane i vjen pershtat nje crop top me menge te gjata e nese leshi i bardhe i trikos  kombinon me leshin e xhaketes duke thyer pak materialin e ftohte duket se nevojitet dhe dicka metalike si takat e clutchin qe i keni pare disa here bashke,poooor PO
Po shikoni sakte Rihanna e Olivia Lena dhe Ana Chiara dhe Rita jane Dior Soreal pasqyraaaa dhe jane te MUA.
Ndoshta dhe arsyeja qe mezi prisja te zbardhej dita ishte pikerisht  te vija keto syze,edhe pse nuk kish asnje rreze dielli e filloi te pikonin ca pika shiu mua as me shkonte ndermend t'i hiqja nga syte.
Tani vertet ne motorr nuk hipa ama pasqyrat me lekure i kombinova :)
Sunday, January 25, 2015

Weekend Style

Me shi apo pa shi weekendi duhet te perfshije te pakten nje te dale.
Nuk e di si eshte per ju,por nese te gjitha zonjat weekendin e perdorin per punet e shtepise me themel gatim te 3 vakteve te plota atehere qofte e bekuar e hena.
Weekendi te lejon te mos e vrasesh mendjen per ate c'ka do veshesh ti je me njerezit me te afert te cilet kurre sdo te gjykojne nga ato qe ke zgjedhur,por duke qene 2 dite te cilat as nuk te percaktojne cfare nuk duhet te veshesh atehere Lerini fantazise dore te Lire.
Nje kapele s'ka vrare kurre askend dhe une jam shume e lumtur qe sot askush nuk kthen koken kur ti mban nje kapele.Une weekendin e mendoj me te sheshta dhe jo me kot kam zgjedhur nje pale cizme te sheshta,te cilat ne fakt i zgjodha per time moter,por meqe ajo s'merr vesh i mbajta vete :)
Shallet oversized ju pata lajmeruar qe do jene kryefjala e ketij dimri dhe e pranveres ndaj ku ka me mire sesa te ndihesh pak hipi pak mexico style me keto shalle te medha qe ne disa ambjente zevenedesojne fare mire veshjen e jashtme.
Une po ju paraqes 2 versionet si mundesi edhe mbi pallto por dhe vetem me nje sweater dress si Cape duket se keto shalle arrijne te ta rrembejne vemendjen.Mandatore eshte te vishen me dicka te shkurter dhe lum ato qe mund ti tolerojne vetes corapet e gjata apo getat nude,ne rastin tone edhe getat 100 denshe nuk jane keq... tani te kuptohemi ndonjehere dhe 100 denshet nuk mbulojne 100% ndaj beni si une! Vishni 2 pale njeheresh nese doni te jeni te bindura qe mbulojne.
Por pavaresisht shallit duket se vemendjen kesaj rradhe do e vjedhin syzet Dior te koleksionit te fundit te cilat vijne me 2 tone pasqyre dhe te zeza me nje prerje sa klasike aq dhe moderne.
Ne kete perzgjedhje  ku luhet me te zezen,buzekuqi duket se ndez gjithcka dhe permbledh gjithe pamjen.
Total Pageviews