Friday, September 30, 2016

T Revolution

Fale dhe Maria Grazia Chiuri  designer e Dior veren qe vjen bluzen e pambukut do mund ta vishni nen kostum me funde elegante dhe me tutu. Alexa chung nuk heziton ta perdore nen fustane elegante dhe serish arrin te kete gjithe shkelqimin e nevojshem. E premtja per mua eshte gjithmone e lehte por me jete.Bluza e pambukut dhe sheshkat jane domosdoshmeri per mbylljen e javes ndaj pse te mos i shtosh pak feminitet me nje fund full cycle keshtu veshja nuk do jete vec komode por dhe terheqese.
Miksimi i stileve por dhe loja me materialet e bejne nje veshje sa te rrezikshme aq dhe trimfuese nese le te themi shija te surprizon.Wednesday, September 28, 2016

The cloud REJA

Nese jeton ne Tirane nuk mund te mos jesh tunduar nga Reja,e para se reja te kthehet ne shi pse te mos e shfrytezojme per disa shkrepje.
Outfit i fundit nuk sjell ndonje risi por ama sjell nje harmoni ne ngjyra e prerje dhe nje opsion te thjeshte e te mundur per nje look zyrtar. Fjongo me rripin e holle per mua eshte nje trend shume elegant e modern njekohsisht i cili vazhdon te aplikohet ne javet e modes ndaj nuk jeni vone ta provoni.
Pa dashur te zbrese nga rete e per t'ju lene dhe ju te enderroni cfare do vishni neser po ju le nen shoqerine e fotove ne vazhdim.

Blocked Heel

Mikesha te dashura po ju paralajmeroj mos beni fare rezistence.
Maja katrore taka trapez apo kuboide nuk eshte me nje risi. Dhe nese mendoni se nuk do vishni kitten heels apo lartesine e "kepuceve te plakave" atehere gaboheni rende.
Vjeshta eshte e gjitha e dedikuar per to. Ju kishte paralajmeruar Chanel Gucci dhe Prada por ju prape ishalla JOOOO tashme nuk keni nga t'ja mbani,ndaj thojini lamtumire majes per disa kohe.
Une kam zgjedhur nje designer italian i cili i ka plotesuar te gjitha kerkesat ne nje kepuce roze e zbehte me gjuhen gri me dizenjo lekure gjarpri,ne versionin e kepuce-sandaleve me majen para te hapura po e deklaroj qe keto do jene te preferuarat e mia per kete sezon.
S'mund te mos i sillja me Gri ne nje jumpsuit serioz "i thencin" dhe syzet pasqyra nga Dior. Nje veshje aspak e mundimshme por ne te njejten kohe e ndertuar mire ky vemendja mbetet aty tek  jane takat katrore
Total Pageviews