Wednesday, July 30, 2014

Pink Hat

Duket sikur nje kapele e con nje veshje komplet ne nje nivel tjeter.
Nje kapele pink nuk eshte kurre teper pasi arrin ti shtoje gezimin cdo veshje.
Ne rastin tim bluza e pambukut aq e kendshme me printin e numerimit te deleve vjen e kombinuar me espadrillesat pink. Pantallonat me fundet e kthyera duken sa komode aq dhe seksi ne nje veshje ku vemendjen e merr kapelja.
Saturday, July 26, 2014

Tropical Prints

Cdo trend me pak se 20 euro vlen te ndiqet, le te themi edhe kur eshte... tropical prints. Shume te fresketa dhe te gezueshme printet e palmave gjetheve apo lule shqiponjave jane gjithnje nje zgjedhje e mire. Fustanet midi me birkenstocks rrine mjaft mire, dhe kapelja cilindrike nje domosdoshmeri e kesaj vere.
Kalofshi bukur.

Friday, July 25, 2014

Baby Blue Shirt

Kur themi psh,kemishe bojeqielli  me menge te shkrutra... peshemull :) nuk na vjen gje tjeter ne mendje vec uniforma e policit.

Dhe nese do na kerkohej ta vishnim mendoj se te gjitha ne fillim disi do rrudhnim buzet,pa i ditur nje tjeter interpretim me femeror te njejtit artikull.

Por une s'mund ti thoja jo kesaj sfide,pasi ne mendjen time te ndritur kemisha bojeqielli e kishte gjetur vendin e saj.
Duhet te vinte ne nje forme ndryshe  paksa vintage me fundin veref  e sandale me taka ,per ti shtuar me pas vetem nje kapele kashte e keshtu per ta kthyer kemishen e policit ne nje artikull shume te dashur ne garderobe.
Bojeqiellja me blune duken gati nje kombinim i natyrshem aspak i mundimshem she shume i kendshem i cili vjen i perseritur ne blog por qe une e kam shume per zemer.

Ju si do e vishnit kemishen e policit ?Total Pageviews