Monday, December 15, 2014

70's

Si cdo vit me nje cirkular u lajmerua data e festes se fundvitit,festa me e madhe e punes,feste per te cilen une ju kam folur filloj e mendoj 2 muaj para.
Por kete vit me shkronja te vogla kish nje ndryshim festa vinte me teme VITET 70!
Po, e lexuat mire Vitet 70 ,nje pershkrim modest jepte alternativat e para te cilat sugjeroheshin si mode e atyre viteve.Nje udhetim ne kohe shume impresionues bere kjo nga njerez serioze dukej mjaft ngacmuese dhe filloi aktivizimi i planit Estel.
Si te jesh mbreteresha e nates edhe ne vitet 70??!!!
Alternativat Disco Party e pantallonat Cowboy duan trupin e Beyonce dhe gjatesine e Rihannes ndaj SKIP skip ...skip atehere si mund te jesh mbreteresha pa qene Beyonce?!
Think Think ... pse te mos vish si Glam ne 70 Hollywood Retro Style.
Disa Kopertina Vogue ne vitet 70 sfilata e Marc Jacobs SS 2014 e cila ishte totalisht e frymezuar nga vitet 70 dhe ja ... dicka filloi te krijohej ashtu si me magji.
Ndihma e profesionisteve ne keto raste eshte celesi i suksesit,ju e dini qe keshilla ime numer 1 eshte te mos rrezikoni per festa (dmth te mos ja lini cdo gje ratsesise vec ne mos keni dhe plan rezerve)
E ne rastin tim profesionistet i gjeta tek Studio G per rreth 2 ore ashtu gjysem shtrire nuk po kuptoja cfare po ndodhte deri kur m'u dha leja te shikohesha.Nje enderr e bere realitet nje personazh i ardhur ne kohe fiks nga vitet 70.Isha gati ,provimin e pare si gjithmone e jap te im shoq (prape ai qe s'ta perton) dhe persa kohe ke ne xhep OK e atij dukej sikur ecja behet me e lehte gati nje fluturim.
Cdo gje sic duhet te jete ne nje feste fundviti ...tapeti i kuq prozhektoret e drejtuar nje fotograf profesionist dhe muzike e mire. Ah po dhe alkol i mire ,shume i mire qe te bente te harroje premtimin qe ti nuk do pije dhe do vije heret pa u shnderruar serish ne Hirushe.
Por dhe si Hirushe duket se kur ke nje princ qe te pret dhe ashtu te shnderruar mendon je vertet me FAT .
Tani pret... dmth zgjohet kur vjen ti eee :D

And here comes the FUN

1 comment:

  1. you are the Queen and shine bright like a diamond ..love ur style and love u

    ReplyDelete

Total Pageviews