Monday, February 9, 2015

Color Block

Duket se dhe shiu u dorezua me ne fund per te na lejuar te shpalosim edhe 15 palltot e fundit qe kemi blere per kete sezon. Nderkohe duket se dhe une ju dorezova mendimim qe tashme jam bjonde e duhet ta pranoj kryevepren time pa hezitim. Edhe pse ende ne refleksione xhamash e pasqyrash mendoj Kush eshte AJO valle???!!! Veshja e sotme vjen me linja te pastra minimaliste por me nje kombinim marramendes te materialeve dhe ngjyrave.Pallto oversized kesaj rradhe dopiopet ka qene shume gjate ne endrrat e mia ne sirtar,kombinimi perfekt i ngjyrave por dhe materialeve pelice e shkurter me stof leshi vjen i thurur me nje pulover me menge lekure poshte.Kepucet maskile me maje gri lustrafin duket se jane brenda stilit,nderkohe qe ftohjen metalike e percojne dhe pasqyrat blu nga Fendi nje koleksion vertet i mrekullueshem qe s'ka nevoje per shume komente.Floket kesaj rradhe vijne me nje kacurrel me te vogel si per te sjelle nje imazh me femeror dhe feminor njekohsisht.
Une mendoj qe e hena nuk duket aq e tmerrshme nese ke sjelle nje kombinim te mire!
Po ju si ju gjen e hena?3 comments:

  1. mendoj se e hena ka nevoje per nje hekur te mire ;-)

    ReplyDelete
  2. Estela ngjan shume bukur pallto. Ta gezosh dhe mezi po presim te tjerat. Kombinimi me kepucet eshte ultraaa...te perqafoj!

    ReplyDelete

Total Pageviews