Saturday, January 18, 2014

Sequin Dress for Daily Use

 Thone qe nje blerje e mire eshte ajo qe perdoret me shume se njehere.Thone dmth te jem e sinqerte e shpika vete :) sepse keshtu duhet te jete.
Por cfare na ndodh vazhdimisht ,  fustanet qe kushtojne me shume jane ato qe veshim neper evente dhe jane po ato te cilat "nuk mund" ti perserisim me.
Ndaj nje kompromis qe kemi bere me veten eshte qe kur blejme dicka per raste ndonjehere ndodh qe e zgjedhim me shume per te perditshem tone sesa per vete eventin.
E mes kesaj hapesire duket qe ka nje diference te madhe e cila le te themi i "ha hakun" motivit tjeter. Ose pa bere kompromis fare do zgjedhesh fustanin me te ngarkuar e ndoshta dhe me te shtrenjte.
Por hej duke zgjedhur keshtu a nuk duket sikur ne jemi destinuar te vishemi bukur le te themi vetem 2-3 here ne vit :) per ata qe jane me fat ,pa perfshire dasmat e kusherinjve kemi thene qe ato jane me shume hall se qejf :)

Ndaj duke lundruar ne net nderkohe qe une mendoja se kisha bere blerjen e vitit me kete fustanin me temina me vija gjej qe te njejtin kish veshur dhe blogerja e Atlantic- Pacific Blair per perdita YOU Bitch :)
Por nje muaj pasi me kishin ikur nervat me Blair-in tek e shikoja aty varur fustanin me temina vendosa ta perdor dhe njehere pa  u ndare perfundimisht me te. Ja ashtu me sheshka me kemishe poshte nje fustan i tille eshte nje objekt shume i mire dhe per perdorim gjate paradites,por sic e theksova vetem me sheshka mund ti shpetosh shikimeve te cuditshme te cilat te drejtojne akuza dhe pyetje Ku shkon me kete fustan qe ne pike te mengjesit!

Pra mesazhi nese der dje keni menduar se duke veshur nje fustan mbremje ne mengjes ja keni ulur vleren,me besoni me rregullat e reja eshte krejt e kunderta duke e perdore nje fustan ja ke rritur vleren pasi ne te kundert c'vlere ka :D
Nese e do vertet i kthehesh apo jo?

P.S Mos shikoni floket Its not my fault qe kam periudhen e Turkeve tani dhe qe fotografja ime qe e hengert dheri nuk thote ule kacuben pas qafe po thjesht mendon qe eshte modeli :)
6 comments:

 1. Me hengert dheri moj me hengert po marr vesh une i ziu cmodel flokesh ke ne koke ti :D hahahahahaha yll ke dal gjithsesi , se vdiqe duke u ankuar hahahahah

  ReplyDelete
 2. Shume bukur Estela.Fustani i kujt marke eshte?ose ne sakt ku e ke blere se na shtive zilin.

  ReplyDelete
 3. Shume bukur Estela.Fustani i kujt marke eshte?ose ne sakt ku e ke blere se na shtive zilin.

  ReplyDelete
 4. Dukesh super yll me floke te shkurtra, sa here te shoh me ze nepsi ti pres te shkurtra fare!

  New post: http://theromrom.com/?p=571

  ReplyDelete

Total Pageviews