Sunday, January 12, 2014

Earth Power

Nese keni veshtiresi ne te vendosurin e ngjyrave ne nje veshje,ndoshta ky rregull do ju ndihmoje.
Nese e keni pare ne natyre atehere do qendroje dhe ne veshje.Duket ndonjehere sikur grija nuk do qendroje me bezhen apo bakri me portokalline bluja me bojeqiellin apo ku di une nderkohe qe te mjafton ta shikosh ne nje reviste apo te dikush tjeter dhe thua prit pse nuk e kisha menduar me pare.
Atehere mos ndoshta ka ardhur momenti  qe pa pritur revistat t'i referohemi  nenes natyre pasi vetem ajo  na i ofron te gatshme kombinimet dhe ne nuancat me te plota te saj,shume me te larmishme se ngjyrat e revistave.
Edhe posti i sotem vjen ne kuader te ketij frymezimi te ngjyrave te tokes.
Ndaj pak kafe pak jeshile me bezhen ne gri dhe duket qe miksimi vjen vete.Nje "gabim" qe mua ka filluar te me pelqeje tmerrsisht shume dhe qe e shikoj te propozuar ne vazhdim dhe nga stilistet eshte ky i palltos se ngushte ne fund dhe fundit te gjere poshte:)
4 comments:

  1. Une per vete i kam shume qejf ngjyrat e tokes dhe ato te vjeshtes :D kombinimi super.

    ReplyDelete
  2. Me pelqen shume palltoja Estel :) ti dukesh sh bukur .

    ReplyDelete
  3. Me pelqen shume... Kombinim i spikatur

    ReplyDelete

Total Pageviews