Wednesday, October 22, 2014

Leather and Jeans

Jane disa kombinime te thjeshta te cilat kane gjithmone sukses,ato jane thjesht te pastra te panderlikuara praktike dhe me nje doze te deklaruar fort lehtesie e cila i ben dhe me joshese.
Shume shpesh te veshurat me mire i gjejme me nje tshirt dhe nje pale skinny jeans apo leggings dhe ashtu pa asnje Risi apo mesazh te caktuar ato vleresohen si nje zgjedhje e mire.
Kjo ndodh dhe ne blogjet me te mire te modes qe ndjekin streetstyle ne javet e modes,mes qindra propozimeve mjaft te guximshme ti gjen patjeter dhe personazhet te cilat nuk heqin dore nga e thjeshta nga kombinimet bazike pa asnje reklamim.keto kombinime jane ne cdo kohe te fresketa e personazhet jane totalisht te shpenguar e kjo i ben dhe me te pranueshem e terheqes pavarsisht rrymes se risive qe rrjedh te perosnazhet e tjere.Sa here e kemi pare Miranda kerr me Nje kemishe Jeans dhe Strece lekure e kemi menduar Pse JO?!!!pse te mos e provoj dhe une  a do percjell te njejten freski me nje kombinim aq te thjeshte Jeans dhe Leather.
Nese do te dukesh si nje modele OFF DUTY atehere mos guxo te hipesh mbi taka! Nese do te ndihesh e fresket dhe e shpenguar vish cdo lloj sheshke te cuditshme apo jo kepucet e babit gjyshit apo te dashurit vec TAKA JO .
Pasi keshtu do coje totalisht dem mundimin qe s'je munduar.Ok e komplikova shume :) shpresoj te kuptoni cfare kam dashur te them me fotot e postit.
Dhe ne cdo outfit te pamundimshem sic eshte dhe Jeans and Leather duhet patjeter nje prekje feminile nje element surprize sic eshte dhe i kuqi i buzeve ne nje nuance lejla Heroine by MAC Cosmetics i cili vjen ne linje me manikyrin lejla dhe komplimenton aspak mundimin e sotem :)
No comments:

Post a Comment

Total Pageviews