Monday, June 8, 2015

Beige Leather

Pas dushit te Sfilates mesa duket duhej dhe nje dush prej verteti qe te me sillte ne Realitet.
Kesaj rradhe sapo pashe motin e ngrysur nuk i rezistova tundimit te vishja nje fustan tubino Real Leather ne ngjyre bezhe. Kjo sepse sapo e bleva mu kujtuan qe me kete rast do mund te vishja dhe sandalet e reja. Do kish qene me mire po te kisha patur kohe per nje krehje profesionale, por per te mos munguar gjate vendosa te maskohem me keto pasqyra te mrekullueshme nga Dior me 2 nuanca. Kam luajtur me 2 ngjyrat e fustanit duke ndryshuar proporcionet por dhe pa dashur ta embelsoj lekuren edhe pse kesaj rradhe eshte bezhe.
Nuk e dija as vete qe do isha ne gjendje nje dite te blija nje fustan lekure bezhe ndaj sot qe e shikoj te veshur mendoj se njeriu duhet edhe te surprizoje veten ndonjehere, jo vetem te tjeret ;)
1 comment:

Total Pageviews