Tuesday, July 17, 2012

Crisis

Jo jooo nuk  do bej asnje shkrim per krizen ekonomike, por sa here shikoj cmimet dhe qeset kur bejme pazare them: A e dine burrat sa kushtojne ushqimet dhe detergjentet qe gjithmone kane pyetjen apo akuzat gati.....Ku i con paj Zotin???? I bere leket fustane kepuce!!! Ti falimenton dhe Sheiket e Dubait po i more persiper. 
E kur te vjen ndonje dite me 2 kumbulla e 2 fiq ne qese e te thote" 15 mije leke keto?????
Po kur te them UNE!!!!!!!!!!5 comments:

 1. Kete shkrimin e ke ne pergjithesi me krizen globale, me ty personalisht nuk ka lidhje fare ose ne te kunderten te na kishe demostruar ndonje kombinim te 2009 qe ta besonim:-)))
  Shaka, kjo veshje ne teresi eshte perfekte, yll me 6 cepa!!!

  ReplyDelete
 2. I guess your smile can sure make a guy forget the pain the economy throws at him :).
  Looking super sexy, as usual.
  I must say, you sure do have the magic to make a guy forget about his worries :)

  ReplyDelete
 3. Ke te drejte Estele! Une ato dy jave qe kthehem ne atdhe me ze lemeria. Nje dite me mamin e tim shoqi (ata vijne shpesh ne Itali) menduam te benim shpenzime, te njejtat artikuj si ne Shqiperi dhe ne Itali, te gjitha ne markaten e cdo vendi. Per syte e ballit kam ngel e shtangur kur vura re me dhimbje se skontrino e Shqiperise kushtonte kater here me shume, sesa ajo jashte vendit. Eshte per te vene duart ne koke, duke menduar sidomos,se rrogat ne Itali jane ku e ku me ato te Shqiperise. :-( P.S Shume e bukur ajo ngjyre fustani, une e quaj prerja e arte e ngjyres blu :-) S'eshte aspak e lehte ta gjesh te ngjashme. Pergezimeper problemet qe trajton. :-)

  ReplyDelete
 4. Ate c'ka personalisht mendoj per kete post? Eshte se nese femra jeton 9 muajte e shtatezanise brenda 1 fllucke sapuni, mashkulli dhe burrat ne pergjithesi jetojne gjithe jeten e tyre brenda flluskes se sapunit kur vjen puna per pazarin e gjera te ngjashme me pazarin!!!
  Bravo sharmin qe sjell realitetin me kaq transparence dhe elegance tamam si fustanin qe ke veshur!

  ReplyDelete
 5. varet se ku i blen

  ReplyDelete

Total Pageviews