Thursday, July 5, 2012

Granny SKIRT

Pershendetje,

Sot jam shume entuziaste per propozimin qe do ju bej.
Kuptohet dhe nga titulli gjithsesi po e shqiperoj me sakte.Nuk e di kur i keni vizituar gjyshet tuaja per here te fundit por sugjerimi im do ishte Mos i coni petulla kesaj radhe,po pasi t'i keni perqafuar fort,rremoni ne garderoben e tyre per te gjetur Funde me pala apo dhe pa pala boll te kene qemer statik i them une,dhe te kene gjatesine e fundit te gjyshes.Do ju keshilloja te mos e prekni gjatesine pasi aty qendron dhe pikantja e ketij stilimi dhe vidhjani para se ta veshe Ujku :) para JUSH.
E une meqe jam UJKa sot kam sjelle pikerisht kete kombinim Fundin e Gjyshes me nje kanatjere te gjere te bardhe pambuku (sivjet jane shume ne mode madje mundesisht dhe me xhep te vogel te gjoksi)
Fundi kerkon patjeter Taka te larta ne te kundert dhe gjyshja do dukej me mire se JU.

Kalofshi bukur.Dhe mos i flisni te panjohurve :)6 comments:

 1. Më duket mjaft interesante ideja e projektikimit të së ardhmes në të shkuarën, pra ta imagjinosh veten që sot pas 50 vjetësh, mgjths do kalojmë nga gjyshja me furnellë vajguri dhe radhë qumështi te gjyshja me sobë me induksion dhe online shopping! o gjyshe pse e ke çantën aq të madhe? :-)

  ReplyDelete
 2. shume bukur,fundi eshte i vecante:)))) edhe me bluzen e bardhe eshte perfekt

  ReplyDelete
 3. sharmin u be disa dite qe s'te kam frekuentuar dhe bej mea culpa per kete gabim, por le te themi qe isha nga dhe jam ende nga gjyshja, po deri tani s'kam pare funde te tilla. Gjithesesi, i bashkangjitem komentint te Efkut per projektimin i cili pasqyrohet totalisht tek fotoja e 4t. Perfundimi dhe rezultati yll si gjithmone. Me duket sikur keto dite qe kam qene off duket sikur ti sharmin ma ke bere me kastile te sillje ide akoma me te bukura dhe origjinale.

  ReplyDelete
 4. Mama Mia, you look Fab!!

  ReplyDelete
 5. He tu keqen nga te gjeta une ty, sepse gjithe keto vjet i kam perdorur per te mesuar te vesh trunin, per trupin une jam troke , nuk marr vesh nga lidhet gomari, ahaaaaaaaa shyqyr kam pasur fat me fustanet e koktejit dhe me takat por veshja e perditshme do ma haje ndonje dite zemren ahaaaaaaa. O Estele aman ndonje keshille per rrobat e plazhit se nuk kam fare prapanica dhe kam shume gjoks. Kuptohet per kete vit do doja te dija cilat ngjyra jane ne mode? Te falenderoj!

  ReplyDelete
 6. Ohhh i love granny's skirts! :D Ti dukesh fantazi me kete veshje!

  ReplyDelete

Total Pageviews