Monday, February 10, 2014

Kitten Heel

E dini qe ato konsiderohen "Motrat e Hirushes" qe as nuk duhet te ekzistojne si mundesi zgjedhje,pasi nuk jane as mish as peshk ndaj para se te zgjedhesh kepucen qe ben per ty mendohu mire ose te jete nje take e larte ose nje sheshke e sheeeeshte fare, por kurrsesi kepucet me take te ulet.
Duket pak paradoksale kur mendohet qe ne fakt taka qe te ben me mire per shendetin eshte pikerisht ajo taka me pak se 5 cm.
Edhe pse per boten e modes padiskutim nuk ka MOS-e te perjetshme duket se ne kete argument i cili diskutohet fuqishem nga femrat thuajse te gjitha bien dakord te mos i duan keto motrat nga njerka te cilat mbi te gjitha konsiderohen te shemtuara.

Ti nuk zgjat kemben sic ben me taka te larta dhe nuk je terheqese apo seksi ne to sikurse nuk je as komfort si me sheshka qe te nxitosh apo ti lejosh vetes nje veshje casual ndaj je mes dy zjarresh qe me shume mundesi do digjesh.

Por fundja kujt i beri keq pak percellim kur jemi po ne ato qe veshim platformat e frikshme dhe jemi po ne ato qe i themi PO UGG-ve,ndaj si mund te jemi kaq armiqesore per 3-4 cm take e cila nuk vret askend dhe eshte shume e perballueshme ne te ecur.
Ndaj me besoni qe nese vishen sic duhet dhe kane nje element IN si taka katrore apo maja e zgjatur  apo qofte dicka speciale do pranohen me lehte dhe vemendja jote nuk do jete me te numerimi i centimetrave te takes por ne gjykimin e te teres si eshte sjelle.

Nuk e di nese nderruat mendim por une e provova :)1 comment:

  1. Estela ne pergjithsi un vesh vetem kete lloj take x perdita.

    duke pare fotot po me vinte per te qeshur, sepse ngjyrat e bankes tende i veshke edhe jasht saj, po bej shaka.

    perfekte zgjellja e ambjentit per fotot. XOXO LULU.

    ReplyDelete

Total Pageviews