Tuesday, February 11, 2014

Retro Glasses

Pjesa me argetuese e angazhimit me pamjen tende ndoshta eshte pikerisht ajo kur e ve veten "ne loje" qellimisht si per te thene qe nuk eshte nje veshje e caktuar ajo qe te percakton.
Ne te shumten e rasteve sapo shikojme nje veshje na vijne natyrshem epitete qe pershkruajne stilin e perqasur pa gjykuar personin qe e mban dhe kjo eshte mese normale,pjesa qe une nuk jam shume dakord personalisht eshte ajo kur ti fillon percakton stilin tek tjetri.
Mikesha ime me e ngushte ishte e sigurte qe une "vdisja" per pencil dresses para 5 vjetesh dhe mendonte realisht qe do vdisja me nje te tille derisa zbuloi blogun dhe deshiren time per tu veshur ndryshe dhe gjate te njejtes dite.Tani per te qene te sinqerte ajo ka nderruar mendim mendon se mua me pelqejne fustanet me fruden poshte si ai i Chloe-s qe kemi folur shpesh ne blog qe e imitoi Vicktoria you already know it.
Po prape ky eshte mendimi i saj pasi ne kete rruge qe kam hyre ka shume mundesi te vdes me pupla ne koke dhe e zhveshur :) just kidding edhe pse tani qe e mendoj...
Te qenit i parashikueshem mendoj se eshte gjeja qe me tremb me shume si pamje por dhe si karakter ndaj si person me evokim te perhershem s'mund te ndodhte ndryshe qe syzeve me stil Retro Tommy Hilfiger ti shtoja qe ne 8 te mengjesit nje shall e kapele te blere krejt rastesisht.
Dhe nese mendoni qe bredh qe ne 8 me portofolin e mbushur plot me besoni qe eshte krejt e kunderta,mezi mblodha qindarkat te plotesoja shumen dhe ika nga dyqani me nje ndjenje te thelle faji SI dreqin mund te besh shopping ne 8 te mengjesit ne te vetmin dyqan qe ishte hapur
Po mendoj se ishte i gjithi FAJi i syzeve ,sigurisht e kemi thene Une s'kam faj kurre!


7 comments:

 1. Po ti Sharmin mendon se ishte faji i syzeve apo i kapeles se mikeshes....?
  Up to you edhe pse mendoj se ti je e paparashikueshme, por kemi aftesine te lexojme mendjet e njera-tjetres....gjithmone nese s'kam gabuar mike te ngushte!!!!!

  Tani si e shpjegove ti qe ne 8 te mengjesit vajte gjete dyqanin e vetem te hapur ne Tirane per te blere dicka, mendoj se ka edhe me keq qe rrijne gjithe naten zgjuar dhe kerkojne qindarkat e fundit ne karte per te blere uljet e fundit, pra mesa shoh une do thuash ti (po jam e sigurt qe s'do ta thuash se paranteze vure e paparashikueshme...) KA EDHE ME KEQ!!!!

  Po sikur te analizonim pak veshjen se u be pak kohe qe s'e prekim fare kete tast?
  Mua me duket sikur ke qene me aq nxitim per t'u veshur, sa vetem para se te arrije ne pune vure re qe dicka (me shume se dicka) mungonte....me kapelen e rregullove por duhet ta ulje paksa....nderkohe qe sado une i pelqej femrat qe kane guximin te dalin "lakuriq" (qofte me dekolte - nuk flas per kepucet ketu; apo sandale) ne mes te dimrit, 1 corape/geta e holle ngjyre mishi si Princesha Kate do te kishte dhene hijen e duhur, sidomos po te ishin me vize mbrapa....total RETRO CHIC!!!

  ReplyDelete
 2. duhet ta pranoj hateee the shoes ....

  ReplyDelete
 3. That Nerdy Look!Ja psh une te mendoj ne gjithfare steriotipi veshjesh,ne kete ama jo!Im surprised dhe me pelqen!Me mungojne keto postet per thonjte,per me shume me mungon frymezimi dhe po me pelqejne te tuat.Why dont you post a good one?Keshtu te kerkoj edhe Copyrights per ti kopjuar! :P

  ReplyDelete
 4. Geek style looks good on you :D I love your hat and your glasses :D

  ReplyDelete
 5. e di qe u dukerke bukur edhe kur vishesh si ne tokesoret normale???

  ReplyDelete
 6. e di qe u dukerke bukur edhe kur vishesh si ne tokesoret normale?

  ReplyDelete

Total Pageviews