Tuesday, March 10, 2015

Grey and Rust

Qe nga momenti qe u shfaqa ne revisten Grazia si looku me i mire perkrah kolegeve nga e gjithe bota ka kaluar fiks nje vit.
Dhe duket se pergjate ketij viti dashuria per kombinimin Gri  me Camel vetem eshte tjetersuar duke u permiresuar cdo here.Edhe pse duket e pamundur ne nje vit une e kam risjelle te themi 5 here kete kombinim ne forma te ndryshme.Sot vjen ne nje tjeter forme gri e hapur me ngjyre ndryshku e gjitha e thyer me nje xhakete oversized me rombe.Golfi pak i ngritur lejon te perdoresh fare mire statement necklace e cila vjen per te shoqeruar ngjyren e ndryshkut dhe per ti shtuar veshjes nje dore dramaticiteti.
Syzet Iridia nga Fendi vijne me shkelqimin dhe zjarrin e duhur qe veshja te kthehet ne nje kombinim te suksesshem per te disaten here.
Eshte ky nje kthim i mire pas nje jave viroze si mendoni?
Me poshte po vendos linqet ku une jam shfaqur me gri dhe camel nese ju ka marre malli :)

Grazia
Ombre Sweater
Culottes
Grey & Camel


2 comments:

  1. Mendoj se eshte 1 kthim shume i mire sidomos me kete xhaketen qe me kujton shume sfilaten e Valentinos dje ne Paris. Mos ishe edhe ti gje aty? :)

    ReplyDelete
  2. Estela je yll bote....je goca me fashion ne tirane..te perqafoj.

    ReplyDelete

Total Pageviews