Saturday, November 7, 2015

Lindex Albania


Me 2 Tetor u hap ne Tirane dyqani i pare Lindex, i cili solli moden skandinave ne Shqiperi. Une isha perzgjedhur te moderoja ne eventin e organizuar nga Landmark dhe ishte vertet nje kenaqesi te ishe pjese e ketij organizimi. LINDEX eshte nje kompani me eksperience 60 vjecare e shperndare ne  me shume se 480 dyqane ne shtete te botes se fundmi ne Shqiperi e Londer.
Kjo kompani nder te tjera njeh bashkepunime te suksesshme me Stiliste te mirenjohur si Rachel Zoe Mathew Williamson Missoni Narsciso Rodrigues dhe Jean Paul Gaultier.
Koleksioni qe u paraqit ne Tirane kishte mundesi zgjedhje per te gjitha shijet, kishte prurje per gjithe trendet dhe duhej thene qe cmimet jane shume te arsyeshme.
Veshja ime eshte nga Lindex dhe me thene te drejten mu perkedhel sedra kur zonjat suedeze e miratuan ate e madje komplimentuan zgjedhjen time. Nje kombinim i thjeshte aq dhe i forte kemishe blu e mberthyer skic shpikje e imja me supin jashte duket se rrinte fare mire me kilotat e lekures.Nje krehje natyrale dhe buzekuqi tani Kaf duket se nuk kishin nevoje per aksesore shtese.
Mbremja shkoi shume mire dhe une nuk di ke duhet te falenderoj per keto foto :)
Dhe per dashamiresit e Lindex mund t'ju them qe uljet kane filluar.


No comments:

Post a Comment

Total Pageviews