Tuesday, December 24, 2013

Faux Fur

Duket sikur jemi kunder gjerave fallco ne pergjithesi.
Thuajse gjithe prononcimet tona  therrasin fort mbi origjinalitetin dhe vertetsine,pooor ka nje moment kur fallsiteti eshte Pozitiv.
Dhe e ka emrin  Pelice.

Nje pelice fallco eshte gjithnje e mire,madje ne shume raste shume me e mire se nje origjinale e ke paguar shume here me lire dhe nuk do shkaktosh asnje pershtjellim apo demostrate kundrejt teje.

Dhe mbi te gjitha eshte shume e ngrohte dhe gjithmone IN
Une zgjodha nje pelice oversize me mengen e rene dhe me jake te madhe nje pelice gri vintage e cila qendronte fare mire me jumpsuit blu me prerje masculine.
Kepuce dhe cante metalike per ti dhene disa nota me te kohes veshjes dhe syzet klasike kompletojne nje look mese normal dhe aspak fallco :)


3 comments:

 1. Mmmmmmm me vjen keq Estela po sikur nuk po me pelqen. Se di po ngjyra sikur me bezdis, se ne pergjithsi duket bukur.
  gezuar krishtlindjet e dashur, urroj qe babagjyshi te jet sa me zemer gjere.
  Xoxo lulu.

  ReplyDelete
 2. Perfekte! Sikur të kishte dhe pak dëborë në sfond do dukej mrekulli :)

  Komplimenta.

  ReplyDelete
 3. U roch me kete outfit ... pelicja yll.Te perqafoj :)

  ReplyDelete

Total Pageviews