Tuesday, December 3, 2013

Lorest Birthday


U be pak kohe pa u degjuar dhe mesa duket pushimet e nentorit i shijova me shume sec duhet,por ja ku jam tani duke i vjedhur kohen vajzave te cilat nuk e di as ku jane meqe ra fjala :) po nuk po ndihem sa te mbaroj kete postim e qete.
Ne fundjave llastica ime Lorest po ajo e madhja qe qan per cdo gje pergjithsisht e pakenaqur  dhe qe lumturine e ka te lidhur ngushte me objektin e fundit  qe nuk arrin te pervetesoje dhe qe kjo sjell katastrofen ne jeten e saj dhe timen,po ajo qe ne therrasim Lea mbushi te dielen 7 vjec,si cdo vit tjeter me 1 dhjetor.
E mbani me kollaj mend tani Dita Boterore kunder Sides,do thoni ju pse po na e thekson kaq shume kjo,po se pak a shume kete ben dhe  Lea ime paralajmeron 2 muaj para gjithe fisin qe po i afron datelindja qe ajo nuk do dhurate ose te pakten nuk e ka kusht por qe nese ju do  donit ti blinit dicka ajo e ka listen gati.
Une ndonjehere harroj qe 7 nuk eshte domosdoshmerisht 37 dhe se ajo nuk eshte shkeputur ende  nga bota e tekave te femijeve dhe shume mire per te ne fakt,dhe e gjej veten duke u sjelle me femije se ajo duke shtuar dhe dozen e tekave te mia.
Pavaresisht tragjedise qe Lorestit i prene torten e ditelindjes pa fryre qiriun (tragjedia e madhe) pasi i jati kish menduar qe skishim qiri :(burrat mo) dhe keshtu ajo ish e bindur qe kish ngelur 6 vjec  akoma pasi vetem me qiriun mbi torte te plote behet nderrimi i vitit gjithcka tjeter shkoi  shume mire.
Ok kur them shume mire nenkuptoj qe nuk shkoi keq, pasi me aq shume femije spo mbanim mend te kujt kishim ne preher (Ok mamat e tjera jo une) dhe e ngrena ngjan me shume me numer akrobacie.
Kalojme tek veshja...
Pas Festivalit Kenga Magjike ku i vetmi frymezim qe mund te merrje ishte  e cara e Nores dhe fustani xhakete i Jonides si mund te vishesha ndryshe per ditelindjen e vajzes :)
Nje fustan xhakete me te care a nuk do ishte idealja?
Nje veshje qe te ve ne vemendje te partnerit dhe e josh njesoj si para 8 vjetesh kur krijesa qe fryn qirinjte as nuk ish krijuar :)
Ndaj here pas here nuk eshte keq ti kujtosh partnerit pse te ka zgjedhur dhe ti kthehesh e te jetosh ne cdo buzeqeshje apo shikim ndjenjen qe te ka mbajtur lidhur deri te qiriu i 7 e keshtu me rradhe...
3 comments:

 1. Shijova cdo momentet te festes sikur te isha prezent me ju aq i gjalle e i bukur ishte pershrimi jot.Lea e b te na behet 100 vjece te kete jete te gjate e te lumtur (me duket sikur eshte vajza ime aq shume jam familjarizuar me ju).Oufiti jot me duket nje mrekulli krahasuar me ate te Jonides all pink me shkelqim qe pervec modeli te fustanitxhakete sme pelqeu gje tjeter.Ti ke ardhur aq seksi , sensuale poaq dhe serioze e me sharm.Ndoshta e sheqerosa shumee na zuri djabeti :P por e kam te pamundur te mos shkruaj per TY ne kete menyre qe cdo gje qe vesh merr emrin tend.Ju perqafoj te trejave
  PS: i rikthehem berjes se pemes qe si duket e shijokam ende shume : :P

  ReplyDelete
 2. Dukesh nje mrekulli... Edhe 100 vjec goca

  ReplyDelete
 3. I will never forget Lorest as that girl who was not out yet but still was present within us and throwed the remote control from your bump!!!!
  Ndersa ti me dukesh si aktore e Dallas!!! Edhe 100 Leas.

  ReplyDelete

Total Pageviews