Saturday, December 28, 2013

Mad about Plaid


Nese do me kishin thene para 2 vjetesh te perdorja si design kuadratet nuk do isha tunduar fare,nuk e di pse po eshte nje motiv qe e kam mbajtur larg dhe mund te them qe hera e fundit qe e kam veshur kane qene vitet e "Non e la Rai" kur mbanim ato fundet e shkurter me corapet mbi gju si Ambra :)
Ja e thashe se plasa :) qe me pare veshjet por dhe prerjet e flokeve frymezoheshin vetem nga kanalet italjane dhe kjo ne fakt sme duket aspak gje e keqe. 
Tani te kthehemi te tema Plaid Tartan apo kuadratet dmth jane nje sfide me besoni dhe pas propozimit te Stella McCartneyt dhe Celine ku kuadratet vijne te kombinuara me kuadrate te tjera edhe une smund te mos e vija veten ne prove,kuptohet me asnjeren prej ketyre dy markave.Tani ju me thoni si ndiheni me kete kombinim dhe a do e guxonit ?

1 comment:

 1. unë njërin plaid e kam, por s'po gjej tjetrin :)))
  më pëlqen si i ke kombinuar, do ta guxoja patjetër.
  Stripes on stripes, plaid on plaid :)

  As they say, if you don't wear them right, you would be a walking picnic blanket :P
  hugs!

  ReplyDelete

Total Pageviews