Sunday, April 27, 2014

Spring Coats

Une gjithnje kam menduar qe njeriu edhe pse mund ti bej te gjitha ,eshte me mire te zgjedh te beje disa dhe mire.Ne kete kontekst duket se gjerat qe ti mendon se ben me mire jane ato qe te vijne krejt natyrshem dhe qe i ben me shume pasion e deshire.
Postin e sotem e kam shume perzemer pasi gjithe artikujt mendoj se jane "must" dhe "in" njekohsisht ,por mbi te gjitha jane blere ne New Clothing dhe jo ne Sales sic bej zakonisht une :D 
Pardesyte pranverore duket te jene e vetmja risi kete pranvere qe ne nuk e kishim pare vitet e meparshme ne kete forme oversized dhe maxi.Mua me intrigoi pafund ideja per ta patur ne dollap edhe pse deri diku eshte nje zgjedhje e guximshme apo e cuditshme. Vendosa qe si here te pare ta sjell ne menyren me klasike dhe zyrtare me kemishen me jake te bardhe te plote edhe kjo must me shume se kurre :) dhe me pantallona te ngushta.Nuk e thyva as me ngjyren e kepuces pasi  nuk doja ta cheer-ja up fare ngurtesine dhe ftohtesine e pardesyse.Zgjodha ta thyej me pak tonalitete te zbehta te lejlase ne buze e thonj dhe me nje varese te madhe
vec per ti shtuar dramacitetin veshjes.
Tani nese kam bere mire apo keq gjykimi ju mbetet ju.
Pardesyte pranverore jane konsideruar nga revista Vogue si nje nder 10 trendet qe duhen ndjekur kete pranvere ndaj nese sme besoni mua mund te pyesni Annen :)

5 comments:

 1. Estel bukur... eshte shume e vertete qe spring coats jane nje must kete vit, un e kam blere pak me te shkurter dhe ngjyre roze pastel...me duket me pranverore se e zeza qe ke zgjedhur ti

  ReplyDelete
 2. Estel bukur... eshte shume e vertete qe spring coats jane nje must kete vit, un e kam blere pak me te shkurter dhe ngjyre roze pastel...me duket me pranverore se e zeza qe ke zgjedhur ti

  ReplyDelete
 3. Estel bukur... eshte shume e vertete qe spring coats jane nje must kete vit, un e kam blere pak me te shkurter dhe ngjyre roze pastel...me duket me pranverore se e zeza qe ke zgjedhur ti

  ReplyDelete
 4. wow. it's funny how we have the same necklace but we ended up paring it with different styles. :)

  ReplyDelete

Total Pageviews